سبد خرید ٠
منو

یشم ( JADE )

یشم

این سنگ بسیار مقاوم و محکم بوده و رنگ آن از سبزی به سیاهی متمایل است و بیشتر در کشورهای آسیای شرقی، یشم را سنگ مقدس و حامی یاد می کنند.

دو کانی جیدیت و نفریت بسیار شبیه یشم است و تشخیص آن ها از هم بسیار مشکل است و غالبا با آزمایش امکان پذیر می باشد

یشم قرمز سنگ کدری  است که هنوز,قدرت نور,در آن تجلی نکرده است.یشم قرمز در رنگهای مختلف و با ترکیبی از نقشها دیده میشود.

هنگامیکه صیقل خورده باشد,یشم قرمز,جواهر زیبایی را پدید میاورد,که یا آور رنگهای خاکی است.

یشم قرمز,سنگ متداول و متواضعی است که به عنوان مادر همه سنگها و با احترام بسیار,تلقی میشود؛زیرا دارای خصوصیات قوی و معجز آسایی است.هنگامی که انرژی زمینی به انرژی انسانی تبدیل میشود,یشم قرمز را بعنوان اولین تغییر دهنده,در نظر میگیرند.

یشم قرمز بیانگر قوت,نیروی حیاتی و خصوصیات فیزیکی است.یشم قرمز,به نیروهای مهیجی که از مراکز سکرال و سولر پلکسوس وارد بدن میشوند,می افزاید.

یشم قرمز در کشور پرو بسیار مورد احترام بوده است و عقیده بر این بوده است که انسان را در مقابل سحر و افسون,محافظت مینماید. ازآنجایی که یشم قرمز ارتعاشات را بخود جذب میکند,در صورتیکه فرد در مقابل امواج منفی یا خطراتی قرار گیرد,رنگ یشم قرمز که بخود پوشیده است,کدر یا کمرنگ میشود.بخاطر کیفیتی که دارد.بایستی از وراء یشم قرمز  و این نکته را نیز متذکر شوم که نگین انگشتر پاپ –رهبر کاتولیک های جهان نیز یشم قرمز میباشد؛یشم قرمز سمبولی از استحکام صخره هاست و پاپ نیز خود صخره محکمی است برای کلیسا

یشم سبز احساس قوی خاک را ایجاد میکند و داشتن آن در منزل مفید است.برای کسانی که بسوی این سنگ  کشیده میشوند,فرکانس یشم نیز موجب ایجاد تعادل میشود.یشم سبز آرام بخش میباشد.

تاثیر بر بدن

نوسانات آرام بخش و موزون یشم باعث تعادل در تمامی اعضای بدن میشود.سنگ یشم کلیه,قلب دستگاه گردش خون و عصبی را تقویت میکند,و باعث تسهیل بار دار شدن به دلیل مشکلات روانی و انجام نشدن عمل لقاح میشود,سیستم ایمنی بدن را نیرو میبخشد و باعث سوخت و ساز در بدن میشود.سنگ  یشم طرز کار غدد را حمایت میکند,و نیز میتواند برای ناراحتی های هم تراز کلیه از جمله,ضعف کلیوی و اسهال های کلیه به کار رود,بعلاوه بر علیه عفونتها,یرقان و تب نیز مفید است.

از یشم برای مشکلات نازایی و نگرانی های آن که در زندگی ایجاد میشود و برای ناراحتی های میگرن و سر دردهای رنج آور,برای اسهالها ومشکلات روده ای و ناراحتی های معده استفاده میشود.

برای بیماری های کلیوی بخصوص اسهال کلیه ها,باید یشم را بر روی قسمتهای دردناک قرار دهید که بهتر است بر روی دو کلیه قرار گیرد.

اثر بر روح و روان

یشم سنگی مناسب برای مدیتیشن است که شادی عمیقی در روح ایجاد میکند و باعث احساس صلح,نظم و تجدید افکار میشود.این سنگ به زندگی احساسی ما,تازگی بخشیده و آن را اصلاح و مارا متعادل میکند,و قدرت عشق و دلباختگی را نیزدر ما بوجود می آورد.

محل تجارت و نحوه نگهداری

در بازار تجارت میتوانیم برگزیده ترین یشمها را از جمله یشم چینی تا یشمهای گران قیمت از کشور برمه که از سبزی به  سیاهی متمایل میشود را ببینیم,سنگ یشم بسیار جذاب و فریبنده است,برای نگه داری از آن کافی است در ماه یک یا دو بار در آب جاری شسته شود.

تاثیر یشم بر بدن : نوسانات آرام بخش و موزون یشم باعث تعادل در تمامی اعضای بدن می شود. سنگ یشم کلیه، دستگاه گردش خون و عصبی را تقویت می کند، و باعث تسهیل باردار شدن به دلیل مشکلات روانی و انجام نشدن عمل لقاح می شود، سیستم ایمنی بدن را نیرو می بخشد و باعث سوخت و ساز در بدن می شود. سنگ یشم طرز کار غدد را حمایت می کند، و نیز می تواند برای ناراحتی های همتراز کلیه از جمله، ضعف کلیوی و اسهال های کلیه به کار رود، به علاوه بر علیه عفونتها، یرقان و تب نیز مفید است.

اثر بر روح و روان : یشم سنگی مناسب بریا مدیتیشن است که شادی عمیقی در روح ایجاد می کند و باعث احساس صلح، نظم و تجدید افکار می شود. این سنگ به زندگی احساسی ما، تازگی بخشیده و آن را اصلاح و ما را متعادل می کند و قدرت عشق و دلباختگی را نیز در ما به وجود می آورد.

نشان طالع بینی : یشم به علائم ماهی، ترازو و سرطان مرتبط است.

خواص یشم : از یشم برای مشکلات نازایی و نگرانی های آن که در زندگی ایجاد می شود و برای ناراحتی های میگرن و سر دردهای رنج آور، برای اسهال ها و اشالات روده ای و ناراحتی های معده استفاده می شود.

خصوصیات : برای بیماری های کلیوی بخصوص اسهال کلیه ها، باید یشم را بر روی قسمتهای دردناک قرار دهید که بهتر است بر روی دو کلیه قرار گیرد.

محل تجارت و نحوه نگهداری : در بازار تجارت می توانیم برگزیده ترین یشم ها را از جمله یشم چینی تا یشم های گران قیمت از کشور برمه، که از سبزی به سیاهی متمایل می شود را ببینیم، سنگ یشم بسیار جذاب و فریبنده است، برای نگهداری از آن کافی است در ماه یک یا دو بار در آب جاری شسته شود.

سنگ یشم از سیلیکات کلسیم و منیزیم که از سبزی به سیاهی متمایل می شود، تشکیل می شود. این سنگ با آهن و کروم ترکیب شده است و رنگ آن را این عناصر تشکیل می دهند، منشا اصلی این سنگ در کشور های چین، برمه، ژاپن، تبت و مکزیک است.

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان