سبد خرید ٠
منو
یاقوت
  • 15
  • 1692 مرتبه
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

07/03/1399

مقاله امروز درباره تفاوت بین یاقوت هیت شده و یاقوت آنهیت است. در این صفحه جزئیاتی بیان می کنیم که به راحتی بتوانید تصمیم بگیرید که آیا باید یاقوت هیت شده بخرید یا یاقوت آنهیت.
 

 

اولین چیزی که قبل از خرید یاقوت باید بدانید فرم های مختلفی است که در دنیای بازار جواهرات امروزه ارائه می شود:

 

 

خرید یاقوت

 

 

 

 

فهرست مطلب

خرید یاقوت آنهیت

خرید یاقوت هیت شده

خرید یاقوت اصل

 

خرید انواع یاقوت

طبیعی

خرید یاقوت بهسازی نشدهیاقوت آنهیت ( بهسازی نشده )
اینها یاقوت های کبود طبیعی ای هستند که دقیقا همانطور که توسط مادر طبیعت تولید شده اند به فروش می رسند. این یاقوت ها توسط دست بشر فقط تراش می خورند و زیبایی و چیزی به طبیعت آن ها افزوده نمیشود.

 

 


خرید یاقوت بهسازی شدهیاقوت هیت شده ( بهسازی شده )
این دسته یاقوت های طبیعی ای هستند که برای افزایش شدت رنگ آبی و شفافیت, در دمای مورد نیاز حرارت دیده شده اند. این کار یک فرایند استاندارد مجاز است که برطول عمر یا دوام یاقوت هیچ تاثیری ندارد. اکثر یاقوت هایی که امروزه فروخته می شوند, بهسازی شده اند.

 

 


یاقوت غیر استانداردیاقوت بهسازی شده غیر استاندارد
اگر رنگ با استفاده از سایر روش های غیر استاندارد مثل رنگ کردن، بریلیوم دیفیوژن یا گلس فیلد افزایش یافته باشد، باید هنگام خرید برای شما ذکر شود، در غیر این صورت این کار غیرقانونی تلقی می شود. ارزش یاقوت های این دسته به میزان قابل توجهی پایین تر است و ما هرگز خرید این نوع یاقوت را توصیه نمی کنیم.

 

 

ساخته دست بشر/ یاقوت مصنوعی/سنتاتیک


یاقوت آزمایشگاهییاقوت مصنوعی ساخت آزمایشگاه
این یاقوت ها ارزان هستند و سنگ قیمتی ساخته شده توسط دست بشر است و اسامی مانند یاقوت سنتاتیک, یاقوت آزمایشگاهی, یاقوت شمش, یاقوت مصنوعی, شبه یاقوت و .... دارند.

 

 

 

نکته: جواهرفروشی که یاقوتی را تحت عنوان "یاقوت طبیعی" می فروشد، معمولا یاقوتی است که هیت شده است، اما مشتری همیشه باید از فروشنده تایید بگیرد که آیا ترمیم دیگری بر روی یاقوت انجام شده است یا نه. متاسفانه در ایران اکثر قریب باتفاق یاقوتهایی که در بازار است یاقوتهای ترمیم شده غیر استاندارد است و در زمان فروش فقط به عنوان یاقوت اصل فروخته میشود، من ادریس رسولی ، درخواستی که دارم از مشتریان عزیز این است که مقداری با روشهای بهسازی سنگ آشنا باشید مخصوصا یاقوت که میشه گفت بیشتر روشهای بهسازی روی سنگهای قیمتی روی یاقوت انجام میشود، اکثر یاقوتهایی که در بازار ایران است یاقوت گلس فیلد شده است که با مواد شیمیایی ترمیم شده و حتی برای بدن مضر است. ( تا این حد که وقتی مدر تایلند به این یاقوتها حتی دست میزنیم میگویند که دستهاتون را بشورید)  مشتریان عزیز یاقوت را فقط همراه با شناسنامه معتبر ( نه هر شناسنامه ایرانی ) و از افردا جواهرشناس و صادق خریداری کنید که صادقانه به شما بگویند روی این یاقوت چه فرآوری انجام شده است.

به عقیده بنده  این یاقوتها نه اون یاقوتیه که برای سنگ درمانی استفاده بشه نه یاقوتیه که در روایات توصیه به استفاده شده نه اون سنگ قیمتی است که به عنوان جواهر استفاده بشه  یا حتی هدیه داده بشه


حالا که درک اولیه ای از یاقوت های طبیعی مختلف دارید، بیاید نگاهی خلاصه به تفاوت های اساسی آنها بیاندازیم:
            
            خرید یاقوت آنهیت و هیت شده          
 
نکته: به جز کسی که در این کار مهارت دارد مثل جواهرفروش، چشم غیر مصلح تفاوت بین این سه یاقوت را نمی تواند ببیند.

 

خرید یاقوت


بنابراین چه یاقوتی برای شما مناسب است؟ - یاقوت طبیعی آنهیت یا یاقوت طبیعی هیت شده؟

خرید یاقوت آنهیت

خرید یاقوت آنهیت
اگر سرمایه گذار هستید ( یا علاوه بر زیبایی ذاتی یاقوت، قصد خریدن یاقوتی با چشم انداز بازگشت سرمایه تان دارید) یا اگر خریدار جواهرات هستید اما شخصی هستید که وسواس به خرج می دهید و همه چیز را در حالت کاملا طبیعی بودن می پسندید، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید.


خرید یاقوت آنهیتنکات مثبت برای خرید یاقوت آنهیت:
 1. این یاقوت بسیار نادر است و در آینده می تواند به طور قابل توجهی ارزش و قیمت آن افزایش پیدا کند.
 2. انرژی این یاقوت همانطوری است که مادر طبیعت آن را برای ما تولید کرده است.

 

 


خرید یاقوت آنهیتنکات منفی خرید یاقوت آنهیت طبیعی:
1. برای خریدن یک یاقوت آنهیت که مشابه یاقوت هیت شده باشد، باید چندین برابر هزینه کرد.
2. معمولا در یاقوت آنهیت اجزای مشهودتری و ناخالصی هایی مشاهده خواهید کرد. این ها نقص نیستند بلکه چیزهایی هستند که طبیعی اند، پس اگر از افرادی هستید که می توانید زیبایی طبیعی را در همین خاص بودن ببینید، یاقوت آنهیت بخرید.
3. از آنجایی که یاقوت آنهیت بسیار کمیاب است، پیدا کردن یاقوت آنهیت دوست داشتنی که پاسخگوی تمام انتظارات شما باشد، زمان خیلی بیشتری می برد.

 

نکته کاربردی: خریداران زیورآلات که به یاقوت های آنهیت علاقه دارند، یاقوت کمتر از 2 قیراط بخرند، زیرا از نظر قیمت در مقایسه با یاقوت هیت شده چندان تفاوتی ندارند. اما این اختلاف قیمت برای یاقوت های بیشتر از 5 قیراط به طور تصاعدی افزایش می یابد. وقتی قصد خرید یاقوت آنهیت دارید، همیشه بر صدور شناسنامه گوهر از یک آزمایشگاه گوهرشناسی معتبر و مستقل اصرار کنید.

به بقیه هم توصیه کید یاقوتهای گلس فیلد یا گلس فیلینگ یا گلس شده یا شیشه تزریق شده را خریداری نکنند، از تو خیابون یه ریگ پیدا کنند بهتر است، امیدوارم کم کم فرهنگ خرید سنگهای قیمتی در بین مردم رواج بیشتری پیدا کند

 

خرید یاقوت هیت شده

خرید یاقوت طبیعی هیت شده
اگر خریدار طلا و جواهر هستید که تصمیم گرفته اید یاقوت کم یابی بخرید که طبیعی باشد و از این رو فقط رنگ و اندازه تنها فاکتورهای تصمیم گیری شما هستند، توصیه می کنیم که بر روی رنگ یاقوت و طراحی جواهرات تمرکز کنید و یاقوت هیت شده طبیعی را انتخاب کنید.


خرید یاقوت طبیعی هیت شدهنکات مثبت خرید یاقوت هیت شده:
1. همچنان یک سنگ قیمتی نادر است.
2. در مقایسه با یاقوت آنهیت، یاقوت هیت شده ی بسیار زیباتری در دست دارید.
3. بعضا یاقوت های هیت شده آنقدر تمیز هستند که ناخالصی های داخل آن با چشم غیر مصلح قابل مشاهده نیستند.( ناخالصی های خیلی کمتری دارند و پاکتر هستند ) 

 


خرید یاقوت طبیعی هیت شدهنکات منفی خرید یاقوت طبیعی:
1. ارزش و قیمت یاقوت هیت شده به سرعت، ارزش و قیمت یاقوت آنهیت افزایش پیدا نمی کند.
2. در حد یاقوت های طبیعی نادر نیستند.

 


نکته کاربردی: هنگام خرید روی رنگ یاقوت تمرکز کنید و ظاهری که عاشقش آن می شوید و دوست دارید که هر روز استفاده کنید را انتخاب کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت هیت شده که ظاهر خیلی خوبی ندارند، یاقوت هیت شده بخرم و بپوشم.

خرید یاقوت اصل

خرید یاقوت
یکی دیگر از موارد مهم هنگام خرید یاقوت بهسازی نشده، اعتبار آن است. تغییراتی که در اثر حرارت دادن در یاقوت ایجاد می شود ممکن است چشم گیر باشد اما به طور نامحسوس درون سنگ وجود دارند. خیلی مهم است که بدانید چه می خرید و از چیزی که می خرید اطمینان حاصل کنید. برای اطمینان از اصل بودن سنگی که می خرید می توانید دو کار انجام دهید:

1. اصرار بر شناسنامه ای از یک آزمایشگاه گوهرشناسی مستقل و معتبر داشته باشید. این شناسنامه ها حاوی اطلاعات اساسی در مورد یاقوت ها هستند و هرگونه نشانه ای از هیت شدن یاقوت را ثبت می کنند.
2. فقط از یک شرکت خیلی معتبر که دانش و تخصص خاص در مورد یاقوت های ترمیم نشده دارد، خرید کنید.
و در آخر، باید یاقوت را ببینید تا بتوانید آن را کاملا ارزیابی کنید. این تعامل نور با سنگ است که باعث زیبایی آن می شود، باید در حد کافی انتخاب های مختلف تان را بررسی کنید تا یکی از آن ها به نظرتان عالی برسد و توجه تان را جلب کند. حتما در انواع نورهای مختلف به سنگ خود نگاه کنید تا تغییرات رنگی که یاقوت منعکس می کند را ببینید. نور مستقیم خورشید, رنگ واقعی یاقوت را به بهترین وجه نشان می دهد.

 

 

خرید یاقوت

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه: خرید یاقوت هیت شده یا آنهیت

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: diamondere.com

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
پربازدید ترین مقالات
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
سنگ کمتر شناخته شده یاقوت سفید

اگر قصد دارید یاقوت سفیدی بخرید که شبیه یا دقیقا مثل الماس باشد، اختلاف آن ها در اندازه های بزرگتر بسیار مشهودتر می شود بنابراین، اگر می خواهید یاقوت سفیدتان مانند الماس به نظر برسد، بچسبید به انتخاب سنگ های کوچکتر

بیشتر
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
نحوه خرید سنگ آکوآمارین ( 12 نکته کلیدی به همراه عکس )

آکوآمارین سنگ رایجی است و بسیار ارزان است، اگر قصد خرید سنگ آکوآمارین دارید، باید از فروشندگان غیرقابل اعتماد دوری کنید و یاد بگیرید که چگونه یک سنگ مرغوب را تشخیص دهید و با مقدار بودجه مشخصی که دارید یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

بیشتر
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

...بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است برای اطمینان بیشتر از سایز گرفته شده ...

بیشتر
یاقوت سبز ( این سبز کمیاب را بیشتر بشناسید )

اکثر آدم ها فکر می کنند که یاقوت فقط رنگ های سرخ، کبود و زرد دارد، در حالی که یاقوت طیف وسیعی از رنگ های مختلف را شامل می شود، رنگ سبز یکی از رنگ های دلربای یاقوت است.

بیشتر
یشم (جید) و انواع رنگ و قیمت آن

سبز محبوب ترین رنگ یشم است. "یشم امپراطوری" که رنگ سبز تیره داشته باشد و از میانمار باشد بسیار نادر و گران بها است. گاهی اوقات آن را "یونان" (Yunan) یا "یشم یونان" (Yunnan jade) می نامند. توضیح یشم چینی و یشم آمریکایی و یشم کره ای و ... .

بیشتر
10 یاقوت کبود گران قیمت دنیا

10 مورد گران قیمت یاقوت کبود به همراه عکس: 1.یاقوت کبود خوشگل ترین دختر آبی آسیا 2.یاقوت کبود ریشلو 3.یاقوت کبود آبی سلطنتی 4.یاقوت کبود برمه 5.گل سینه یاقوت کبود برمه و الماس 6.گل سینه یاقوت کبود و الماس کارتیر 7.یاقوت کبود کشمیر 8.یاقوت کبود کوته دازور 9.یاقوت کبود کیلی 10.یاقوت کبود کشمیر شاهنشاهی.

بیشتر
گرانترین سنگ های قیمتی دنیا

میلیون ها سال طول می کشد تا سنگ های قیمتی در طبیعت شکل بگیرند و فقط مقدار کمی از آنها به عنوان سنگ های قیمتی فروخته می شوند.ارزش سنگ قیمتی به عوامل زیادی از جمله نادر بودن، کیفیت، شفافیت و رنگ بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد گرانترین سنگ های قیمتی که به میلیون ها دلار فروخته شده اند صحبت کنیم

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان