سبد خرید ٠
منو

یاقوت

یاقوت

یاقوت بعد از الماس سخت ترین سنگ است که هیچ سوهانی به جز الماس بر آن کارگر نیست و بر روی آتش دوام بالایی دارد.
با توجه به کانی های مهمان و حبابها و رگه های درونی یاقوت با گذراندن اشعه ماورابنفش از یاقوت میتوان یاقوت طبیعی را از مصنوعی تشخیص داد.
مهمترین معادن یاقوت : برمه ، تایلند و سریلانکا است.
یاقوت کبود از یاقوت سرخ فراوان تر یافت می شود.
بزرگترین یاقوت های جهان عبارتند :
یاقوت کبود ستاره هند 536 قیراط
یاقوت کبود ستاره آسیا 330 قیراط
یاقوت سرخ ادوارد 167 قیراط
یاقوت سرخ ستاره ریوز 139 قیراط
یاقوت قرمز لانگ استار 100 قیراط

یاقوت قرمز

بهترین رنگ در یاقوت سرخ، قرمز خالص با سایه های آبی رنگ به شمار می رود که به خون کبوتر تشبیه شده است

خواص و فواید یاقوت قرمز

یاقوت قرمز برای درمان بیماران قلبی و مبتلایان به سرطان خون به کار رفته و عامل تصفیه و تنظیم فشار خون است.

آویختن سنگ یاقوت بر گردن، مانع لخته شدن خون در بدن گردیده و از سکته جلوگیری می کند.

یاقوت قرمز در درمان ناتوانی جنسی و درمان ناباروی و دردهای قاعدگی نیز تاثیر می گذارد و علاوه بر آن، به آسان شدن زایمان زنان نیز کمک می کند.

هم چنین اگر کسی یاقوت به همراه داشته باشد، به بیماری های ویروسی خطرناک و واگیردار به ویژه طاعون مبتلا نمی شود، اگر آن را دائما با خود داشته باشد در چشم مردم با هیبت و شکوه جلوه گر می شود و کسب و درامدش رونق می گیرد

خواص و فواید یاقوت زرد

استفاده از یاقوت زرد برای تنظیم متابولیسم بدن و تقویت دستگاه گوارش به ویژه روده ها مناسب است، بدن را از سموم پاک کرده و ناراحتی های کبد و کیسه صفرا برطرف می سازد، هم چنین یاقوت زرد از خسیگی های روحی می کاهد و بر نشاط روح می افزاید و برای کسانی که خواب های پریشان و کابوس می بینند، مفید است

یاقوت کبود

واژه مترادف یاقوت کبود، «سفیر» است که به معنای «آبی» در زبان یونانی است و در رنگ های آبی، نیلی ذو سیاه یافت می شود

نوعی از یاقوت کبود وجود دارد که به علت پدیده ی آستریزم در آن، یاقوت کبود ستاره ای یا یاقوت استار گفته می شود

بزرگترین و مشهورترین یاقوت کبود ستاره ای تراش داده شده در دنیا عبارت اند از:


1-یاقوت کبود ستاره هند با وزن 536 قیراط که در موزه نیویورک می باشد.

2-یاقوت کبود ستاره آسیا با وزن 330 قیزاط که در موزه واشنگتن می باشد

خواص و فواید یاقوت کبود

یاقوت کبود با چاکرای تاج و پیشانی در ارتباط است و سنگی بسیار پر انرژی است و نیروی پاک سازی و شفابخشی فوق العاده ای دارد.

یاقوت کبود اعصاب بدن را تقویت و آرام می کند و برای درمان بیماری های صرع، رعشه، سردردهای عصبی و میگرن مفید است و برای درمان سرگیجه و بی خوابی نیز کاربرد مؤثری دارد.

هم چنین سنگ مفیدی برای تسکین دردهای رماتیسمی و مفصلی، دردهای جراحتی و نقرس به شمار می رود.

شستن پوست با آب یاقوت کبود و نیز مالش آن بر روی پوست برای رفع جوش های صورت و حساسیت های پوستی مفید است و برای درمان تیروئید، بیماری لوزه ها و تقویت تارهای صوتی نیز به کار میرود


روایات درباره یاقوت

امام صادق : انگشتر یاقوت به دست کردن مستحب است و ثواب دارد.
امام رضا از قول امام صادق میفرمایند : انگشتر یاقوت در دست کنید همانا یاقوت دست نمودن فقر را دور میکند و از بین میبرد .
پیامبر اکرم به یکی از اصحاب خود فرمودند : انگشتر یاقوت در دست کنید که پریشانی را می زداید.
حضرت علی دارای چهار انگشتر بودند که یکی از آنها یاقوت بود و آن را به دلیل نجابت و شرافتش در دست می نمود .

کتاب معجزه نگین

آثار یاقوت و زمرّد

یاقوت با تمامی انواعش فقر را از بین میبرد

حسین بن خالد از امام رضا ع نقل میکند که حضرت فرمود:حضرت امام صادق ع میفرمود:انگشتر با نگین یاقوت بدست کنید که فقر را از بین میبرد.امام رضا ع از پدرش و او از جدش ع نقل کرد و فرمود:رسول خدا فرمود:انگشتر با نگین یاقوت بدست کنید که آن فقر را می زداید.در روایتی از حضرت علی ع آمدهکه حضرت فرمود:هرکس انگشتر زمرّد بدست کند همانا زمرّد گره گشاست و مشکل ساز نیست.

کتاب معجزه نگین

یاقوت

در گذشته هلید گارد,و بنژان توصیه میکرد,یاقوت را بر علیه بیماری های ویروسی و اپیدمی(همه گیر)تب  و برای درمان التهابات مفاصل بکار ببرند,در قرن ما از آن عموما برای بیماری های قلبی جریان خون و برای تقویت غده فوق کلیه استفاده میشود,این سنگ فشار خون خیلی پایین را افزایش میدهد و حالت ضعف و ناتوانی را تقویت میکند,بی حسی و رخوت را از بین میبرد و بینایی را نیرو میبخشد و جریان خون را در ناحیه چشمها به گردش می اندازد.

برای درمان دردهای قاعدگی باید سنگ یاقوت را بر روی محل دردناک قرار دهید,یاقوت از زایمانهای نادرست نیز جلوگیری میکند همچنین برای تب و بیماری های ویروسی موثر است و سیستم ایمنی را نیرو میبخشد.

همچنین کمک شایانی به بیماری های کودکان ,مشکل اضافه وزن و بیماری های طحال و سرطان خون میکند.

اثر بر روح و روان

 یاقوت حامی خوبی در برابر نیروهای منفی محسوب میشود , این سنگ قلب را از عشق به خود و آینده لبریز میکند.به طور معمول در حالت تمرکز موجب پرورش نیروها و انرژی های معنوی میشود بنابراین,انرژی هایی را که برای رشد شخصیت مهم میباشد را تقویت میکند.این سنگ توانایی نیرو,زندگی ,شهامت و شجاعت میدهد.طبق برخی نوشته های قدیمی سنگ یاقوت منجر به حمایت از آرزوها رها کردن وابستگی ها و نیز مانع از خیانت و بی وفایی شریک زندگی میشود,تفکرات پایه را تقویت و مخالفان را دور میکند.

غلائم ستاره شناسی

 سنگ یاقوت تحت صورتهای فلکی شیر, قوچ و عقرب دارد.

خصوصیات

برای مبارزه با تب لازم است یک یاقوت را بر روی پیشانی خود قرار دهید و یا در دستانتان بگیرید.

برای درمان فشار خون پایین ,توصیه میشود این سنگ را به صورت جواهر داخل زنجیر یا گردنبند که قطعا در بالای قلب قرار میگیرد با خود حمل کنید.

محل تجارت و نحوه نگهداری

در بازار فروش این سنگ به شکلهای صیقل یافته,داخل زنجیر و جواهرات دیده میشود.

یک یا دو بار در ماه آن را با آب جاری شسته و تخلیه کنید و به مدت دو ساعت در نور خورشید شارژ کنید

یاقوت کبود

تاثیر بر بدن

طبق منابع قدیمی و تحقیقات اخیر ,یاقوت کبود دارای خاصیت شفا بخشی  بیشماری است,توسط ارتعاشات نورانی اش میتواند نیرویی تولید کند تا سلولهای پوست,مو و ناخونها را اصلاح و ترمیم کند , ازریزش موها و طاسی میکاهد  و به درمان سریع بیماری های پوستی کمک میکند.یاقوت کبود مجموعه سیستم عصبی را نیرو بخشیده و به بیماریهایی که از اعصاب نشات میگیرند یاری میرساند.

به دلیل قدرت و توانایی اش میتواند سنگی قوی برای تسکین دردها و ناراحتی ها باشد.دردهای عصبی مانند درد عصب,دردهای رماتیسمی,سر دردهای شدید و نقرس یا بیماری های مفصلی و دردهای ناشی از آن ,قولنج, سوزش معده و نارحتی های عمل جراحی و دردهای سخت ازجراحتهای خطرناک را درمان میکند.

یاقوت کبود برای ناراحتی های مزمن گوشی و فکی  وسینوسهای پیشانی و بطنها موثر است,چشمها و بینایی را تقویت میکند,نتایج بسیار خوبی برای بثورهای پوستی و بیماری های مربوط به پوست همراه با شستن آب یاقوت کبود بدست امده است.تومورها زخمها و خونریزیها در نتیحه استفاده از یاقوت کبود کاهش می یابند.بعلاوه میتوان از این سنگ برای آرام کردن عصبانیت,مبارزه بر علیه بیخوابی سرگیجه و تعریق بیش از حد استفاده کرد.بچه هایی که با لکنت صحبت میکنند,باید یاقوت کبود را همراه با سنگ کلسدوئین در گردن داشته باشند.اما یاقوت کبود در وضعیتهای روانی بیمارگون و ناراحتی های ذهنی و روانی نیز استفاده میشود.

اثر بر روح و روان

یاقوت کبود یک سنگ خوب برای مدیتیشن است و ما را در تصمیماتمان حمایت میکند ,به کسانی که آن را با خود دارند ,درک و فهم روشنی داده و آنها را در برابر خشم و بی صبری حمایت میکند.این سنگ طبیعت دوران را تزکیه و تجدید میکند,یاقوت کبود توانایی و قدرت درخشانی از خود بروز میدهد. این سنگ بدون اینکه فرد حامل,احتیاجی به مداخله آگاهانه داشته باشد, انرژی ها را بهم متصل میکند.

یاقوت کبود از ارتعاشات خاص خود نیروی بزرگی مهیا میسازد,و بدون آنکه نیروی صاحبش را تقویت یا تکمیل کند,مستقلا دارای انرژی خاص و مستقل به خود است.گاهی اوقات یاقوت کبود (سنگ خردمندان) نیز نامیده میشود.یاقوت کبود سنگ واقعیت ,وفاداری عقل و خرد است.

نشان طالع بینی

یاقوت کبود مختص غلائم گاو نر ,سنبله و ماهی است,یاقوت ستاره دار به میزان,از نوع آبی تیره به کماندارئ آبی روشن به جوزا اختصاص دارد.

خصوصیات

طبق سنتهای قدیمی,این سنگ را بر روی پیشانی تب دار قرار میدادند تا آن را تسکین دهد.

برای مبارزه بر علیه بی خوابی که  موجب بیماری های عصبی میشود  لازم است بر روی پیشانی قرار گیرد.

محل تجارت و نحوه نگه داری

تنها تعداد معدودی از این سنگ در بازار تجارت مشاهده میشود بیشتر اوقات به شکلهای نتراشیده,صیقلی, دستبند و به ندرتبه صورت گردنبند یافت میشود.سنگهای صیقل یافته بیش از احد گران هستند,به شما توصیه میشود که سنگ خود را در نمک خشک دریا برای تخلیه قرار دهید و آن را در نور خورشید شارژکنید, اما بیشتر از یک ساعت نشود.


یاقوت

به خاطر رنگ و ظاهر زیبایی که دارد بسیار طرفدار داشته و نگاه را  به دنبال خود میکشد.

یاقوت بسیار درخشان است طوری که انسان فکر میکند که در شب چراغ مهتابی روشن است یا که مهتاب میتابد.رنگ آن مانند خون کبوتر سرخ میباشد البته به رنگهای دیگری مانند شرابی و ارغوانی نیز دیده میشود. اعراب عقیده دارند که زرد,کبود سبد و سفید نیز وجود دارد اما رنگ عمده یاقوت اناری رنگ است.

تاثیر یاقوت روی بدن

حکمای عرب و پارس میگویند:((هر کس یاقوت رت به همراه داشته باشد ناراحتی های معده از او دور شده و به مغز طاقت و قدرت میدهد.اگر از کشته آن استفاده گردد غش,صرع, جنون,طاعون و هیضه شدید درمان میگردد.))

گردش خون را تنظیم و سموم را از بدن دفع نموده,خون را صاف و نبض را کنترل کرده و عادی میسازد,به روح آدمی طاقت میدهد.اگر نزدیک چشم نگاه داشته یا از سرمه آن استفاده شود تمام امراض و شکایات چشم را دور میسازد,اگر نزدیک دهان باشد بوی بد دهان را از بین برده,به دل استقلال داده و خوف و ترس را از بین میبرد.

تاثیر یاقوت روی روح و روان

اضطرابی را که شیطان در دل آدمی قرار میدهد,دور میسازد,به روح طاقت میدهد,دارنده انگشتری یاقوت به مراد دل خود رسیده و حاجتش بر آورده میگردد.حوادث برقی را از آدمی دور میسازد,باعث عزت و رفعت آدمی میشود,غم و غصه های گذشته را از یاد آدمی دور میسازد.دشمنان را مغلوب کرده و از بیماری ها انسان را محافظت مینماید,به انسان همت و شجاعت داده,خیلی زود حالات بد را از آدمی دور مینماید و نتیجه مطلوب را برای ما به ارمغان می آورد.

کتاب رنگها و کریستالها

یاقوت

یاقوت سرخ(روبی)

یاقوت سرخ(روبی)برنگ قرمز شفاف است و با تلالو خویش,قلب شما را گرم میکند.

یاقوت سرخ کیفیتهای مربوط به نیروهای مثبت حیات را ارائه میدهد سرخ-یاقوت کبود-مرجان قرمز-یشم قرمز-بلادستون-.

یاقوت سرخ از طریق فعالتر کردن گردش خون در بدن,کل سیستم بدن را فعال و زنده مینماید.

یاقوت سرخ دارای ارتعاشات کننده و تهییج کننده میباشد.گاه خطوط و شیارهای سوزن مانندی,در یاقوت سرخ موجود است که به یاقوت سرخ,برق و جلای ابریشمی میدهد وبه قدرت آن می افزاید.

یاقوت کبود

یاقوت کبود با آتش کوندالینی یا آتش اولی که عامل تغییر و دگرگونی است, در ارتباط میباشد و به بالا رفتن کوندالینی,در ستون مهره ها کمک میکند.یاقوت کبود سنگ مربوط به عشق شهوانی است.

یاقوت کبود به کسب انرژی کمک میکند و در صورتی که اشکالاتی در جریان خون موجود باشد,جریان خون را به سطح طبیعی بر میگرداند.همچنین یاقوت کبود,با دستگاه تولید مثل همکاری مینماید و میل جنسی را تشدید میکند.

الوان صورتی-بنفش,به سیستم باز سازی و تغییر و تحول در بدن کمک مینمایند. تمام انواع یاقوت کبود,انرژی بخش و شهامت دهنده هستند؛ولی مراقب عشق شهوانی نیز باشید,زیرا عشق شهوانی,ممکن است که بر اثر حسادت,به نفرت تبدیل شود.

یاقوت کبود به تخیل کمک میکند و ا زافسرگی و افکار نا خالص,جلو گیری مینماید.از یاقوت کبود,در موارد رماتیسم و آرترایتیس استفاده نمایید.اثرات مربوط به یاقوت کبود,پس از جلا و صیقل دادن,بارز میشود؛قبل از جلا و صیقل دادن ,خصوصیات یاقوت کبود,بصورت نهفته باقی میماند.

یاقوت

یاقوت بعد از الماس سخت ترین سنگ است که هیچ سوهانی به جز الماس بر آن کارگر نیست و بر روی آتش دوام بالایی دارد.
با توجه به کانی های مهمان و حبابها و رگه های درونی یاقوت با گذراندن اشعه ماورابنفش از یاقوت میتوان یاقوت طبیعی را از مصنوعی تشخیص داد.
مهمترین معادن یاقوت : برمه ، تایلند و سریلانکا است.
یاقوت کبود از یاقوت سرخ فراوان تر یافت می شود.
بزرگترین یاقوت های جهان عبارتند :
یاقوت کبود ستاره هند 536 قیراط
یاقوت کبود ستاره آسیا 330 قیراط
یاقوت سرخ ادوارد 167 قیراط
یاقوت سرخ ستاره ریوز 139 قیراط
یاقوت قرمز لانگ استار 100 قیراط

یاقوت قرمز

بهترین رنگ در یاقوت سرخ، قرمز خالص با سایه های آبی رنگ به شمار می رود که به خون کبوتر تشبیه شده است

خواص و فواید یاقوت قرمز

یاقوت قرمز برای درمان بیماران قلبی و مبتلایان به سرطان خون به کار رفته و عامل تصفیه و تنظیم فشار خون است.

آویختن سنگ یاقوت بر گردن، مانع لخته شدن خون در بدن گردیده و از سکته جلوگیری می کند.

یاقوت قرمز در درمان ناتوانی جنسی و درمان ناباروی و دردهای قاعدگی نیز تاثیر می گذارد و علاوه بر آن، به آسان شدن زایمان زنان نیز کمک می کند.

هم چنین اگر کسی یاقوت به همراه داشته باشد، به بیماری های ویروسی خطرناک و واگیردار به ویژه طاعون مبتلا نمی شود، اگر آن را دائما با خود داشته باشد در چشم مردم با هیبت و شکوه جلوه گر می شود و کسب و درامدش رونق می گیرد

تاثیر بر بدن

در گذشته هلید گارد,و بنژان توصیه میکرد,یاقوت را بر علیه بیماری های ویروسی و اپیدمی(همه گیر)تب  و برای درمان التهابات مفاصل بکار ببرند,در قرن ما از آن عموما برای بیماری های قلبی جریان خون و برای تقویت غده فوق کلیه استفاده میشود,این سنگ فشار خون خیلی پایین را افزایش میدهد و حالت ضعف و ناتوانی را تقویت میکند,بی حسی و رخوت را از بین میبرد و بینایی را نیرو میبخشد و جریان خون را در ناحیه چشمها به گردش می اندازد.

برای درمان دردهای قاعدگی باید سنگ یاقوت را بر روی محل دردناک قرار دهید,یاقوت از زایمانهای نادرست نیز جلوگیری میکند همچنین برای تب و بیماری های ویروسی موثر است و سیستم ایمنی را نیرو میبخشد.

همچنین کمک شایانی به بیماری های کودکان ,مشکل اضافه وزن و بیماری های طحال و سرطان خون میکند

اثر بر روح و روان

 یاقوت حامی خوبی در برابر نیروهای منفی محسوب میشود , این سنگ قلب را از عشق به خود و آینده لبریز میکند.به طور معمول در حالت تمرکز موجب پرورش نیروها و انرژی های معنوی میشود بنابراین,انرژی هایی را که برای رشد شخصیت مهم میباشد را تقویت میکند.این سنگ توانایی نیرو,زندگی ,شهامت و شجاعت میدهد.طبق برخی نوشته های قدیمی سنگ یاقوت منجر به حمایت از آرزوها رها کردن وابستگی ها و نیز مانع از خیانت و بی وفایی شریک زندگی میشود,تفکرات پایه را تقویت و مخالفان را دور میکند


یاقوت کبود

یاقوت کبود با آتش کوندالینی یا آتش اولی که عامل تغییر و دگرگونی است, در ارتباط میباشد و به بالا رفتن کوندالینی,در ستون مهره ها کمک میکند.یاقوت کبود سنگ مربوط به عشق شهوانی است.

یاقوت کبود به کسب انرژی کمک میکند و در صورتی که اشکالاتی در جریان خون موجود باشد,جریان خون را به سطح طبیعی بر میگرداند.همچنین یاقوت کبود,با دستگاه تولید مثل همکاری مینماید و میل جنسی را تشدید میکند.

الوان صورتی-بنفش,به سیستم باز سازی و تغییر و تحول در بدن کمک مینمایند. تمام انواع یاقوت کبود,انرژی بخش و شهامت دهنده هستند؛ولی مراقب عشق شهوانی نیز باشید,زیرا عشق شهوانی,ممکن است که بر اثر حسادت,به نفرت تبدیل شود.

یاقوت کبود به تخیل کمک میکند و ازافسرگی و افکار نا خالص,جلو گیری مینماید.از یاقوت کبود,در موارد رماتیسم و آرترایتیس استفاده نمایید.اثرات مربوط به یاقوت کبود,پس از جلا و صیقل دادن,بارز میشود؛قبل از جلا و صیقل دادن ,خصوصیات یاقوت کبود,بصورت نهفته باقی میماند

یاقوت کبود

تاثیر بر بدن

طبق منابع قدیمی و تحقیقات اخیر ,یاقوت کبود دارای خاصیت شفا بخشی  بیشماری است,توسط ارتعاشات نورانی اش میتواند نیرویی تولید کند تا سلولهای پوست,مو و ناخونها را اصلاح و ترمیم کند , ازریزش موها و طاسی میکاهد  و به درمان سریع بیماری های پوستی کمک میکند.یاقوت کبود مجموعه سیستم عصبی را نیرو بخشیده و به بیماریهایی که از اعصاب نشات میگیرند یاری میرساند.

به دلیل قدرت و توانایی اش میتواند سنگی قوی برای تسکین دردها و ناراحتی ها باشد.دردهای عصبی مانند درد عصب,دردهای رماتیسمی,سر دردهای شدید و نقرس یا بیماری های مفصلی و دردهای ناشی از آن ,قولنج, سوزش معده و نارحتی های عمل جراحی و دردهای سخت ازجراحتهای خطرناک را درمان میکند.

یاقوت کبود برای ناراحتی های مزمن گوشی و فکی  وسینوسهای پیشانی و بطنها موثر است,چشمها و بینایی را تقویت میکند,نتایج بسیار خوبی برای بثورهای پوستی و بیماری های مربوط به پوست همراه با شستن آب یاقوت کبود بدست امده است.تومورها زخمها و خونریزیها در نتیحه استفاده از یاقوت کبود کاهش می یابند.بعلاوه میتوان از این سنگ برای آرام کردن عصبانیت,مبارزه بر علیه بیخوابی سرگیجه و تعریق بیش از حد استفاده کرد.بچه هایی که با لکنت صحبت میکنند,باید یاقوت کبود را همراه با سنگ کلسدوئین در گردن داشته باشند.اما یاقوت کبود در وضعیتهای روانی بیمارگون و ناراحتی های ذهنی و روانی نیز استفاده میشود.

اثر بر روح و روان

یاقوت کبود یک سنگ خوب برای مدیتیشن است و ما را در تصمیماتمان حمایت میکند ,به کسانی که آن را با خود دارند ,درک و فهم روشنی داده و آنها را در برابر خشم و بی صبری حمایت میکند.این سنگ طبیعت دوران را تزکیه و تجدید میکند,یاقوت کبود توانایی و قدرت درخشانی از خود بروز میدهد. این سنگ بدون اینکه فرد حامل,احتیاجی به مداخله آگاهانه داشته باشد, انرژی ها را بهم متصل میکند.

یاقوت کبود از ارتعاشات خاص خود نیروی بزرگی مهیا میسازد,و بدون آنکه نیروی صاحبش را تقویت یا تکمیل کند,مستقلا دارای انرژی خاص و مستقل به خود است.گاهی اوقات یاقوت کبود (سنگ خردمندان) نیز نامیده میشود.یاقوت کبود سنگ واقعیت ,وفاداری عقل و خرد است

محل تجارت و نحوه نگه داری

تنها تعداد معدودی از این سنگ در بازار تجارت مشاهده میشود بیشتر اوقات به شکلهای نتراشیده,صیقلی, دستبند و به ندرتبه صورت گردنبند یافت میشود.سنگهای صیقل یافته بیش از احد گران هستند,به شما توصیه میشود که سنگ خود را در نمک خشک دریا برای تخلیه قرار دهید و آن را در نور خورشید شارژکنید, اما بیشتر از یک ساعت نشود

روایات درباره یاقوت

امام صادق : انگشتر یاقوت به دست کردن مستحب است و ثواب دارد.
امام رضا از قول امام صادق میفرمایند : انگشتر یاقوت در دست کنید همانا یاقوت دست نمودن فقر را دور میکند و از بین میبرد .
پیامبر اکرم به یکی از اصحاب خود فرمودند : انگشتر یاقوت در دست کنید که پریشانی را می زداید.
حضرت علی دارای چهار انگشتر بودند که یکی از آنها یاقوت بود و آن را به دلیل نجابت و شرافتش در دست می نمود .

 

یاقوت با تمامی انواعش فقر را از بین می برد

حسین بن خالد از امام رضا (ع) نقل می کند که حضرت فرمود: حضرت امام صادق (ع) می فرمودند: انگشتر با نگین یاقوت بدست کنید که فقر را از بین می برد.

امام رضا (ع) از پدرش و او از جدش (ع) نقل کرد و فرمود: رسول خدا (ع) فرمود: انگشتر با نگین یاقوت بدست کنید که آن فقر را می زداید.

تاثیر یاقوت بر بدن : در گذشته، هیلدگارد و بنژان توصیه می کرد، یاقوت را بر علیه بیماری های ویروسی و اپیدمی ( همه گیر) تب و برای درمان التهابات مفاصل بکار ببرند. در قرن ما، عموما از آن برای بیماری های قلبی جریان خون و برای تقویت غده فوق کلیه استفاده می شود، این سنگ فشار خون خیلی پایین را افزایش می دهد و حالت ضعف و ناتوانی را تقویت می کند، بی حسی و رخوت را از بین می برد، بینایی را نیرو می بخشد و جریان خون را در ناحیه چشم ها به گردش می اندازد. برای درمان دردهای قاعدگی باید سنگ یاقوت را مستقیما بر روی محل دردناک قرار دهید، یاقوت از زایمان های نادرست نیز جلوگیری می کند، همچنین برای تب و بیماری های ویروسی موثر است و سیستم ایمنی را نیرو می بخشد، عمل متابولیسم را تسهیل می کند و به عصبها و غده تیموس نیرو می بخشد. همچنین، کمک شایانی به بیماری های کودکان، مشکل اضافه وزن بیماری های طحال و سرطان خون می کند.

اثر بر روح و روان : یاقوت حامی خوبی در برابر نیروهای منفی محسوب می شود، این سنگ قلب را از عشق به خود و آینده لبریز می کند. به طور معمول در حالت تمرکز موجب پرورش نیروها و انرژی های معنوی می شود بنابر این انرژی هایی که برای رشد شخصیت مهم می باشند را تقویت می کند. این سنگ توانایی، نیرو، زندگی، شهامت و شجاعت می دهد. طبق نوشته های قدیمی، سنگ یاقوت منجر به حمایت از آرزو ها، رها کردن وابستگی ها و نیز مانع از خیانت و بی وفایی شریک زندگی می شود، تفکرات پایه را تقویت و مخالفان را دور می کند.

علائم ستاره شناسی : سنگ یاقوت تحت صورتهای فلکی شیر، قوچ و عقرب دارد.

خصوصیات : برای مبارزه با تب، لازم است یک یاقوت را بر روی پیشانی خود قرار دهید و یا در دستانتان بگیرید. برای درمان فشار خون پایین، توصیه می شود این سنگ را به صورت جواهر داخل زنجیر یا گردنبند که قطعا در بالای قلب قرار می گیرد با خود حمل کنید.

محل تجارت و نحوه نگهداری : در بازار فروش این سنگ به شکلهای صیقل یافته، داخل زنجیر و جواهرات دیده می شود. یک یا دو بار در ماه آن را با آب جاری شسته و تخلیه کنید و به مدت دو ساعت در نور خورشید شارژ کنید.

 

یاقوت به خاطر رنگ و ظاهر زیبایی که دارد بسیار طرفدار داشته و نگاه را به دنبال خود می کشد. یاقوت بسیار درخشان است طوری که انسان فکر می کند که در شب چراغ مهتابی روشن است یا که مهتاب می تابد رنگ آن مانند خون کبوتر سرخ می باشد البته به رنگ های دیگری مانند شرابی و ارغوانی نیز دیده می شود. اعراب عقیده دارند که زرد، کبود، سبز و سفید وجود دارد اما رنگ عمده یاقوت اناری رنگ است.

تاثیر یاقوت روی بدن : حکمای عرب و پارس می گویند: (هر کس یاقوت را به همراه داشته باشد ناراحتی های معده از او دور شده و به مغز طاقت و قدرت می دهد. اگر از کشته آن استفاده گردد غش، صرع، جنون، طاعون و هیضه شدید درمان می گردد.) گردش خون را تنظیم و سموم را از بدن دفع نموده، خون را صاف و نبض را کنترل کرده و عادی می سازد، به روح آدمی طاقت می دهد. اگر نزدیک چشم نگه داشته یا از سرمه آن استفاده شود تمام امراض و شکایات چشم را دور می سازد، اگر نزدیک دهان باشد بوی بد دهان را از بین برده، به دل استقلال داده و خوف و ترس را از بین می برد.

تاثیر یاقوت روی روح و روان : اضطرابی را که شیطان در دل آدمی قرار می دهد، دور می سازد، به روح طاقت می دهد، دارنده انگشتری یاقوت به مراد دل خود رسیده و حاجتش برآورده می گردد. حوادث برقی را از آدم دور می سازد، باعث عزت و رفعت آدمی می شود، غم و غصه های گذشته را از آدمی دور می سازد، دشمنان را مغلوب کرده و از بیماری ها انسان را محلفظت می نماید، اگر بر دست راست باشد بیماری های زنانه را دور می کند، به انسان همت و شجاعت داده، خیلی زود حالات بد را از آدمی دور می نماید و نتیجه مطلوب را برای ما به ارمغان می آورد.

 

این سنگ نوعی کریندون به رنگ قرمز تیره (اکسید آلومینیوم) است، ماده رنگی موجود در آن کروم می باشد، ستاره یاقوت ها اسپی نل از منشا تیتان به دست می آید. توده های مهم این سنگ در کشورهای بیرمانی، سیام، هندوچین، برزیل، تایلند و سیبری یافت می شود.

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
نماد اعتماد الکترونیکی
logo-samandehi
ثبت سفارش
تعداد
عنوان