سبد خرید ٠
منو
یاقوت
  • 29
  • 891 مرتبه
انگشتر یاقوت سرخ (خرید،خواص،تعریف،مشهورترین،نحوه ست کردن)

انگشتر یاقوت سرخ (خرید،خواص،تعریف،مشهورترین،نحوه ست کردن)

07/28/1399

انگشتر یاقوت سرخ


تحقیقاتی که در مورد انگشترهای یاقوت سرخ انجام شده است به ما می گویند که این انگشتر ها از دوران باستان، توسط مردان، زنان، حاکمان و عاشقان نیز استفاده می شده است. یاقوت سرخ، سنگ بسیار محبوبی است، به طوری که قیمتش به طور مداوم در حال افزایش است. در سال های اخیر، قیمت مزایده انگشتر های یاقوت به طور مداوم افزایش یافته است، اما این به این معنی نیست که دیگر به این انگشتر ها نمی توان دست یافت. انگشترهای یاقوتی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، حلقه های نامزدی یاقوت سرخ، انگشتر های چند نگین یاقوت سرخ و الماس، انگشترهای تک یاقوتی و انگشتر های یاقوت سرخ با هاله ای از الماس هستند. سختی و دوام یاقوت باعث می شود تا سنگ قیمتی عالی ای برای انگشتر باشد، مخصوصا برای انگشترهایی که به طور روزمره استفاده می شوند. رنگ قرمز چشمگیر و جذابی که یاقوت سرخ دارد، دلالت بر عشق و آرزومند بودن است و به سختی خدشه دار می شود و همین امر یاقوت سرخ را به معروف ترین سنگ قیمتی جواهرات قرمز تبدیل کرده است. مثل انگشتر های سایر رنگ های یاقوت، انگشترهای یاقوت سرخی که از کیفیت خوبی برخوردار هستند، می توانند برای کل عمر ماندگار بمانند و به عنوان میراث خانوادگی دست به دست شوند.

خرید انگشتر یاقوت سرخ

 

 

پیمایش سریع

تاریخچه انگشتر یاقوت سرخ

مشهورترین انگشتر های یاقوت سرخ

انواع انگشتر یاقوت سرخ

خرید انگشتر یاقوت سرخ

نحوه ست کردن انگشتر یاقوت سرخ

خواص انگشتر یاقوت سرخ

ماه تولد انگشتر یاقوت سرخ

 

 

 

تاریخچه انگشتر یاقوت سرخ

انگشتر تاج گذاری ملکه ویکتوریا
تاریخچه انگشتر یاقوت سرخ به هزاران سال پیش برمی گردد که در آن زمان به قدرت و زیبایی یاقوت اعتقاد داشتند. در متون سانسکریت باستان از یاقوت به عنوان "
پادشاه گوهرها" یاد می کنند و همینطور انگشترهای یاقوت برای حاکمان حائز اهمیت بودند. در حقیقت، طبق روایتی از مارکوپولو، کوبلای خان به پادشاه سیلان، شهری را در ازای یک یاقوت سرخ بزرگ پیشنهاد می دهد. انگشترهای یاقوت سرخ را هم حاکمان و فرمانروایان باستان و هم فرمانروایان مدرن در سراسر جهان به دست میکنند و از قرن سیزدهم، انگشترهای تاج گذاری یاقوت سرخ توسط چندین پادشاه انگلیس مثل جیمز هفتم (James VII)، ویلیام چهارم (William IV)، ملکه ماری (Queen Mary)، و ملکه ویکتوریا (Queen Victoria) استفاده می شد.

انگشتر تاج گذاری ملکه ویکتوریا (عکس بالا) کمی از انگشت حلقه اش کوچک تر بود، که باعث شد درآوردن آن بعد از مراسم مشکل ساز شود. این امر منجر به ساخت این جمله شد، "هرچه انگشتر تنگ تر، مدت سلطنت طولانی تر". ملکه ویکتوریا، همراه با بسیاری از جواهرات دیگرش، انگشتر یاقوت سرخ تاج گذاری اش را به دربار سپرد تا مورد استفاده پادشاهان بعدی قرار گیرند. بسیاری تصور می کردند که استفاده کردن از انگشتر یاقوت سرخ، شکست ناپذیری، ثروت و زندگی عاشقانه را تضمین می کند. در واقع، از مدت ها پیش یاقوت سرخ به عنوان سنگ آرزو در نظر گرفته می شد، که باعث می شد انگشتر رمانتیک یاقوت سرخ بین زوج های عاشق اهمیت داشته باشد و به یکدیگر هدیه دهند.

 

مشهورترین انگشترهای یاقوت سرخ

انگشتر الیزابت تیلور
انگشترهای یاقوت سرخ همیشه مورد توجه پادشاهان و افراد مشهور و ثروتمند بوده اند، استفاده از انگشتری که سنگ قیمتی قرمز داشته باشد، همیشه یکی از راهای حظور پر تب و تاب بر روی
فرش قرمز بوده است. یکی از مشهورترین انگشترهای یاقوت سرخ، انگشتر یاقوت سرخ و الماسی بود که توسط ریچارد برتون (Richard Burton) به الیزابت تیلور (Elizabeth Taylor) داده شد.(عکس بالا) این انگشتر حاوی یاقوت برمه 8.24 قیراطی است که پس از مرگ تیلور به بیش از 4 میلیون دلار فروخته شد. انگشتر یاقوت سرخ معروف دیگر حاوی یاقوت سرخ کارمن لوسیا (Carmen Lucia Ruby) است که یاقوتی از برمه با وزن 23.1 قیراط است. انگشتر پلاتین یاقوت سرخ و الماس توسط دکتر پیتر باک (Dr. Peter Buck) که برای همسر محبوبش خریده بود، به موزه ملی " تاریخ طبیعی" (National Museum of Natural History)، بنیاد اسمیسونیان (Smithsonian)، در شهر واشنگتن اهدا شد. چند تن از افراد سلطنتی، از جمله ملکه ویکتوریا و ملکه ماری، انگشتر یاقوت سرخ به دست می کردند. همچنین به پرنسس "آنه" (Princess Anne)، "سارا فرگوسن" (Sarah Ferguson)، پرنسس "مارگارت" (Princess Margaret)، "دوشس یورک" (Duchess of York) و پرنسس "ماتیلد بلژیکی" (Mathilde of Belgium)، حلقه های نامزدی یاقوت سرخ اهدا شد. حلقه یاقوت سرخ مشهور جدیدتر متعلق به جسیکا سیمپسون (Jessica Simpson) است، حلقه نامزدی سه سنگی است که حاوی یاقوت سرخ 5 قیراطی و الماس است. زمانی که در ماه مه 2015، انگشتر یاقوت سرخ "طلوع آفتاب" (Sunrise ruby) به قیمت 30 میلیون دلار رسید، رکورد جدیدی در حراجی ها ثبت کرد. این انگشتر حاوی یاقوت برمه 25.59 قیراطی است که تاکنون گرانترین انگشتر یاقوت سرخ بوده است. "مشهورترین یاقوت های سرخ برمه
"

 

انواع انگشتر یاقوت سرخ

خرید انگشتر یاقوت سرخ
طرح های انگشتر های یاقوت سرخ بسیار متنوع است. از طرح های کلاسیک تک یاقوتی گرفته تا انگشترهای خوشه ای و پاوه ای متغییر هستند. انتخاب طرح انگشتر یاقوت سرخ به بودجه شما بستگی دارد. انگشتر طلای زرد یاقوت سرخ بسیار زیبا به نظر می رسند، زیرا به خاطر قرمزی یاقوت سرخ  کنتراست واقعی ای به وجود می آید.
از طرف دیگر، از آنجایی که آلیاژهای فلز سفید، سنگ های الماس سفید را به طور برجسته ای به نمایش می گذارند، انگشترهای پلاتین و طلای سفید نیز بسیار محبوب هستند، به خصوص برای انگشترهایی که یاقوت سرخ و الماس را باهم دارند. انگشترهای آرت دکو استایل (Art Deco-style) از این سنگ های برجسته یاقوت به همراه الماس و پلاتین ساخته می شوند. انگشترهای یاقوت و الماس هرگز از مد نمی افتند. طرح های رنگارنگ تر و چند رنگ انگشترهای یاقوت سرخ، از سبک مغول می آیند که یاقوت سرخ، زمرد و الماس در طلای زرد ترکیب می شوند.

خرید انگشتر یاقوت سرخ

 

خرید انگشتر یاقوت سرخ

خرید انگشتر یاقوت سرخ
از آنجایی که انگشترهای یاقوت سرخ بسیار محبوب اند و به طور گسترده ای در دسترس هستند، خرید آن ها نیز آسان است.
یک نکته مهم در هنگام خرید این است که از جواهرفروش خود در مورد روش های بهسازی ای که بر روی یاقوت صورت گرفته است بپرسید، زیرا این امر تاثیر زیادی روی قیمت یاقوت خواهد داشت. "انواع روش های ترمیم یاقوت" تمام فروشندگان معبتر، اطلاعات مربوط به روش ها بهسازی یاقوت را برای شما بازگو خواهند کرد. به عنوان یک قاعده، اگر انگشتر یاقوتی که قصد خرید آن را دارید، سنگ یاقوت آن اندازه قابل توجهی دارد و قیمتش خیلی خوب به نظر می رسد، در این صورت باید به آن شک کنید، زیرا احتمالا به شدت بهسازی شده است یا یاقوت طبیعی و اصل نیست.  "راهنمای خرید یاقوت" با ارزش ترین حلقه های یاقوت سرخ حاوی یاقوت سرخ برمه هستند که ممکن است نسبت به یاقوت های دیگر قیمت بالاتری داشته باشند. امروزه، منابع جدیدتر، مثل موزامبیک و گرینلند، در حال تبدیل شدن به منابع یاقوت سرخ برای جواهرات هستند. "منابع مختلف یاقوت سرخ"

 

خرید یاقوت برمه

 

 

نحوه ست کردن انگشترهای یاقوت سرخ

انگشتر یاقوت سرخ
نحوه ست کردن انگشترهای یاقوت سرخ به سبک انگشتر بستگی دارد. انگشتر یاقوت سرخ همیشه و همه جا با هرچیزی و هر لباسی، به خصوص
لباس های مشکی، زیبا به نظر می رسد. برخی از افراد از پوشیدن چیزهایی که رنگ های روشن مثل رنگ قرمز دارند، هراس دارند، اما وقتی به عنوان انگشتر به دست کنید، رنگ قرمز یاقوت سرخ برای همه مناسب است. برای آقایان، انگشترهای یاقوت استار و یاقوت کابوچون گزینه های بسیار خوبی هستند. هنگامی که صحبت از خرید انگشترهای یاقوت سرخ چنگی می شود، خیلی مهم است که چک کنید که چنگهای رکاب، روی یاقوت سرخ به صورت کامل قرار گرفته باشد تا علاوه بر محافظت از سنگ، موجب نخ کش شدن لباس نشوند.

 

خواص انگشتر یاقوت سرخ

خواص انگشتر یاقوت سرخ

تعریف انگشتر یاقوت سرخ شامل افسانه هایی از یاقوت سرخ به رنگ خون است که مدتهاست با آتش و هیجان پیوند خورده است. حاکمان باستان با اعتقاد بر این که انگشتر یاقوت سرخ به آنها ثروت و قدرت می بخشد، آن را به دست می کردند. همچنین، به دلیل ارتباط این انگشترها با روابط عاشقانه، اغلب به عنوان نمادی از عشق و علاقه هدیه داده می شوند. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که انگشترهای یاقوت سرخ محافظت، انرژی، قدرت و تمرکز را به ارمغان می آورند.


ماه تولد انگشتر یاقوت سرخ

انگشتر یاقوت سرخ
از آنجا که یاقوت سرخ سنگ ماه تولد ماه جولای است، انگشترهای یاقوت سرخ توسط متولدین ماه جولای (10تیر تا 9 مرداد) به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از آنجایی که یاقوت سرخ، سنگ زودیاک برای برج جدی (دی ماه) است، متولدین این برج می توانند از به دست کردن انگشترهای یاقوت سرخ بهره مند شوند. برای اهداف طالع بینی ودایی، توصیه شده است که یک انگشتر طلای زرد با یاقوت سرخ 2 قیراطی یا بیشتر از 2 قیراط را به دست کنید.

 

خرید انگشتر یاقوت سرخ

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه: انگشتر یاقوت سرخ

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: gemselect.com

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
پربازدید ترین مقالات
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
سنگ کمتر شناخته شده یاقوت سفید

اگر قصد دارید یاقوت سفیدی بخرید که شبیه یا دقیقا مثل الماس باشد، اختلاف آن ها در اندازه های بزرگتر بسیار مشهودتر می شود بنابراین، اگر می خواهید یاقوت سفیدتان مانند الماس به نظر برسد، بچسبید به انتخاب سنگ های کوچکتر

بیشتر
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
نحوه خرید سنگ آکوآمارین ( 12 نکته کلیدی به همراه عکس )

آکوآمارین سنگ رایجی است و بسیار ارزان است، اگر قصد خرید سنگ آکوآمارین دارید، باید از فروشندگان غیرقابل اعتماد دوری کنید و یاد بگیرید که چگونه یک سنگ مرغوب را تشخیص دهید و با مقدار بودجه مشخصی که دارید یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

بیشتر
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

...بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است برای اطمینان بیشتر از سایز گرفته شده ...

بیشتر
یاقوت سبز ( این سبز کمیاب را بیشتر بشناسید )

اکثر آدم ها فکر می کنند که یاقوت فقط رنگ های سرخ، کبود و زرد دارد، در حالی که یاقوت طیف وسیعی از رنگ های مختلف را شامل می شود، رنگ سبز یکی از رنگ های دلربای یاقوت است.

بیشتر
یشم (جید) و انواع رنگ و قیمت آن

سبز محبوب ترین رنگ یشم است. "یشم امپراطوری" که رنگ سبز تیره داشته باشد و از میانمار باشد بسیار نادر و گران بها است. گاهی اوقات آن را "یونان" (Yunan) یا "یشم یونان" (Yunnan jade) می نامند. توضیح یشم چینی و یشم آمریکایی و یشم کره ای و ... .

بیشتر
10 یاقوت کبود گران قیمت دنیا

10 مورد گران قیمت یاقوت کبود به همراه عکس: 1.یاقوت کبود خوشگل ترین دختر آبی آسیا 2.یاقوت کبود ریشلو 3.یاقوت کبود آبی سلطنتی 4.یاقوت کبود برمه 5.گل سینه یاقوت کبود برمه و الماس 6.گل سینه یاقوت کبود و الماس کارتیر 7.یاقوت کبود کشمیر 8.یاقوت کبود کوته دازور 9.یاقوت کبود کیلی 10.یاقوت کبود کشمیر شاهنشاهی.

بیشتر
گرانترین سنگ های قیمتی دنیا

میلیون ها سال طول می کشد تا سنگ های قیمتی در طبیعت شکل بگیرند و فقط مقدار کمی از آنها به عنوان سنگ های قیمتی فروخته می شوند.ارزش سنگ قیمتی به عوامل زیادی از جمله نادر بودن، کیفیت، شفافیت و رنگ بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد گرانترین سنگ های قیمتی که به میلیون ها دلار فروخته شده اند صحبت کنیم

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان