سبد خرید ٠
منو
یاقوت
  • 24
  • 2227 مرتبه
سنگ کمتر شناخته شده یاقوت سفید

سنگ کمتر شناخته شده یاقوت سفید

07/20/1399

یاقوت سفید

هر گوهر کوراندوم با کیفیتی که بی رنگ یا سفید باشد، یاقوت سفید است. کوراندوم با کیفیت قرمز رنگ به عنوان یاقوت سرخ، رنگ آبی آن به عنوان یاقوت کبود، و در رنگ های دیگر به عنوان "یاقوت فنسی" یا "یاقوت فانتزی" شناخته می شوند. اگرچه بعد از یاقوت سرخ، یاقوت کبود محبوب ترین (یا گرانترین) یاقوت است، اما یاقوت سفید نیز این روزها به گزینه محبوبی برای جایگزینی الماس تبدیل شده است. "درباره یاقوتهای فنسی بیشتر بدانید "

 

خرید یاقوت سفید

 

قیمت یاقوت سفید

قیمت یاقوت سفید

 قیمت هر قیراط یاقوت سفید بسیار ارزانتر از الماس است. بنابراین، با همان میزان بودجه ای که برای خرید انگشتر در نظر گرفته اید، می توانید یاقوت سفید بزرگتری نسبت به الماس بخرید.
گفته می شود که اگر  قصد دارید یاقوت سفیدی بخرید که شبیه یا دقیقا مثل الماس باشد، اختلاف آن ها در اندازه های بزرگتر بسیار مشهودتر می شود. بنابراین، اگر می خواهید یاقوت سفیدتان مانند الماس به نظر برسد، بچسبید به انتخاب سنگ های کوچکتر.
از طرف دیگر، اگر ظاهر یاقوت سفید را خیلی دوست دارید و الماس نبودن آن برایتان خیلی اهمیت ندارد، می توانید سنگ یاقوت سفید درشت و قابل توجهی برای انگشتر خود تهیه کنید.

 

خرید یاقوت سفید

یاقوت سفید

بیشترین شانس شما برای انتخاب بهترین یاقوت سفید در مشورت کردن با جواهرفروشی است که می توانید به آن اعتماد کنید. ارزیابی یاقوت سفید و فهمیدن روش های ترمیمی استفاده شده کاملا گیج کننده است. اما جواهر فروشی که کارکشته و آگاه باشد می تواند به شما در انتخاب یاقوت سفید مرغوب کمک کند."انواع روشهای ترمیم یاقوت "
می توانید با متخصصین سایت انگشتر دات کام تماس بگیرید، آنها می توانند برای شما یاقوت سفید زیبایی تهیه کنند و تمام مواردی را که باید در مورد کیفیت و مراقبت از آن را بدانید، برای شما توضیح دهند. علاوه بر این سنگ قیمتی انتخابی شما را می توانند در یک انگشتر منحصر به فرد سوار کنند که کاملا متناسب شما باشد."
راهنمای خرید یاقوت "
بسیاری از یاقوت های سفید ظاهری شیری رنگ یا مات دارند. این چیزی افزون بر خصوصیت دلپذیر درخشش سفید آن است ، البته سنگ شفاف قیمت بیشتری دارد.

 

تشخیص یاقوت سفید

تشخیص یاقوت سفید

یاقوت سفید را از طریق تلالو کم رنگ تر و نقره ای که دارد می توانید از الماس، سی زی، و موزانایت تشخیص دهید. همچنین یاقوت سفید سنگین تر است! یاقوت سفید را می توانید از سنگ های قیمتی سفید دیگر، مثل توپاز سفید، و سنگ کریستال (کوآرتز سفید) از طریق لبه های وجهی واضحی که دارد، تشخیص دهید. این امر به این دلیل است که یاقوت سفید به طور چشمگیری سنگ قیمتی مقاومی با درجه 9 یا 10 در مقیاس مو است. بنابراین، در برابر فرسودگی از استفاده روزمره از سنگ های توپاز و کوارتز بسیار مقاوم تر است.

 

شفافیت یاقوت سفید

یاقوت سفید

همه یاقوت ها به طور معمول حاوی اجزاء هستند (بلورهای معدنی ریز یا شکستگی هایی هستند که در درون این سنگ های قیمتی شکل می گیرند). سعی کنید یاقوت سفیدی پیدا کنید که "دید چشمی" پاک داشته باشد. این بدان معنا است که وقتی سنگ را به فاصله حدود 6 اینچ ( حدود 15 سانتیمتری ) از چشم خود نگه می دارید، هیچگونه اجزایی را در آن نتوانید ببینید(ممکن است باذره بین، سنگ واقعا حاوی اجزاء قابل مشاهده باشد، اما شما با چشم غیر مسلح نمی توانید آنها را مشاهده کنید).


تراش یاقوت سفید

قیمت یاقوت سفید

یاقوت های سفید در شکل ها و تراش های متفاوتی ظاهر می شوند. اگر می خواهید سنگ یاقوت سفید شما ظاهری شبیه به الماس داشته باشد، تراش گرد سنتی را انتخاب کنید. در غیر این صورت، تراش منحصر به فرد تری مثل تراش پرتغالی یا تراش قلب را در نظر بگیرید.
کیفیت تراش در ظاهر یاقوت سفیدتان تاثیر بسیاری می گذارد. اگر بودجه اش را دارید، سعی کنید با تراشکاران سفارشی کار کنید. اگر سنگ شما به صورت سفارشی و دقیق تراش بخورد، این اطمینان را به شما می دهد که بیشترین درخشش را از سنگ زیبای خود دریافت می کنید.

 

 بهسازی یاقوت سفید

یاقوت سفید

هنگام خرید یاقوت سفید، مطمئن شوید که سنگ شما تحت روش بهسازی ای قرار گرفته است یا نه. برخی از آنها روش های بهسازی دائمی و ایمن هستند و برخی نه.
به عنوان مثال، هیت کردن یاقوت روش متداولی است و نتایج آن دائمی است. تقریبا تمام یاقوت ها تحت این روش بهسازی قرار می گیرند. هیت کردن یاقوت باعث بهبود رنگ، شفافیت آن می شود و روشی پذیرفته شده در تجارت سنگ های قیمتی است.
از طرفی دیگر، برخی از یاقوت های سفید ممکن است دارای روکش هایی باشند که سفیدتر به نظر برسند. این روکش در اثر استفاده روزانه عادی خراشیده می شود و از بین می رود. یکسری از یاقوت های سفید تحت روش بهسازی "دفیوژن" قرار می گیرند که لایه بیرونی سنگ را تغییر می دهد. اما این روش هم اگر سنگ یاقوت سفید خود را پرداخت یا جلا دوباره دهید، از بین می رود.
یاقوت که شکستگی های آن پرشده اند را نخرید. این سنگ ها حاوی شیشه های سربی هستند که باعث می شوند سنگ شفافیت بهتری داشته باشد. اگرچه قیمت یاقوت های گلس فیلد از سنگ های گلس فیلد نشده کمتر است، اما بعضی از آنها شیشه های بسیار بیشتری دارند و به جای اینکه یاقوت سفید باشند بیشتر ترکیبی از یاقوت و شیشه هستند."
انواع روشهای ترمیم یاقوت ""اچه یاقوت ترمیم شده ای خریداری کنید "

 

خرید یاقوت سفید

 

یاقوت سفید در مقایسه با الماس

آیا به دنبال جایگزینی برای انگشتر الماس هستید؟ یاقوت سفید جایگزین محبوبی شده است. تفاوت بین یاقوت سفید و الماس و اینکه چگونه سنگ مناسب و درستی انتخاب کنید را یاد بگیرید.
اگرچه ممکن است یاقوت سفید و الماس شبیه به یکدیگر به نظر برسند، اما در واقع کاملا از یکدیگر متفاوت هستند. بیایید از نظر زیبایی، دوام و قیمت آن ها را مقایسه کنیم:

قیمت یاقوت سفید

 

زیبایی

الماسی که خوب تراش خورده باشد، درخشندگی، پراکندگی نور، برق بیشتری نسبت به یاقوت سفیدی که خوب تراشیده شده، از خود نشان می دهد. این به این معنی است که الماس روشن تر (درخشان تر)، پراکندگی نورهای رنگی بیشتر، و تلالو نور و برق بیشتری از یاقوت ها دارد. حتی از دور هم می توانید تلالو نور الماس را ببنید.
از طرفی دیگر، یاقوت های سفید چشم نوازتر اند. نهایتا، این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما جذابیت بیشتری دارد.

 

سختی و دوام

تشخیص یاقوت سفید

یاقوت سفید از سختی و دوام بسیار خوبی برخوردار است. بدون شک، این را می شنوید که درجه سختی یاقوت سفید در مقیاس مو (Mohs) 9 است و از رتبه 10 الماس خیلی کمتر است. اما باید بدانید که این فقط یک تفاوت جزئی بین این دو سنگ است و تفاوت چندانی از نظر سختی بایکدیگر ندارند.
سختی یک سنگ قیمتی میزان مقاومت آن را در برابر خراشیده شدن اندازه گیری می کند. در رتبه سختی 10، فقط یک الماس است که می تواند الماس دیگر را بخراشد. با این وجود، از آنجایی که درجه سختی یاقوت سفید 9 است، فقط یک الماس یا یک موزانایت (moissanite)، می تواند یاقوت سفید را خراش دهد. بنابراین، واقعا نباید نگران خراشیده شدن یاقوت سفید خود باشید، مگر اینکه بخواهید تمام جواهرات خود را به یکدیگر بکشید و بسابید.
الماس و یاقوت سفید هر دو در برابر خراش های ناشی از خطرات روزمره مثل ناخن ها، سکه ای که در کیف یا جیب شما ست، میزهای پیشخوان، و حتی گرد و غبارهای خانه مقاوم هستند.
دوام (یا سختی)، میزان استحکام و مقاومت سنگ قیمتی در برابر ضربات فیزیکی را اندازه گیری می کند. به عبارتی دیگر، به شما میزانی که باید به سنگ ضربه بزنید تا خرد یا شکسته شود را به شما نشان می دهد. همانطور که مشخص است، اکثر سنگ های قیمتی شکننده هستند، که شامل یاقوت سفید و الماس هم میشود، پس خورد شدن یا شکسته شدن تقریبا در هر سنگی اتفاق می افتد، اما میزان آن در یاقوت سفید بیشتر از الماس نیست. پس انتخاب شما بین یاقوت سفید یا الماس نباید تحت تاثیر دوام و سختی آن ها قرار بگیرد.


آیا یاقوت سفید مثل الماس برق می زند؟

تشخیص یاقوت سفید

درخشش یاقوت سفید به رنگ خاکستری سفید نقره ای است، در حالی که درخشش الماس به رنگ رنگین کمان است و مقداری سفید در آن مخلوط شده است که به دلیل ضریب شکست و تجزیه نور بالای الماس است (دو معیار نحوه برخورد یک سنگ قیمتی با نور). منشورهایی که در کودکی با آن ها بازی می کردید را به یاد دارید؟ درست مثل همان است! بنابراین، یاقوت سفید نور را با یک تلالو نقره ای کم رنگ بازتاب می کند، و الماس نور را با تلالو رنگین کمانی بازتاب می کند. این امر از نظر شکل ظاهری و همچنین دفعات تمیز کردن و نحوه نگهداری انگشتر مهم است. به عبارت دیگر ضریب شکست بالای الماس به آن اجازه می دهد تا حتی با وجود چربی و کثیفی سنگ باز هم بدرخشد، در حالی که ضریب شکست پایین تر یاقوت سفید به این معنی است که برای درخشان نگه داشتن آن نیاز به تمیز کردن منظم دارد.

نقاط ضعف و قوت انتخاب یاقوت سفید در برابر الماس

قیمت یاقوت سفید

یاقوت سفید زیبا، و بادوام است و در اندازه های بزرگ فوق العاده مقرون به صرفه است. بزرگ ترین عیب انتخاب یاقوت سفید میزان کمتر تلالو آن و برای درخشان بودنش نیاز به تمیز کردن مکرر دارد، اما در ازای آن، با قیمت کمتری سنگ بزرگ تری دریافت می کنید.


مقایسه قیمت یاقوت سفید با الماس


یاقوت سفید به طرز چشمگیری از الماس ارزان تر است.


یاقوت سفید یا موزانایت را به جای الماس انتخاب کنیم؟


سوال متدوال دیگری که اغلب برای زوج ها پیش می آید این است که آیا باید یاقوت سفید را به جای الماس بخریم یا موزانایت را؟ هردو این سنگ های بی رنگ یا سفید قیمت کمتری از الماس دارند و از مقاومت عالی ای برخوردار هستند و درخشش دوست داشتنی ای دارند. اما کدام یک بهتر است؟


یاقوت سفید یا موزانایت؟

تشخیص یاقوت سفید
افرادی که به دنبال یک سنگ طبیعی جایگزین برای الماس هستند باید یاقوت سفید را انتخاب کنند. به این دلیل که یاقوت سفید در پوسته زمین شکل می گیرد و به طور طبیعی بی رنگ یا سفید است. از طرف دیگر، موزانایت، سنگ قیمتی ای است که ساخته دست بشر است. بنابراین، اگر طبیعی بودن یا کم یاب بودن برای شما اهمیت دارد یاقوت سفید بهترین گزینه است.
اما برای آن دسته از افرادی که به دنبال تلالو و فایر بیشتری هستند، باید موزانایت را انتخاب کنند! از آنجایی که یاقوت سفید تلالو نقره ای تر و ظریف تری نشان می دهد، افرادی که به دنبال یک زر و برق و درخشش بی نظیر هستند، قطعا انتخاب آن ها باید موزانایت باشد. ضریب شکست و پراکندگی بالای موزانایت به این معنی است که از سراسر اتاق برق می زند!


آیا یاقوت سفید از سی زی بهتر است؟

قیمت یاقوت سفید
سی زی رایج ترین گزینه جایگزین الماس است و یکی از سنگ هایی است که کمتر گران هستند. اما با این وجود به هرحال سنگی است که توسط دست بشر ساخته شده است و از دوام و درخشش کمتری نسبت موزانایت برخوردار است. بنابراین سی زی از هیچ یک از استاندارد های کم یابی و درخششی که در قسمت بالا گفتیم برتر نیست.

خرید یاقوت سفید

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه: یاقوت سفید

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: gemsociety.org, thenaturalsapphirecompany.com

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
پربازدید ترین مقالات
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
سنگ کمتر شناخته شده یاقوت سفید

اگر قصد دارید یاقوت سفیدی بخرید که شبیه یا دقیقا مثل الماس باشد، اختلاف آن ها در اندازه های بزرگتر بسیار مشهودتر می شود بنابراین، اگر می خواهید یاقوت سفیدتان مانند الماس به نظر برسد، بچسبید به انتخاب سنگ های کوچکتر

بیشتر
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
نحوه خرید سنگ آکوآمارین ( 12 نکته کلیدی به همراه عکس )

آکوآمارین سنگ رایجی است و بسیار ارزان است، اگر قصد خرید سنگ آکوآمارین دارید، باید از فروشندگان غیرقابل اعتماد دوری کنید و یاد بگیرید که چگونه یک سنگ مرغوب را تشخیص دهید و با مقدار بودجه مشخصی که دارید یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

بیشتر
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

...بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است برای اطمینان بیشتر از سایز گرفته شده ...

بیشتر
یاقوت سبز ( این سبز کمیاب را بیشتر بشناسید )

اکثر آدم ها فکر می کنند که یاقوت فقط رنگ های سرخ، کبود و زرد دارد، در حالی که یاقوت طیف وسیعی از رنگ های مختلف را شامل می شود، رنگ سبز یکی از رنگ های دلربای یاقوت است.

بیشتر
یشم (جید) و انواع رنگ و قیمت آن

سبز محبوب ترین رنگ یشم است. "یشم امپراطوری" که رنگ سبز تیره داشته باشد و از میانمار باشد بسیار نادر و گران بها است. گاهی اوقات آن را "یونان" (Yunan) یا "یشم یونان" (Yunnan jade) می نامند. توضیح یشم چینی و یشم آمریکایی و یشم کره ای و ... .

بیشتر
10 یاقوت کبود گران قیمت دنیا

10 مورد گران قیمت یاقوت کبود به همراه عکس: 1.یاقوت کبود خوشگل ترین دختر آبی آسیا 2.یاقوت کبود ریشلو 3.یاقوت کبود آبی سلطنتی 4.یاقوت کبود برمه 5.گل سینه یاقوت کبود برمه و الماس 6.گل سینه یاقوت کبود و الماس کارتیر 7.یاقوت کبود کشمیر 8.یاقوت کبود کوته دازور 9.یاقوت کبود کیلی 10.یاقوت کبود کشمیر شاهنشاهی.

بیشتر
گرانترین سنگ های قیمتی دنیا

میلیون ها سال طول می کشد تا سنگ های قیمتی در طبیعت شکل بگیرند و فقط مقدار کمی از آنها به عنوان سنگ های قیمتی فروخته می شوند.ارزش سنگ قیمتی به عوامل زیادی از جمله نادر بودن، کیفیت، شفافیت و رنگ بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد گرانترین سنگ های قیمتی که به میلیون ها دلار فروخته شده اند صحبت کنیم

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان