سبد خرید ٠
منو
یاقوت
  • 23
  • 1262 مرتبه
یاقوت سبز ( این سبز کمیاب را بیشتر بشناسید )

یاقوت سبز ( این سبز کمیاب را بیشتر بشناسید )

07/19/1399

در طی دهه گذشته، انگشتر یاقوت سبز محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و اگر به دنبال یک جایگزین زیبا و خاص برای الماس هستید، یاقوت های سبز بهترین گزینه هستند.
به طور کلی، خرید یک یاقوت سبز زیاد پیچیده نیست. به جای تمرکز بر روی عواملی مثل تراش و شفافیت، بهتر است به دنبال یاقوت سبزی باشید که رنگ مورد علاقه شما را داشته باشد و همچنین وزن قیراطی را داشته باشد که می خواهید و متناسب با میزان بودجه تان باشد.

خرید یاقوت سبز

 


اگر به دنبال سنگی برای جواهرات خود هستید و می خواهید که منحصر به فرد و زیبا باشد، سنگ یاقوت سبز می تواند انتخاب شگفت انگیز و محشری باشد.
اکثر آدم ها فکر می کنند که یاقوت فقط رنگ سرخ، کبود و زرد دارد، در حالی که یاقوت طیف وسیعی از رنگ های مختلف را شامل می شود. یاقوت در رنگ های دیگر به جز سرخ و کبود را " یاقوت فنسی" یا "یاقوت فانتزی" نامیده می شود، که رنگ سبز یکی از این رنگ های دلربای یاقوت است، و رنگ های دیگر آن شامل صورتی، زرد و پرتغالی است."
درباره یاقوتهای فنسی بیشتر بدانید "
هنگام خرید یاقوت سبز مهم ترین عواملی که باید در نظر بگیرید رنگ (به خصوص طیف رنگ، تن رنگ، و میزان اشباع رنگ) وزن و اندازه سنگ است.
در این بخش جزئیات بیشتری را همراه با نکات و توصیه های کاربردی برای شما فراهم کرده ایم تا به نسبت بودجه ای که دارید بالاترین کیفیت یاقوت سبز را خریداری کنید.

پیمایش سریع

رنگ یاقوت سبز

شفافیت یاقوت سبز

خرید یاقوت سبز

تراش یاقوت سبز

وزن یاقوت سبز

بهسازی یاقوت سبز

ساخت جواهرات یاقوت سبز

 

 


یاقوت سبز

یاقوت سبز
همانند سایر سنگ های قیمتی، یاقوت سبز تاریخچه و معنای خاص خودش را دارد. یاقوت سبز نماد آرامش و آسایش خاطر است و همچنین به خاطر اینکه با اعتماد، وفاداری و صداقت همراه است، اهمیت زیادی پیدا کرده است. اغلب تصور می شود کسانی که از جواهرات یاقوت سبز استفاده می کنند طرفدار عشق، تفکر و صلح هستند.
مثل سایر یاقوت های دیگر، یاقوت سبز نیز از خانواده سنگ های قیمتی کوراندوم است و مثل سایر اعضای دیگر این خانواده، یاقوت سبز نیز بسیار سخت است و دارای درجه 9 از 10 در مقیاس سختی مو (Mohs) است (در مقایسه با الماس که از 10 رتبه 10را دارد).
مثل همه یاقوت های دیگر، یاقوت سبز نیز در ابتدا که خالص است، بی رنگ است و رنگ سبز آن در نتیجه وجود آهن در سنگ ایجاد است. با گذشت زمان، در طی فرآیندی به نام "انتقال بار متقابل"، حتی مقدار کمی از آهن نیز می تواند باعث شود که سنگ رنگ سبز به خود بگیرد.
یاقوت سبز از نظر طیف، تن و اشباع رنگ به طرز چشمگیری می تواند متفاوت باشد، از سبز بسیار روشن گرفته تا سبز غنی بسیار تیره. در توضیخات زیر، در بخش "رنگ" این موضوع را با جزئیات بیشتری توضیح داده ایم.
یاقوت سبز را می توان در تعدادی از نقاط جهان پیدا کرد. امروزه در کشورهایی مانند سریلانکا، میانمار، کامبوج، کنیا، استرالیا، برزیل و زیمبابوه (Zimbabwe) (در جنوب آفریقا) و همچنین در مونتانا (Montana) معمولا در نزدیکی رودخانه آپر میسوری (Upper Missouri) استخراج می شود.

 

رنگ یاقوت سبز

رنگ یاقوت سبز
در ابتدا یاقوت سبز به عنوان یکی از رنگ هایی که کمتر مورد پسند قرار می گیرد تلقی می شد، اما در حال حاضر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است و هیچ کس از دلیل آن مطمئن نیست. شاید به این دلیل باشد که رنگ سبز همیشه رنگ یک سنگی قیمتی مهم بوده است (زمرد، تورمالین و گارنت سبز تعدادی از سنگ های قیمتی سبز رنگ مهم هستند) و
یاقوت سبز کم یاب است.
یاقوت سبز می تواند در رنگ های مختلفی از سبز نعنایی روشن تا سبز زیتونی تیره وجود داشته باشد. تصور می شود که بهترین یاقوت سبز از سریلانکا استخراج می شود، اما یاقوت های سبز سریلانکا واقعا بسیار نادر هستند. بیشتر یاقوت های سبزی که در بازار مشاهده می کنید از تایلند یا استرالیا می آیند. این سنگ های قیمتی رنگ سبز تیره تری دارند و اغلب به رنگ سبزآبی یا سبززرد هستند. همچنین، یاقوت سبز برمه و ماداگاسکار را نیز می توان در بازار پیدا کرد.

در بعضی از نمونه های یاقوت سبز، به دلیل اینکه هر دو باند آبی و زرد در سنگ وجود دارند باعث می شود که یاقوت، سبز به نظر برسد. این منطقه بندی رنگ در زیر ذره بین به وضوح دیده می شود و گاهی اوقات با چشم غیر مسلح هم قابل مشاهده است.
رنگ مهمترین عامل در تعیین زیبایی و ارزش یاقوت سبز است. مثل سایر یاقوت های دیگر، هرچه شدت و میزان رنگ سنگ بیشتر باشد، قیمت و ارزش آن نبیز بیشتر است. در قسمت زیر سه عامل مهم که هنگام بررسی رنگ یاقوت سبز باید در نظر بگیرید را شرح داده ایم.


طیف رنگ

یاقوت سبز
طیف رنگ، رنگ یاقوت در مقایسه با رنگ های کنار آن در چرخه رنگ است. به طور مثال، در یاقوت سبز ممکن است نشانه هایی از رنگ آبی و زرد وجود داشته باشد، که ظاهر کلی سنگ را تحت تاثیر قرار می دهد.
به همین دلیل، رنگ یاقوت سبز را معمولا سبز خالص، سبزآبی یا سبززرد می نامند.


تن و اشباع رنگ

سنگ یاقوت سبز
تن یاقوت توصیفی از روشنی یا تیرگی رنگ کلی سنگ است. رنگ یاقوت سبز می تواند از سبز بسیار روشن تا سبز تیره و عمیق متغییر باشد.
در بیشتر موارد، بهتر است رنگی را انتخاب کنید که از نظر تن در جایی در محدوده متوسط باشد. رنگ سنگ های روشن تر، محو و کمتر چشمگیر به نظر می رسد. مشاهده و ارزیابی دقیق رنگ سنگ های تیره اغلب با چشم غیر مسلح مشکل است.
اشباع یاقوت به نشاط و شادابی رنگ آن اشاره دارد. یاقوت سبز معمولا اشباع نسبتا کمی دارد، به همین دلیل است که اغلب به آنها رنگ "زیتونی" یا "خاکی" می گویند. پیدا کردن یاقوت سبز با رنگ سبز زنده و اشباع بالا غیر معمول است.

شفافیت یاقوت سبز

شفافیت یاقوت سبز
باید به یاقوتی که هیچ گونه اجزاء داخلی یا علامت مشخصی ندارد شک کرد؛ زیرا ممکن است یاقوت مصنوعی یا حتی یاقوت گلس فیلد باشد. برای همین، مهم است که  بررسی کنید سند معتبری برای سنگی که خریداری می کنید وجود دارد یا نه. بهترین درجه شفافیت یاقوت، "بی نقص بودن" است، به این معنی که وقتی یاقوت را با چشم غیر مسلح نگاه می کنید کاملا تمیز باشد. شفافیت یاقوت با دو عنوان درجه بندی میشود: "وی وی اس" (VVS) به معنای "اجزاء خیلی خیلی کم"(Very Very Slightly included)  و "وی اس" (VS) به معنای "اجزاء خیلی کم" (Very Slightly included) این درجه شامل اجزا ریز بسیار کوچکی است، اما به اندازه ای نیستند که ظاهر یاقوت را مختل کنند.
حالا این "اجزاء" که می گوییم چه هستند؟ اجزاء، پیامدی طبیعی از رشد بلور است و حتی انتظار نمی رود که بهترین سنگها هم کاملا خالص و بدون اجزاء باشند.
 برای اطمینان از نقص های سطح یاقوت مثل خراش یا لب پریدگی، خیلی مهم است که خودتان سنگ را به دقت بررسی کنید.

 

خرید یاقوت سبز

خرید یاقوت سبز
یاقوت سبز سنگ قیمتی بسیار کم یابی است، به این معنی که آنها را در بسیاری از جواهرفروشی نمی توانید پیدا کنید.
اگر قصد خرید آنلاین سنگ یاقوت سبز را دارید، ضروری است که بتوانید حتما رنگ یاقوت را دقیق ببینید. وقتی سنگ های قیمتی سایت انگشتر دات کام برای فروش آنلاین در سایت بارگذاری می شوند، با جزئیات دقیق عکسبرداری می شوند و تشخیص  مشکل در رنگ یا نقص سنگ فراهم است در عین حال برای مشورت با ما تماس بگیرید
علاوه بر عکس های باکیفیت، بسیاری از یاقوتهای سبز دارای شناسنامه معتبر هستند که میتوانید در سایت مشاهده کنید.
"راهنمای کامل خرید یاقوت"

 


تراش یاقوت سبز

تراش یاقوت سبز
تراش اصلی ترین عامل موثر در درخشش یاقوت است. اگر تراش یاقوت ضعیف و کیفیت پایین باشد، یاقوت سبز، کدر و بی روح به نظر می رسد. منظور از تراش، شکل سنگ نیست، بلکه به وجه های روی سطح سنگ های قیمتی گفته می شود که باعث می شود نور و رنگ در بهترین حالت خود بازتاب داشته باشند.
یاقوت های سبز، قیمت کمتری نسبت به یاقوت کبود یا یاقوت صورتی دارد، به این معنی که تراشکاران درخشش را فدای حفظ وزن سنگ نمی کنند و درخشش را به خاطر وزن بیشتر، کم نمی کنند. در نتیجه، یاقوت های سبزی که تراش مرغوبی دارند، راحت تر پیدا می شوند. اگر رنگ سنگ روشن باشد، تراش خوب خیلی اهمیت دارد. سنگ های تیره حتی اگر تراش بی عیب و نقص و مرغوبی نداشته باشند، باز هم می توانند زنده و چشمگیر به نظر برسند. در سنگ های قیمتی کم رنگ یا بی رنگ، قابلیت انعکاس نور سنگ اهمیت دو چندان دارد.
مثل سایر یاقوت ها، محبوب ترین ورایج ترین تراش های یاقوت سبز بیضی، گرد، کوشن و زمرد است. از دیگر اشکال معروف یاقوت می توان به شکل گلابی، بریولت، قلب و مرمر اشاره کرد.

خرید یاقوت سبز

 

 

وزن یاقوت سبز

وزن یاقوت سبز

یاقوت سبز در وزن های مختلفی موجود است، از یاقوت سبز که کسری از قیراط است گرفته تا سنگ های بزرگ و بسیار چشمگیر. البته پیدا کردن یاقوت سبز با وزن بیش از دو قیراط خیلی معمول نیست.
قیمت یاقوت سبز با افزایش وزن قیراط آن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. هرچه سنگ بزرگتر باشد، به ازای هر قیراط پول بیشتری پرداخت خواهید کرد، به این معنی که یاقوت سبزی که دو برابر یک یاقوت سبز دیگر وزن دارد، مسلما دو برابر هم قیمت خواهد داشت.
نکته ای که باید در مورد یاقوت های سبز به آن توجه کنید این است که معمولا از الماس سنگین تر است.

 

بهسازی (ترمیم) یاقوت سبز

هیت کردن روش سنتی ای است و به طور گسترده ای برای یاقوت ها استفاده می شود و طی این فرآیند شفافیت و رنگ سنگ ها بهبود بخشیده می شود. این روش از انداختن آنها در آتش برای پخته شدن، گرفته تا به کار گیری کوره های الکتریکی یا گازی تحت فشارها و شرایط جوی خاص، را شامل می شود. هیت کردن روش بهسازی دائمی است و بعد از آن یاقوت سبز نیازی به مراقبت خاصی ندارد. "انواع روش ترمیم یاقوت"

 

ساخت جواهرات یاقوت سبز

 

جواهرات یاقوت سبز
برای بهترین نما از یاقوت سبز، خیلی مهم است که رکاب انگشتری پیدا کنید که جای نگین و فلزمناسبی داشته باشد. اگر می خواهید انگشترتان را خودتان طراحی کنید، توصیه ما این است که ابتدا سنگ انگشترتان را انتخاب کنید و سپس آن را در کنار انواع مختلف فلزات امتحان کنید.


انگشتر یاقوت سبز را در کدام انگشت به دست کنیم؟

انگشتر یاقوت سبز
اگر انگشتر یاقوت سبز شما حلقه نامزدی یا عروسی تان است آن را در انگشت حلقه دست چپ خود به دست کنید (انگشت کناری انگشت کوچک) اما اگر انگشتر یاقوت سبزی دارید که حلقه ازدواجتان نیست، بهتر است آن را در انگشتی به جز انگشت حلقه دست چپ، به دست کنید.

 

نکاتی کاربردی برای انتخاب بهترین انگشتر یاقوت سبز

یاقوت سبز

سنگ یاقوت سبزاگرچه خرید انگشتر یاقوت سبز نسبت به خرید انگشتر الماس کمتر پیچیده است، اما باز هم روش های مختلفی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها بهترین سنگ و انگشتر را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید.
1. یک فلز مناسب انتخاب کنید. یاقوت سبز، سنگ بسیار خوش ساختی است و هم با فلزات سفید و هم با فلزات زرد رنگ می تواند زیبا و گیرا به نظر برسد. طلای سفید یا زرد 14 یا 18عیار، رزگلد و پلاتین انتخاب های معمول و متداول هستند.
2. آرایش نزدیک به هم نگین ها و هاله جای نگین را در نظر بگیرید. یاقوت سبز در میان هاله ای از الماس های کوچک می تواند زیبا و چشمگیر به نظر برسد. این اماس های کوچک نه تنها به زیبایی انگشتر می افزایند بلکه بر رنگ و زیبایی بی نظیر یاقوت سبز نیز تاکید می کند.
3. به رنگ توجه کنید. همانطور که در بالا گفته شد، یاقوت سبز از نظر طیف رنگ، تن و اشباع می تواند محدوده بسیار گسترده و متفاوتی را شامل شود. قبل از تصمیم گیری نهایی، از عکس های تهیه شده توسط فروشندگانی مثل انگشتر دات کام برای ارزیابی دقیق رنگ سنگ استفاده کنید. اگر با استفاده از تلفن همراه یا تبلت خود عکس ها را مشاهده می کنید، برای اینکه بتوانید تصویری دقیق از رنگ واقعی هر نوع از یاقوت را ببینید، مطمئن شوید که صفحه گوشی یا تبلت به اندازه کافی روشن است.
4. زیاد نسبت به روش بهسازی هیت کردن حساس و نگران نباشید. تقریبا تمام یاقوت ها قبل از اینکه وارد بازار شوند، برای بهبود رنگ، شفافیت و کیفیت شان هیت می شوند، و به هیمن خاطر دیدن عبارت "هیت شده" (heated)، در شناسنامه سنگ ها طبیعی است و جای نگرانی دارد.
5. علاوه بر وزن سنگ، اندازه آن هم بررسی کنید. در آخر، به یاد داشته باشید که بررسی اندازه یاقوت به اندازه بررسی وزن آن مهم است. اندازه یاقوت باید در حدی باشد که باعث اذیت شدن انگشت های کناری نشود.
یاقوت سبز با کیفیت بالا، مثل آنهایی که خوب تراش خورده اند، رنگ غنی دارند، و داری حداقل اجزاء هستند بسیار نادر هستند. یاقوت های سبزی که کیفیت پایین تری دارند یا یک رنگ ثانویه مثل رنگ زرد را دارند ارزان تر اند و کمتر نایاب هستند.
یاقوت سبز در چندین قاره استخراج می شود و سریلانکا نادرترین یاقوت سبز را تولید می کند که اغلب دارای رنگ سبز زنده است.

 

خرید یاقوت سبز

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه: یاقوت سبز

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: gemselect.com, diamonds.pro, thenaturalsapphirecompany.com, ajsgem.com

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
پربازدید ترین مقالات
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
سنگ کمتر شناخته شده یاقوت سفید

اگر قصد دارید یاقوت سفیدی بخرید که شبیه یا دقیقا مثل الماس باشد، اختلاف آن ها در اندازه های بزرگتر بسیار مشهودتر می شود بنابراین، اگر می خواهید یاقوت سفیدتان مانند الماس به نظر برسد، بچسبید به انتخاب سنگ های کوچکتر

بیشتر
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
نحوه خرید سنگ آکوآمارین ( 12 نکته کلیدی به همراه عکس )

آکوآمارین سنگ رایجی است و بسیار ارزان است، اگر قصد خرید سنگ آکوآمارین دارید، باید از فروشندگان غیرقابل اعتماد دوری کنید و یاد بگیرید که چگونه یک سنگ مرغوب را تشخیص دهید و با مقدار بودجه مشخصی که دارید یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

بیشتر
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

...بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است برای اطمینان بیشتر از سایز گرفته شده ...

بیشتر
یاقوت سبز ( این سبز کمیاب را بیشتر بشناسید )

اکثر آدم ها فکر می کنند که یاقوت فقط رنگ های سرخ، کبود و زرد دارد، در حالی که یاقوت طیف وسیعی از رنگ های مختلف را شامل می شود، رنگ سبز یکی از رنگ های دلربای یاقوت است.

بیشتر
یشم (جید) و انواع رنگ و قیمت آن

سبز محبوب ترین رنگ یشم است. "یشم امپراطوری" که رنگ سبز تیره داشته باشد و از میانمار باشد بسیار نادر و گران بها است. گاهی اوقات آن را "یونان" (Yunan) یا "یشم یونان" (Yunnan jade) می نامند. توضیح یشم چینی و یشم آمریکایی و یشم کره ای و ... .

بیشتر
10 یاقوت کبود گران قیمت دنیا

10 مورد گران قیمت یاقوت کبود به همراه عکس: 1.یاقوت کبود خوشگل ترین دختر آبی آسیا 2.یاقوت کبود ریشلو 3.یاقوت کبود آبی سلطنتی 4.یاقوت کبود برمه 5.گل سینه یاقوت کبود برمه و الماس 6.گل سینه یاقوت کبود و الماس کارتیر 7.یاقوت کبود کشمیر 8.یاقوت کبود کوته دازور 9.یاقوت کبود کیلی 10.یاقوت کبود کشمیر شاهنشاهی.

بیشتر
گرانترین سنگ های قیمتی دنیا

میلیون ها سال طول می کشد تا سنگ های قیمتی در طبیعت شکل بگیرند و فقط مقدار کمی از آنها به عنوان سنگ های قیمتی فروخته می شوند.ارزش سنگ قیمتی به عوامل زیادی از جمله نادر بودن، کیفیت، شفافیت و رنگ بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد گرانترین سنگ های قیمتی که به میلیون ها دلار فروخته شده اند صحبت کنیم

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان