سبد خرید ٠
منو

مروارید ( PEARL )

مروارید


مروارید از ماده اولیه به نام مادر مروارید که کربنات کلسیم است و از ماده آلی دیگری به نام « کنچیولین» تشکیل می گردد که به صورت لایه های بسیار نازک و متحدالمرکز دور هسته جسم بیگانه ای از صدف ترشح می شود. با این که درجه سختی دانه مروارید پایین است، شکستن و خرد کردن آن، به علت ساختار توده ای اش سخت است.

عمر مروارید بیش از 150 سال نیست و خشکی و رطوبت هردو برای دانه های مضر است. هم چنین آتش و حتی گرمای بیش از اندازه بدن می تواند سبب شود تا آب موجود در ماده کنچولین از بین برود و عمر مروارید کوتاه شود.

هم چنین برخورد سطح مروارید با اجسام و تماس آن با کثیفی، اسیدها، مواد آرایشی، اسپری و عطرها در دوام و جلای مروارید اثر منفی می گذارد و سبب می شود مروارید مات و بی جلا گردد و سپس ترک بخورد و سرانجام پوسته پوسته شود، لذا سفارش می کنند که مروارید را همراه با دیگر جواهرات به کار نگیرند.

مرغوب ترین مرواریدهای دنیا از خلیج فارس به دست می آید و در رنگ های صورتی، سفید شیری، کرم، طلایی، سبز، آبی و سیاه یافته می شود.

واژه مروارید معمولا به مرواریدهای طبیعی اطلاق می شود و مرواریدهای که با روش مصنوعی و یا به کمک انسان تولید می شود به عنوان مروارید پرورشی نامگذاری شده اند.

تشخیص مروارید طبیعی از مصنوعی و پرورشی به علت شباهت ظاهری بسیار مشکل است، لذا وزن مخصوص آن ها را برای این کار استفاده می کنند

مرواریدهای پرورشی تحت پرتو ماوراء بنفش دارای درخششی زرد رنگ و در پرتو اشعه ایکس دارای درخشش سبز رنگ می باشد، در حالی که مرواریدهای طبیعی این گونه نیستند.

جالب است بدانید بزرگ ترین مروارید جهان، 450 قیراط وزن دارد و در موزه ی زمین شناسی لندن نگه داری می شود


خواص مروارید

سبب تقویت چشم

افزایش روشنایی و نور

تقویت معده و روده

درمان زخم معده

درمان کمبود کلسیم

سبب لطافت قلب و روح

از بین بردن غم و اندوه و ضعف روحیه

مفید برای تب و سردردها

از بین بردن اضطراب و نگرانی

کتاب معجزه نگین

مروارید

تاثیر بر بدن

سنگ مروارید لقب داروی درمانی  و جادویی بسیار نیرومند دارد.اعصاب غدد فوق کلیه طحال و عضلات را تقویت میکند.مروارید ها برای زخم معده بسیار موثر بوده ,از روده ها محافظت میکنند, برای تب و سر درد ها نیز مفیدند ,نیروی حیات در ما ایجاد و چشمها را تقویت میکنند

.همچنین میتوان برای کمبودکلسیم از آنها استفاده کرد.

اثر بر روح و روان

 مرواریدها تغییرات ناگهانی خلق و خوی,اظطراب و نگرانی ها را از بین میبرند و ابتکار,حساسیت و الهام به ما میدهند.نشان طالع بینی

 سنگ مروارید به نشانه های سرطان,ماهی و ترازو اختصاص دارد

مروارید های سیاه به نشان جدی تعلق دارند.

خصوصیات

این سنگها از آینده شوم هشدار میدهند,اگر با خود گردنبندی از این سنگ داشته باشید,شما را همیشه در برابر نگون بختی حمایت میکند.

محل تجارت و نحوه نگهداری

مروارید ها شدت ارتعاشات افراد حامل را دریافت و با نیروی خود آنها را خنثی میکند,بهتر است این سنگها را در نمک خالص دریا یکبار در ماه حمام کنید ,و هرگز آنها را در صندوقچه های تاریک  و در بسته قرار ندهید ,زیرا درخشش و زیبایی شان را از دست میدهند

                                                                                              کتاب رنگها و کریستالها

مروارید

مروارید جواهر دریاهست و در صدف نرم تنان یافت میشود.وجود دانه شن یا سایر مواد محرک در درومن صدف موجب میشود که نرم تن موادی را بر علیه جسم خارجی ترشح نماید.این ترشحات که لایه هایی  را در اطراف جسم خارجی تشکیل میدهند,پیدایش مروارید را موجب میگردند.این پدیده پیام آور تغییر و تحول میباشد.میتوانیم تشکیل مروارید رابه  تکامل خود تشبیه نماییم تلاشی که برای رشد درونی  بکار میبریم  و در یابیم که علی رغم  میزان تواضع یا ستم دیدگی همه میتوانیم زیبایی باور نکردنی مروارید را بدست آوریم. با خرد کردن الگوهای ذهنی و احساسی همه میتوانیم از نظر درونی آزاد گردیم  و همه میتوانیم خود را تغییر داده و تکامل یافته و زیبا گردیم.

مروارید انرژی منفی صاحبش را جذب کرده  و آن را پس میدهد.اگرچه ممکن است که این پدیده دردناک بنظر برسد ولی در واقع,زمانی که صاحب مروارید,در مواجهه با خویش ,بکمک نیاز دارد,مروارید به او کمک میکند.مرواریدهایی که بطور طبیعی در  دریا پرورش یافته اندقویتر از مرواریدهای پرورشی هستند و در صورت ممکن مرواریدهای طبیعی بیشتر توصیه میشوند.برق مروارید بر حسب درجه آب دریا یا اقیانوسی که مروارید درآن پرورش یافته است,متفاوت میباشد.بخاطر توقف بیش از حد وطولانی مروارید در صدف,گرد بودن مروارید از دست میرود و این نوع مروارید را مروارید بی تناسب می نامند.

درمواردی که رنگ مروارید کدر میشود:بهترین راه بری بازگرداندن شفافیت به مروارید آن است که مروارید را در خانه طبیعی اش که آ ب دریاست برای مدتی بخوابانند.هرگز مروارید را با جواهرات  دیگر,بویژه الماس مخلوط نکنید,زیرا کشاکش های درونی بصورت چشم گیری بزرگ میشوند.مخلوط مروارید با سایر جواهرات  موجب ایجاد عدم هماهنگی چشم گیری میگردد.اگر کشش زیادی را به مروارید حس میکنید ممکن است که مفهوم آن چنین باشد:

تصفیه از طریق مواجهه با خویش حائز اهمییت ویژه ای در نزد شماست.بجهت وجود کلسیم ,املاح و پروتئین که  از منشا اصلی به مروارید رسیده است,مروارید دارای قدرتهای درمانی میباشد و از پودر مروارید  برای تهیه کرم های زیبایی و نیز برای مصارف داخلی استفاده میشود

کتا رنگها و کریستالها

.

مروارید

درمان جسمی:به دلیل وجود مقادیر بسیازر زیاد کلسیم در ساختمان مروارید,از اثرات درمانی آن برای کسانی که با کمبود کلسیم مواجهند,استفاده میکنند(با استفاده از پودر مروارید  و از راه ای خوراکی)

تاثیرات روحی :از طریق مواجه با خویش, و با پذیرفتن مسئولیت موجب تصفیه میشود.از طریق از خود گذشتگی و عشق خالصانه برای رسیدن به درجات بالا کمک مینماید

مروارید


مروارید از ماده اولیه به نام مادر مروارید که کربنات کلسیم است و از ماده آلی دیگری به نام « کنچیولین» تشکیل می گردد که به صورت