سبد خرید ٠
منو
یاقوت
  • 17
  • 9892 مرتبه
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

07/07/1399

یاقوت برمه

ما به عنوان مشاوران راهنمای خرید طلا و جواهر، در باره چیزهایی می نویسیم که دوست داریم و فکر می کنیم شما هم دوست داشته باشید.
یاقوت سرخ هزاران سال مورد پسند و گرانبها بوده است، اما از بین انواع یاقوت، یاقوت برمه برتر است. این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند و در اصل به خاطر رنگشان بسیار چشم گیر هستند و معیار ارزیابی سایر یاقوت های دیگر هستند. این روزها، با افزایش روزافزون قیمت ها و نادر بودن آنها، به دست آوردن یاقوت های برمه ای دشوارتر می شود.
بیاییم نگاهی به یاقوت های برمه و اینکه آیا آنها واقعا ارزش این همه تبلیغات را دارند یا نه، بیندازیم.

خرید یاقوت برمه

 

 

 

 

 

پیمایش سریع

معدن

رنگ

ترمیم

قیمت

مقایسه

تراش

مشهورترین

 

 

منطقه     برمه (میانمار)
رنگ قرمز، قرمز خونی، قرمز زنده، خون کبوتری، قرمز متمایل به صورتی، قرمز مایل به نارنجی، قرمز مایل به بنفش
 ضریب شکست 1.759-1.778
ترکیب شیمیایی AL2O3
درجه سختی 9
تراکم 4
نشان منطقه البروج برج اسد (مرداد)
ستاره خورشید
سنگ ماه تولد جولای (9مرداد تا 10تیر)
سنگ سالگرد ( پانزدهمین ) و ( چهلمین ) سالگرد ازدواج

 

یاقوت های برمه از کجا می آیند؟

معدن یاقوت برمه

یاقوت برمه ای از برمه، یک کشور جنوب شرقی آسیا می آید. اگرچه برمه اکنون به عنوان میانمار شناخته می شود، اما صنعت هنوز هم از این یاقوت ها به عنوان یاقوت برمه یاد می کند. بیشتر یاقوت های برمه از مناطق پیرامون موگوک (Mogok) و مونگ هسو (Mong Hsu) به دست می آید، این مناطق به ترتیب در شمال و شمال شرقی برمه هستند. این معادن به خاطر تولید 90 درصد "یاقوت های خون کبوتری" معروف هستند.

مشهور ترین منبع یاقوت مرغوب منطقه موگوک استون " Mogok Stone " در برمه (میانمار) است و بیش از 800 سال منبع اصلی یاقوت سرخ در جهان بوده است. گرچه نمونه های خوبی را می توان در آفریقا، سریلانکا، تایلند، ویتنام و چند منبع دیگر پیدا کرد، اما هیچ یک از آنها قابل مقایسه با شفافیت و شدت رنگ بهترین یاقوت های (خون کبوتری) برمه ، نیستند.

تقاضا برای یاقوت برمه قرن هاست که وجود دارد. اسنادی از استخراج یاقوت برمه وجود دارد که به بیش از 5 قرن قبل برمی گردد. گرانترین یاقوتی که تا کنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت "Sunrise Ruby" بود که بیش از 30 میلیون دلار در سال 2015 قیمت گذاری شد و همه رکوردهای قبلی قیمت را شکست. متاسفانه، این معادن معروف برمه اکنون تقریبا به طور کامل تخلیه شده اند و یاقوت های برمه برای همیشه گران و کم یاب شده اند.
 

یاقوت های برمه چه رنگی هستند؟

رنگ یاقوت برمه

چیزی که باعث می شود یاقوت برمه اینگونه گرانبها و برجسته باشد، رنگ خیره کننده آن است. در حقیقت، رنگ یاقوت از شفافیت آن مهم تر است. تفاوت های ریزی در رنگ یاقوت می تواند باعث تفاوت قابل توجهی در قیمت و ارزش آنها بشود. عواملی وجود دارند که بر رنگ یاقوت برمه تاثیر می گذارند که اصلی ترین آن ها دو عامل رنگ بدنه سنگ که همراه با فلورسانس است و همچنین اجزاء داخلی آن است. بهترین تن رنگ، قرمز تیره (متوسط) یا خیلی اشباع شده متوسط است. یاقوت های خیلی تیره یا خیلی روشن به طور قابل توجهی ارزش کمتری دارند. بیشتر یاقوت های برمه به رنگ "خون کبوتری" هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد. وقتی این رنگ با فلورسانس قرمز طبیعی جفت شود، این یاقوت ها به رنگ درون بافتیه غنی و بسیار شدیدی دست می یابند. دومین عامل اصلی، وجود اجزا کوچک است که باعث افزایش پراکندگی نور در سطح سنگ قیمتی می شود. که این باعث می شو یک حالت ابریشمی و لطیف به رنگ بدهد و عملکرد نور در آن افزایش یابد. تمام این فاکتورها را که در کنار یکدیگر قرار دهید، سنگی غنی، پربازده و خیره کننده ای به دست می آید که در سایر نقاط طبیعت یافت نمی شود.

اگرچه یاقوت های برمه ای، آفریقایی، تایلندی و کامبوجی از نظر شیمیایی و فیزیکی یکسان هستند، اما از نظر رنگ و سایه رنگ، آن ها تفاوت چشمگیری دارد، در حقیقت با یاقوت برمه در سطر اول سنگ های قیمتی هستید....

یاقوت برمه در بسیاری از انواع رنگها از رنگ قرمز تا قرمز مایل به صورتی نشان داده می شود. یاقوت تایلندی و کامبوجی معمولا تیره تر و قهوه ای تر هستند و شبیه به گارنت اند. اخیرا یاقوت سرخ آفریقایی از تانزانیا (Tanzania) و موزامبیک (Mozambique) به بازار آمده است. گرچه با قیمت های بالایی به فروش می رسند، اما به ندرت کیفیت فلورسانس بهترین یاقوت های برمه ای را نشان می دهند.

خرید یاقوت آفریقایی

خرید یاقوت تانزانیا

 

آیا یاقوت های برمه ترمیم شده اند؟

یاقوت برمه ترمیم شده

بیشتر یاقوت های موجود در بازار، چه برمه ای چه غیر از آن، مستقیما در معادن تحت عملیات حرارتی قرار می گیرند تا رنگ و شفافیت آن ها بهبود و افزایش یابد. این کار باعث می شود که یافتن یاقوتی که برای افزایش رنگ و شفافیت حرارت ندیده باشد (یاقوت آنهیت)، غیرممکن شود.
برای انجام این کار از روش های مختلفی استفاده می شود، از انداختن سنگ های قیمتی در آتش برای پختن آنها گرفته تا استفاده از کوره های الکتریکی یا گازی تحت فشار های خاص و شرایط جوی متغییر. ترمیم یاقوت های برمه دائمی است و یاقوت های هیت شده به مراقبت خاصی نیاز ندارند."
درباره روشهای بهسازی یاقوت بیشتر بدانید
"

 

خرید یاقوت آنهیت

 

 

هیت کردن یاقوت یک کار معمول و متدوال است و جای نگرانی نیست. با این حال، ممکن است گاهی اوقات با یاقوتی روبه رو شوید که ترمیم نشده باشد که معمولا این یاقوت ها قیمت های بالایی دارند.
گاهی اوقات، ممکن است شکستگی های یاقوت برمه کیفیت پایین را با شیشه پر کنند، که ارزش سنگ را پایین می آورد و خرید این نوع یاقوت اصلا توصیه نمی شود،"
راهنمای خرید یاقوت
"خصوصا اگر به دنبال خرید یاقوت برای سرمایه گذاری هستید. اگر از یاقوت خود اطمینان ندارید همیشه از فروشنده در مورد اینکه یاقوت تان ترمیم شده است یا نه سوال بپرسید.

ترمیم های جدیدی که برای تولید یاقوت های کبود، نارنجی، زرد و صورتی استفاده می شوند بحث برانگیزتر اند. این ترمیم های جدید یک فرآیند "انتشار-گرما" (heat-diffusion) است که ماندگار است و ممکن است یا ممکن نیست به طور کامل در سنگ نفوذ کند. رنگ مورد نظر از طریق افزدون عناصر خارجی برای تغییر رنگ به رنگ مورد نظر به دست می آید. در ادامه من ادریس رسولی از سایت انگشتر.کام مطالب بیشتری را بیان میکنم
پیدا کردن یک یاقوت سرخ خوب از برمه که تحت هیچ ترمیمی قرار نگرفته باشد، مثل پیدا کردن یک گوهر واقعا نادر و با ارزش است.

 

قیمت یاقوت برمه چقدر است؟

قیمت یاقوت برمه

صرف اینکه یک یاقوت از برمه است به این معنی نیست که به طور خودکار از بالاترین کیفیت برخوردار است و از این رو باید گران هم باشد. هر یاقوت باید به صورت موردی با تمرکز بر رنگ، قیراط، شفافیت و سایر فاکتور های کیفیتی ارزیابی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ارزیابی و خرید یاقوت، نگاهی به مقاله "راهنمای کامل خرید یاقوت" بیاندازید.
به طور کلی، یاقوت های برمه گرانترین نوع از انواع یاقوت ها هستند. بالاترین مبلغی که تا کنون کسی برای خرید یاقوت سرخ برمه پرداخت کرده است، یک میلیون دلار برای هر قیراط بوده است. با این حال، می توانید یاقوت های برمه با کیفیتی را پیدا کنید که قیمت آن ها 10000 دلار برای هر قیراط است.

خرید یاقوت برمه

 

 

آیا یاقوت برمه نادر است؟

 اینکه معادن معروف برمه اکنون تقریبا به طور کامل استخراج شده اند باعث شده است که یاقوت برمه بسیار کمیاب شود و این قیمت ها را رو به بالا نگه می دارد و میزان تقاضای آن همیشه بیشتر از عرضه آن است.
همچنین، نمونه های یاقوت برمه با کیفیت بالا و بدون اجزا قابل مشاهده( با وجود اینک تمایل زیادی به داشتن اجزا دارند) کار بسیار دشواری است و به سختی تهیه می شود. به همین دلیل اگر روزی با یک یاقوت سرخ برمه ترمیم نشده و بدون اجزا قابل مشاهده رو به رو شدید، باید آماده باشید که مبلغ هنگفتی را بپرازید.

 

ماجرای ممنوعیت یاقوت برمه چیست؟

ممنوعیت یاقوت برمه

به خاطر دلایل سیاسی، ایالات متحده در اواخر دهه 1990 برمه را مجبور کرد بپذیرد که مانع صادرات یاقوت و سایر سنگ های قیمتی از برمه به ایالات متحده آمریکا و کشورهای دیگر شود.
این ممنوعیت 8 سال ادامه داشت و در این مدت پیدا کردن یاقوت طبیعی برمه بسیار دشوار شد. این ممنوعیت در سال 2008 برداشته شد و در حال حاضر سنگ های قیمتی برمه می توانند به طور آزادانه به هر کشوری منتقل شوند.


یاقوت برمه در مقایسه با یاقوت موزامبیک

یاقوت موزامبیک

با وجود اینکه یاقوت های برمه از نظر رنگ و زیبایی بی نظیر هستند، اما در حال حاضر بیش از 30% درصد یاقوت های جهان را یاقوت موزامبیک تامین می کند.

اگرچه یاقوت سرخ بسیار زیادی از منابع دیگر استخراج می شود، اما در اواخر سال 2000 بود که کشف سنگ های خوب موزامبیک با توجه به منوعیت یاقوت های برمه، در دنیای سنگ های قیمیتی سر و صدای زیادی به پا کرد.
معادن موزامبیک نسبتا جدید هستند، در سال  2011 کشف شده اند. با این وجود، این معادن به خاطر یاقوت های باکیفیتی که استخراج می کند، که حتی برخی از آن ها کیفیتی قابل مقایسه با کیفیت یاقوت های "خون کبوتری" برمه دارند، شهرت یافته است.
یاقوت های موزامبیک به خاطر رنگ قرمز درخشان، زنده و شفافیت بالایی که دارند، شناخته شده اند. این امر باعث می شود که این یاقوت ها بیشتر از یاقوت های استخراج شده از سایر معادن آفریقا مثل تانزانیا، نیجریه، مالاوی و کنیا مورد توجه قرار گیرد و ارزش بیشتری داشته باشند.
همانطور که تولید از میانمار رو به کاهش است، با فرض اینکه تولید یاقوت موزامبیک همچنان به قوت خود باقی می ماند، احتمالا اختلاف قیمت بین یاقوت های برمه و آفریقایی کمتر خواهد شد.
به طور کلی، در حالی که یاقوت های موزامبیک شکل ظاهری و زیبایی خاص خود را دارند، معمولا از یاقوت های برمه ارزان تر هستند. در نتیجه، اگر در حد بودجه خود یاقوت سرخ برمه مناسبی پیدا نکردید، یاقوت موزامبیک گزینه جایگزین بسیار خوبی است.

آیا به دنبال یاقوت سرخ هستید؟

پیدا کردن یاقوت باکیفیت بالا ممکن است دشوار باشد، به خصوص اگر قصد خرید آنلاین آن را داشته باشید. همیشه اطمینان حاصل کنید که جواهرفروشی که انتخاب می کنید سابقه اثبات شده ای داشته باشد و به خاطر قابل اطمینان و اعتماد بودنش شناخته شده باشد. همیشه در مورد منشاء سنگ سوال کنید و شناسنامه و ضمانت پس از فروش آن را بررسی کنید. از انجایی که منابع یاقوت برمه همچنان رو به کاهش هستند، می توان تصور کرد که تقاضا برای یاقوت های موزامبیک به طور روزافزون افزایش خواهد یافت،  "منابع مختلف یاقوت سرخ"

انواع تراش های محبوب یاقوت برمه

تراش یاقوت

به خاطر شکل معمولی راف کوراندم، تراش بیضی، گرد، کوشن (بالشتی) و زمردی رایج ترین برش یاقوت برمه ای است. از دیگر اشکال رایج آن می توان به تراش گلابی، بریولت (briolette) (به شکل قطره اشک که به صورت سه سطح تراشیده می شود)، قلب و تخم مرغی اشاره کرد.  

تراش یاقوت

 

یاقوت های برمه بسیار جوان تر از یاقوت های افریقای شرقی هستند!

قدمت یاقوت

این امر در واقع در مورد تمام یاقوت های سرخی که در اثر برخورد شبه قاره هند با قاره آسیا تولید شده اند، صدق می کند. در طی زمان های خاصی از تاریخ، حرکت تکتونیکی (دگرگونی های پوسته ی زمین)، منجر به جابجایی های گسترده ای در سطح زمین شده است و در نتیجه باعث تشکیل مواد معدنی و ایجاد مناطقی به نام کمربند کوه زایی می شود. بر اساس کتاب هیوز "Hughes"، بسیاری از بهترین معادن یاقوت ها در چنین مناطقی قرار می گیرند.
منطقه کوهزایی پان-آفریقایی (Pan-African orogeny)، حدود 750 تا 450 میلیون سال پیش ایجاد شده است که نتیجه آن باعث ایجاد ذخایر سنگ های قیمتی در کنیا، تانزانیا، موزامبیک، ماداگاسکار، سریلانکا و جنوب هند شد.
در همین حال، فعالیتی که منجر به برخورد منطقه هیمالیا، شبه قاره هند با قاره آسیا شد، تنها 45 تا 50 میلیون سال پیش رخ داده است. این اتفاق باعث ایجاد ذخایر یاقوت ها از افغانستان و تاجیکستان به پاکستان، شمال هند، نپال، میانمار، چین و ویتنام شد.

خرید یاقوت برمه

 

 

در حال حاضر، دیگر یاقوت برمه با کیفیت خوب از برمه به بیرون نمی آید!

کیفیت یاقوت

به گفته ی هیوز، بیشتر معادن آبرفتی منطقه موگوک استخراج شده است. او می گوید: "بهترین سنگهای قیمتی از ذخایر آبرفتی تولید می شوند، زیرا میلیون ها سال فرسایش طبیعی باعث از بین رفتن قسمت های ترک خورده و ناخالصی ها می شود، که در این صورت خالص ترین قسمت بلور باقی می ماند."
اما امروزه، بدون منابع آبرفتی، استخراج سنگ های قیمتی به طور روزافزون به سمت استخراج از سنگ های سخت کشیده می شود، که بازده کمتری دارد و تولید را پایین نگه داشته است.

 

تاریخچه مختصری از یاقوتهای مشهور برمه

به غیر از الماس، یاقوت سرخ نسبت به سایر سنگ های قیمتی دیگر بالاترین قیمت را در ازای هر قیراط دارد، و در طی سالهاست که یاقوت های خون کبوتری برمه، بیشترین هیجان را در سالن های فروش بین المللی کریستی (Christie’s international salerooms) ایجاد کرده اند.


مجموعه جواهر یاقوت و الماس الیزابت تیلور (Elizabeth Taylor)
در سال 2011 به قیمت 5,403,500 دلار فروخته شد

قیمت یاقوت برمه
مزایده ست جواهر الیزابت تیلور در دسامبر 2011، یک لحظه تاریخی را برای کریستی ثبت کرد، و نیازی به گفتن اینکه کریستی عظیم ترین حراجی دنیا است، نیست. در لحظات پایانی جلسه عصر بود که بسیاری از محبوب ترین جواهرات این بازیگر زن فروخته شده بود، و خرید یک دست جواهر یاقوت و الماس توسط کارتیر (Cartier) در سه قسمت متوالی پیشنهاد شد.

 

قیمت یاقوت برمه
یک جفت آویز گوشواره و یک یک دستبند یاقوت و الماس،که قبل از بخش اصلی آن، یعنی گردنبند فروخته شد، همگی توسط کارتیر خریداری شدند و همه آن ها را به همسر آن زمانش مایک تاد(
Mike Todd)، که بازیگر بسیار مشهوری بود هدیه داد. تمام یاقوت ها و الماس های آن ترمیم نشده بودند و یاقوت های سرخش برمه بودند.

قیمت یاقوت برمه
 قبل از اینکه گوشواره و دستبند و گردنبند در مجموع به قیمت 5.4 میلیون دلار فروخته شود، هر قطعه از آنها برای چند دقیقه مناقصه شدیدی به پا کردند و در آخر گردنبند توسط کارتیر خریداری شد و بخشی از مجموعه میراث خارق العاده آن شد.

 

یاقوت جوبیل (The Jubilee Ruby)
در سال 2016 به قیمت 14,165,000 دلار فروخته شد

یاقوت برمه
یکی از مهم ترین دلایل ارزشمند بودن یاقوت برمه به دلیل رنگ بسیار خاص و اشباع بسیار زیاد آن است که به دلیل مقدار زیاد کروم (chromium) که در زمینی که از آن استخراج می شود وجود دارد، ایجاد می شود. عامل دیگر فلورسانس طبیعی آنهاست، که باعث می شود سنگ "زنده شود" و نوری درخشان از درون آن ظاهر شود. یاقوت جوبیل (The Jubilee Ruby)، با وزن 15.99قیراط، گرانترین سنگ قیمتی است که تا کنون در مزایده های ایالات متحده فروخته شده است. این یاقوت به طور متمایزی توسط برند وردورا (Verdura) بر روی یک رکاب طلا و الماس سوار شد، و به مبلغ 14.16 میلیون دلار فروخته شده است که معادل 885,000 دلار به ازای هر قیراط است.


سنجاق سینه کاملیا The Camellia Brooch
در سال 2012 به مبلغ 4,003,000 فرانک سوئیس فروخته شد

یاقوت برمه
جوئل آرتور روسنتال (Joel Arthur Rosenthal) یا جار (JAR)، تقریبا هیمشه در آتلیه ی خلوت و دنج خودش در دنیایی از خلاقیت زندگی می کند و هر سال فقط 70 تا 80 قطعه جواهری برای مشتری های منحصر به فرد و ثروتمندش تولید می کند. سنجاق سینه کاملیا مظهر کاملی از قدردانی جار از طبیعت است که در چندین برش و اندازه با نادرترین یاقوت های سرخ، زیبایی و بافت گیاه گل آور کاملیا را شبیه سازی کرده است. در حراج خیریه "جواهراتی برای امید" خانم لیلی سافارا (Mrs Lily Safra's Jewels for Hope) که در کریستی در ماه مه 2012 برگزار شد، توسط مشتری اختصاصی ای با قیمت کمتر از 4.5 میلیون دلار (چهار برابر قیمت پیش فروش) فروخته شد.

خرید یاقوت برمه

 


یاقوت شعله سرخ (The Crimson Flame Ruby)
در سال 2015 به قیمت 141,800,000 دلار هنگ کنگ فروخته شد

یاقوت برمه اصل
در قرن سیزدهم، وجود یاقوت در برمه توسط جهانگرد مارکوپولو (Marco Polo) توجه اروپاییان را به خود جلب کرد. هشتصد سال بعد، یاقوت های برمه آنقدر کمیاب و نادر شدند که از آن به بعد همیشه در سالن های مزایده سروصدای شدیدی به پا می کنند. یاقوت هیت نشده ای که بیشتر از 15 قیراط وزن داشته باشد و رنگ بلور های عالی آن " خون کبوتری" باشد، دیگر وجود نداشت. در دسامبر 2015، کریستی در هنگ کنگ گوهری اینگونه را برای مزایده پیشنهاد داد، یک انگشتر استثنایی یاقوت با دورگیری الماس که به عنوان "شعله سرخ" (The Crimson Flame) معروف است، به قیمت کمتر از 18.5 میلیون دلار خریدار داشت.


گردنبند یاقوت و الماس اتسترا (Etcetera)
در سال 2015 به قیمت 100,360,000 دلار هنگ کنگ فروخته شد

یاقوت برمه اصل
ادموند چاین (Edmond Chin) ذهن خلاقی است که در پس برند اتسترا است، که در سال 2000 تاسیس شد. جواهرات اتسترا که به دلیل طراحی های منحصر به فرد نوآوری های فنی مشهور هستند، خلاقیت های خارق العاده ای دارند.در زوئن 2015، کریستی هنگ کنگ قطعه ای را برای مزایده پیشنهاد داد که حتی با توجه با استانداردهای خلاقیت های ادموند چاین بازهم خاص و فوق العاده بود، گردنبندی که شامل مجموعه ای 48 یاقوت با تراش بیضی و کوشن که از 1.1 تا 7.02 قیراط بودند و همه آن ها به رنگ "خون کبوتری" بودند و هیچ نشانی از ترمیم شدن آن ها نبود. این گردنبند به قیمت 13 میلیون دلار فروخته شد.


یاقوت راتناراج (The Ratnaraj Ruby)
در نوامبر 2016 به قمیت 78,940,000 دلار هنگ کنگ فروخته شد

یاقوت برمه شناسنامه دار
این انگشتر درجه یک با یاقوت سرخ برمه "خون کبوتری" با وزن 10.05 قیراط توسط برند فیادی (Faidee) که برندی معروف به داشتن نادر ترین و پرطرفدارترین سنگ های قیمتی است، ساخته شده است. برند فیادی توسط "روپ چند لونیا" (Roop Chand Lunia)، ملقب به "پادشاه یاقوت های برمه" تاسیس شد. یاقوت را در زبان سانسکریت "راتناراج" (Ratnaraj) می نامند، که به معنی "پادشاه سنگهای قیمتی" است، این یاقوت، که از معدن معروف موگوک استخراج شده است، بر روی یک حلقه پلاتینی و طلا سوار شده است که با الماس های بیضی شکل و بی رنگ احاطه شده است. در مزایده کریستی در هنگ کنگ به ارزش 10.2 میلیون دلار فروخته شد، قیمت آن در ازای هر قیراط بیشتر از یک میلیون دلار بوده است.


یاقوت ملکه برمه (The Queen of Burma)
در سال 2014 به قیمت 5,877,000 فرانک سوئیس فروخته شد

یاقوت برمه شناسنامه دار
در نوامبر 1937، اعلیحضرت  Highness the Maharaja of Kutch III یک حلقه یاقوت سرخ چشمگیر از کارتیر (Cartier) در لندن خریداری کرد. ژاک کارتیر علاقه شدیدی به هندوستان پیدا کرده بود و مرتبا به شبه قاره هند سفر می کرد، از بسیاری از مناطق آن بازدید می کرد و با چندین ماهاراجه حاکم، روابط دوستانه برقرار می کرد. یاقوت "ملکه برمه"، همانطور که اکنون شناخته شده است، نمایانگر رابطه ای است که بین کارتیر و سلطنتی هند وجود داشت. یاقوت برمه خارق العاده، در حلقه آرت دکو کارتیر (Art Deco Cartier) قرار گرفته است و وزن تقریبی آن 23.66 قیراط است، که قبل از اینکه به قیمت کمتر از 6 میلیون دلار فروخته شود، پیشنهادات زیادی برای خرید آن از سراسر دنیا داده شد.


یاقوت گراف (The Graff Ruby)
در سال 2006 به قیمت 4,724,000 فرانک سوئیس فروخته شد

تشخیص یاقوت برمه
ژان مارک لونل (Jean-Marc Lunel) متخصص ارشد بین المللی، زمانی که وارد یک صندوق امانات بانک در موناکو (Monaco) شد و برای اولین بار یاقوت سرخ برمه که حدود 8.62 قیراط بود و به نام "یاقوت گراف" معروف شد، را دید، هیجان وصف نشدنی خودش را به یاد دارد. ترکیب رنگ "خون کبوتری" که طرفدار بسیاری دارد با میزان زیادی از شفافیت، که در یاقوت ها خیلی کمیاب است، باعث شد تا این یاقوت در مزایده با قیمت پیش فروش بین 400,000 و 600,000 دلار ورود پیدا کند. بعد از گذشت 20 دقیقه از سرازیر شدن پیشنهادات، قیمت نهایی آن به 3.6 میلیون دلار رسید، که در آن زمان بالاترین قیمت بین یاقوت های فروخته شده بود.


یاقوت امید (The Hope Ruby)
در سال 2012 به قیمت 6,243,000 فرانک سوئیس فروخته شد

تشخیص یاقوت برمه
یاقوت "امید" نام خود را پس از فروش در حراج خیریه "جواهری برای امید" که در ماه مه 2012 برگذار شد، گرفته است. مجموعه خانم لیلی سافارا (Mrs Lily Safra)، که مجموعه ای جواهرات مشهور و با کیفیت عالی بود، صد در صد فروخته شد و  37,924,551 دلار ارزش داشت. قطعه برتر آن شب یک انگشتر یاقوت برمه و الماس بود که تراش کوشن داشت، به وزن 32.08 قیراط بود، توسط برند چاومت (Chaumet) ساخته شده بود و بیش از 6.7 میلیون دلار فروخته شد، که به نوبه خود رکود جهانی جدیدی برای یاقوت های فروخته شده در مزایده بود. این سنگ قیمتی قبلا در کلکسیون "Luz Mila Patiño" خانم "Countess du Boisrouvray" بود.


سنجاق سینه یاقوت سرخ ملکه ویکتوریا
در سال 2016 به قیمت 365,000 فرانک سوئیس فروخته شد

یاقوت برمه
همانطور که تصویر بالا نشان می دهد، ملکه ویکتوریا اوگنیای (Queen Victoria Eugenia) اسپانیا، نوه ملکه ویکتوریا، یک مجموعه از یاقوت و الماس پوشیده است، که شامل سنجاق سینه یاقوت و الماس است که در مه 2016 در سالن کریستی در ژنوا (Geneva)، در سوئیس به مزایده گذاشته شد. ملکه ویکتوریا در مجله خود گفته است که این مجموعه خارق العاده یاقوت و الماس را از پرنسس آلبرت (Prince Albert) در سال 1849 دریافت کرده است. ملکه ویکتوریا اوگنیای اسپانیا دختر پرنسس بئاتریس (Princess Beatrice)، کوچکترین فرزند ملکه ویکتوریا بود که تا زمان مرگش در سال 1901، در کنار مادرش زندگی می کرد. این سنجاق سینه با یاقوت 4.5 قیراطی ای در برداشت که از برمه آمده بود و هیچ آثاری از ترمیم شدن نداشت. قیمت پیش فروش آن بین 50,000 تا 80,000 فرانک سوئیس بود که قیمت آن اوج گرفت و به مبلغ 365,000 فرانک فروخته شد.

خرید یاقوت برمه

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه: یاقوت برمه

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: ajsgem.com, leibish.com, nationaljeweler.com

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
پربازدید ترین مقالات
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
سنگ کمتر شناخته شده یاقوت سفید

اگر قصد دارید یاقوت سفیدی بخرید که شبیه یا دقیقا مثل الماس باشد، اختلاف آن ها در اندازه های بزرگتر بسیار مشهودتر می شود بنابراین، اگر می خواهید یاقوت سفیدتان مانند الماس به نظر برسد، بچسبید به انتخاب سنگ های کوچکتر

بیشتر
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
نحوه خرید سنگ آکوآمارین ( 12 نکته کلیدی به همراه عکس )

آکوآمارین سنگ رایجی است و بسیار ارزان است، اگر قصد خرید سنگ آکوآمارین دارید، باید از فروشندگان غیرقابل اعتماد دوری کنید و یاد بگیرید که چگونه یک سنگ مرغوب را تشخیص دهید و با مقدار بودجه مشخصی که دارید یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

بیشتر
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

...بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است برای اطمینان بیشتر از سایز گرفته شده ...

بیشتر
یاقوت سبز ( این سبز کمیاب را بیشتر بشناسید )

اکثر آدم ها فکر می کنند که یاقوت فقط رنگ های سرخ، کبود و زرد دارد، در حالی که یاقوت طیف وسیعی از رنگ های مختلف را شامل می شود، رنگ سبز یکی از رنگ های دلربای یاقوت است.

بیشتر
یشم (جید) و انواع رنگ و قیمت آن

سبز محبوب ترین رنگ یشم است. "یشم امپراطوری" که رنگ سبز تیره داشته باشد و از میانمار باشد بسیار نادر و گران بها است. گاهی اوقات آن را "یونان" (Yunan) یا "یشم یونان" (Yunnan jade) می نامند. توضیح یشم چینی و یشم آمریکایی و یشم کره ای و ... .

بیشتر
10 یاقوت کبود گران قیمت دنیا

10 مورد گران قیمت یاقوت کبود به همراه عکس: 1.یاقوت کبود خوشگل ترین دختر آبی آسیا 2.یاقوت کبود ریشلو 3.یاقوت کبود آبی سلطنتی 4.یاقوت کبود برمه 5.گل سینه یاقوت کبود برمه و الماس 6.گل سینه یاقوت کبود و الماس کارتیر 7.یاقوت کبود کشمیر 8.یاقوت کبود کوته دازور 9.یاقوت کبود کیلی 10.یاقوت کبود کشمیر شاهنشاهی.

بیشتر
گرانترین سنگ های قیمتی دنیا

میلیون ها سال طول می کشد تا سنگ های قیمتی در طبیعت شکل بگیرند و فقط مقدار کمی از آنها به عنوان سنگ های قیمتی فروخته می شوند.ارزش سنگ قیمتی به عوامل زیادی از جمله نادر بودن، کیفیت، شفافیت و رنگ بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد گرانترین سنگ های قیمتی که به میلیون ها دلار فروخته شده اند صحبت کنیم

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان