سبد خرید ٠
منو

عقیق

عقیق

عقیق در رنگ های زرد، خاکستری مایل به آبی و سفید یافت می شود. سنگ عقیق در کشورهایی هم چون یمن، هندوستان، ایران، چین در رنگ های گوناگون قرمز، زرد و سفید یافته می شود. گفتنی است معدن عقیق کشور یمن در منطقه جنوبی شهر صنعان  می باشد.


خواص عقیق

سبب جلوگیری از خونریزی های شدید

مفید برای جنون ، لخته شدن خون، بیماری های طحال

تقویت چشم ها

موثر در خونریزی لثه

افزایش درامد

رونق کسب و کار

سبب زدودن انرژی های منفی از محیط

تعادل روح و شادی و آرامش

برطرف شدن غم و ناراحتی های روحی


روایات درباره عقیق

ابن شهر آشوب نقل می کمد که: روزی جبرئیل بر پیامبر اکرم نازل شد و گفت: « یا رسول الله پروردگارم بر تو سلام و درود می فرستد و می فرماید انگشرت را در راست کن و نگین آن را هم عقیق خبر بده و به پسر عمویت علی نیز بگو انگشترش را در دست راست کند و نگین آن را عقیق قرار دهد.» پیامبر، پیام جبرئیل را به امیرمؤمنان علی (ع) رسانیدند. حضرت علی عرضه داشت: « یا رسول الله، عقیق چیست؟» رسول خدا فرمود: « عقیق گوهری در کشور یمن است.»

روزی امیرمؤمنان علی (ع) از کنار جسد کشته ای می گذشتند که انگشتری با نگین عقیق در دست داشت. در این حال فرمود: « انگشترش را برای من بیاورید.» همراهان حضرت، انگشتر مرد مقتول را از دستش درآوردند و به حضرت دادند. امیرمؤمنان نگاهی به آن انگشتر کردند و فرمودند: « برای چه از صاحبت که تو را در دست داشت محافظت نکردی ( و مانع کشته شدنش نشدی)؟» پس انگشتر به صدا درآمد و گفت: « یا علی من عقیق یمانی نیستم.»

در روایت ابن عباس از علی ابن ابی طالب از رسول خدا (ص) آمده که حضرت رسول اکرم فرمودند:عقیق به وحدانیت خداوند و به نبوت من وبه تو ای علی به وصایت و جانشینی من و به فرزندانت به امامت و به شیعیانت به بهشت و به دشمنانت به جهنم اقرار نمود.


فضائل سنگ عقیق

1-نخستین سنگ ایمان آورنده به خدا، پیامبر و ائمه

2-اول کوه شهادت دهنده به ولایت امیرمؤمنان

3- اول کوه شهادت دهنده به ولایت امیرمؤمنان

4- تسبیح سنگ عقیق و استغفار برای دوستان محمد و آل محمد

5- تکلم خدا با حضرت موسی

6- معراج پیامبر


فواید سنگ عقیق

1-از بین بردن فقر

2-وسعت بخشیدن به رزق و بی نیاز کردن از مردم

3- افزودن بر ثواب نماز

4- دور داشتن از قطع دست و خونریزی شدید

5- تسریع در اجابت دعا و برآوردن حوائج

6- مانع شکنجه و تازیانه از روی ظلم

7- ایمنی از شر حاکم ظالم و هراس انگیزها

8- قرار گرفت در پناه مخصوص خدا و ولی خدا

9- حرز سلامتی از هر بلاء

10- نگاهدار انسان در سفر

11- عاقبت به خیری انسان در زندگی

12- باز داشتن از عذاب خداوند

13- غم زدایی و فرح انگیزی

14- افزایش امکان برنده شدن در قرعه

 


کتاب معجزه نگین

عقیق قرمز


انرژی های موجود در سنگ قرمز دارای اثرات شفا بخش زیر میباشد:

-درمان بیماری های کمر درد,پادرد ,استخوان درد و همچنین دردهای ماهیچه ای.

-درمان استرس ,اضظراب, میگرن وانواع سر درد و بیماری های عصبی.به طور کلی سنگ عقیق جهت درمان بیماری های پادرد استخوان درد و کمر درد و همچنین دردهای ماهیچه ای مفید و مناسب است ,چرا که حرکت فوق العاده آن باعث گردیده است که  مدارات و ذرات شفا بخش را بسوی خویش جذب نموده و تشکیل یک انرژی شفا بخش قوی دهد.شما میتوانید با کمی تمرکز,امواج ساطع شده از این سنگ را به رنگ سبز مشاهده کنید.این انرژی در عقیق همیشه به رنگ سبز است.

طریقه استفاده

یک قطعه سنگ عقیق قرمز را به مدت 10دقیقه داخل  مقداری آب نمک قرار دهید  و پس از آن عقیق را خارج نموده و به مدت پنج دقیقه در آفتاب بگذارید, سپس آن را به مدت 10-15 دقیقه بر روی محل درد قرار دهید.این عمل را روزی یک الی دوبار تکرار کنید , چنانچه سه بار محل درد داغ شد, نشانه های بهبودی میباشد و دیگرنیاز به انجام این روش نیست. بهتر است در این مدت استراحت نموده و و محل درد تکان نخورد؛چرا که منجر به خارج شدن انرژی های درمانی میشود.(داغ شدن محل درد گویای انجام عمل شفا درمانی میباشد.

توجه داشته باشید

سنگ عقیق قرمز دارای انرژی مغناطیسی است.این انرژی چنانچه سنگ عقیق قرمز تراش خورده باشد, ضعیف است و فقط در صورتی است که سنگ تراش نخورده باشد ,جهت درمان استرس,اضطراب میگرن,انواع سر درد و بیماری های عصبی مفید است, در این روش وجود انرژی درمان و تلقینات مثبت نیز موثر است,این روش به علت طولانی بودن زمان درمان ,بیان نمیشود.

نکتهعقیق قرمز دارای نوعی نیروی قوی و پر تحرک میباشد که قابل استفاده نبوده ولی در صورت آزاد شدن ,مدارات الکترو مغناطیسی اطراف بدن انسانها را دچار اختلال نموده و آنها را به اختلالات عصبی و روانی مبتلا میسازد.

 

عقیق

عقیق در میان جواهرات درجه دوم سنگی مشهور است,عقیق درخشنده و دارای چمک بلورین میباشد,معمولا خاکی,زرد ,سفید ,سرخ و سیاه  میباشد.

باقی رنگهای عقیق یا موازی بوده یا دایره وار و یا اینکه دایره ها در مرکز یکی هستند.تاثیر عقیق بر روی بدن

در کتب فارسی چنین آمده که اگرکشته عقیق را با آب و یا شربت سیب حل کرده و استفاده نمایید,جنون,نکسیر خونریزی معده

و دل,لخته شدن خون,کثرت حیض, بیماری های طحال  و بسیاری بیماری دیگر مفید بوده و درمان میسازد.برای خونریزی لثه بسیارمفید بوده,آن را بند و دندانها را محکم میسازد.اگر معده شما ضعیف میباشداز عقیق استفاده نکنید یا اینکه به همراه آن مقداری بسّد هم مصرف نمایید.

تاثیر عقیق روی روح و روان

اگر کسی از انگشتری عقیق استفاده نماید,غم و غصه های او دور گشته,حاجتهای او برآورده,دشمنان از او وحشت کرده و دور میشوند,و برکت و دولت با او یار میگردد,ترس و خوف را دور کرده عدل را قوی میکند,جانوران موذی و سمی را از او دور و نمیگذارد آسیب برسانند.اگر رنگ عقیق سرخ باشد هر نوع خونریزی را بند آورده و زخم را نیز درمان میکند.اگر به همراه عقیق خود مقداری کافور و عنبر داشته باشید{در پیشگاه حاکم مورد الطاف قرار خواهید گرفت.روایتهای زیادی,خصوصا در کتب مذهبی ذکر است که عقیق را نسبت به سنگهای دیگر خصوصا در مورد آوردن خوش شانسی و برکت و فوائد مالی}افضل دانسته اند.استفاده از رنگ سرخ آن,برکت و دولت آورده,شما را بر دشمنان غالب و هیچ جانور موذی و سمی نمیتوانند به شما آسیب برساند.عقیق جواهری قیمتی نمیباشد,اما برکت و فوائد مالی به همراه می آورد.

آثار سنگهای معدنی در بیان روایات

عقیق

فلسفه اینکه برخی از سنگهای معدنی همچون عقیق بسیار سفارش شده,شاید به خاطر تاثیر هایی است که خداوند متعال در این سنگها بخاطر اقرار آنها به وحدانیت باری تعالی قرار داه,به عنوان مثال در روایت ابن عباس از علی ابن ابی طالب از رسول خدا ص آمده که حضرت رسول اکرم فرمود:عقیق به وحدانیت خداوند و نبوت من و به تو ای علی به وصایت  و جانشینی من و به فرزندانت به امامت  و به شیعیانت به بهشت  و به دشمنانت به جهنم اقرار نمود.

در روایات نسبت به این سنگ معدنی توجه ویژه ای شده است و کسی را که با خود عقیق داشته باشد به |آثاری میرسد که بسیار مهم هستند.و اینک بیان روایات پیرامون سنگهای معدنی:

آثار عقیق

فقر و نفاق را از بین میبرد

در روایت ابی نصر از امام رضا ع آمده که حضرت فرمود:به همراه داشتن عقیق فقر را ازبین میبرد و کسی که عقیق به دست میکند نفاق را ازخود دور میکند.

و همچنین در روایت دیگری ضمن بیان اینکه عقیق در دست راست بهترین زینت است میفرماید عقیق فقر را ازبین میبرد.

عقیق با برکت و امید عاقبت به خیر ی دارنده آن  میرود

امام صادق ع فرمود پیامبر اکرم فرمودند:انگشتر با نگین عقیق بدست کنید چرا که عقیق مبارک است و هر کس انگشتر عقیق بدست کند امید است که عاقبت به خیر شود.در روایت دیگری نیز حضرت علی ابن ابی طالب ع میفرماید:هرکس انگشتر عقیق سرخ بدست کند خداوند عاقبت او را به خیر ختم میکند.

دارنده عقیق نیازهایش بر طرف میشود

ربیعه میگوید در دست امام علی بن حسین ع نگینی دیدم که پرسیدم این نگین چیست؟حضرت فرمود عقیق رومی است و فرمود:هرکس انگشتر عقیق بدست کند حوایجش برآورده میشود.

عقیق دارنده اش را در امان نگه میدارد

امام صادق ع فرمود:عقیق در سفر سلامتی است.

عقیق خوش شانس میکند

امام رضا ع از جد بزرگوارش امام صادق ع نقل میکند که حضرت میفرمایدکهرکس انگشتری که نگین عقیق داشته باشد اختیار کند محتاج نشود و هرکاری هم که انجام دهد خوب نتیجه میبخشد.

عقیق حرز سلامتی از هر بدی است

شخصی نزد رسول خدا شکایت کرد که در راه راهزنان اموالش را زدند حضرت فرمود چرا انگشتر عقیق بدست نکردی؟همانا انگشتر عقیق از هر بدی نگه میدارد.

عقیق امان از نقص عضو,از شلاق خوردن,از کشته شدن

اعمش میگوید با امام جعفر بن محمد(امام صادق)ع دم در ابو جعفر منصور بودیم که از نزد او مردی بیرون آمده بود که شلاق خورده بود.حضرت فرمود یا سلیمان ببین نگین انگشتر ان مرد از چیست؟نگاه کردم و عرض کردم ای پسر رسول خدا!نگین انگشترش عقیق نبود.پس فرمود:یا سلیمان اگر نگین انگشترش عقیق میبود شلاق نمیخورد.عرض کردم ای پسر رسول خدا !بیشتر آگاهم کن.حضرت فرمود :ای سلیمان!عقیق امان از بریده شدن دست میباشد.عرض کردم ای پسر رسول خدا بیشتر آگاهن کن.فرمود:عقیق امان از ریخته شدن خون آدمی است.

عقیق دعا را در معرض اجابت قرار میدهد

سلیمان اعمش میگوید امام صادق ع فرمود:خداوند دوست دارد دستی که انگشتر عقیق دارد به طرف او بالا رود.

کسی که عقیق بدست میکند ثروتمند میشود

اعمش میگوید فرمودم ای پسر رسول خدا بیشتر آگاهم کن,فرمود:خیلی عجیب است دستی که در آن عقیق باشد و درهم و دینار نداسته باشد.

عقیق حرز سلامتب از هر بلایی است امام صادق ع به سلیمان فرمود:عقیق حرز و نگهدارنده از هر بلایی است وباز فرمود:عقیقنمیگذترد صاحبش نیازمند شود.

عقیق شادی آور است

امام رضا ع از پدرانش نقل میکند که رسول خدا ع فرمود:انگشتر عقیق بدست کنید مادامی که در دست دارید به شما اندوهی نخواهد رسید.

صاحب انگشتر عقیق با ولایت جهنمی نمیشود

امام حسن ابن علی ع میفرماید:وقتی خداوند حضرت  موسی ابن عمران را خلق کرد با در کوه طور سخن گفت آنگاه به زمین اطلاع داد.و از نور سیمای حضرت موسی عقیق را خلق کرد و فرمود:خودم با خودم عهد بستم که دستی که دارنده انگشتر عقیق باشد بشرط اینکه دوستدار علی باشد با آتش عذابش نکنم.و در روایت دیگر از محمد ابن اسحاق از امام صادق ع آمده است که حضرت فرمود:برای خداوند دستی دوست داشتنی تر بسوی خدا از دستی که عقیق در آن است نیست.

خوش شانسی,عاقبت بخیری,روزی زیاد,سلامتی از همه بلاها,امان از سلطان ستمگر,امان از هر کسی که از او میترسد

در روایت بشیر الدّهّان از  امام صادق آمده که از او پرسیدم:چه نوع نگینی را برای انگشترم سوار کنم؟فرمود:ای بشیر!تو از عقیق سرخ,زرد و سفید چه میدانی؟همانا عقیق سه تا کوه از کوه های بهشتی است.تا به این نکته رسید که فرمود:هر کس از شیعیان آل محمد یکی از این عقیقها را بدست کندجز نیکی و عاقبت به خیری و وسعت و زیادی مال و سلامتی از هر بلایی نمیبیند.همانا عقیق حرز از سلامتی از سلطان ستمگر و از هر چیزی است که میترسد به او خطر داشته باشد.و در روایت دیگری  از حضرت فاطمه ع از حضرت رسول خدا ص نقل شده که حضرت فرمود:هر کس انگشتر عقیق بدست کند بطور دائم خیر بیند.

کسی که عقیق بدست میکند از مقربین خواهد شد

سلمان فارسی از پیامبر ص نقل میکند که حضرت به امام عل یع فرمود:یا علی!یا علی انگشتر عقیق بدست کن که از مقربین باشی.عرض کرد یا رسول الله!مقربین چه کسانی هستند؟فرمود:جبرئیل و میکائیل.عرض کرد:چه نوعی ؟فرمود:عقیق سرخ.


کتاب رنگها و کریستالهاعقیق خززه ای

عقیق خزه ای در رنگهای سبز متنوعی دیده میشود ظاهر آن مشابه خزه است و ما را بیاد گیاهان رویشی می اندازد. عقیق خزه ای دارای خاصیت درمان بخشی زیادی نیست ولی حامل انرژی طبیعت میباشد و برای همه انسانهای فعال و پر کاربرد مفید میباشد.از این سنگ بعنوان سنگ محک استفاده میشود.

عقیق

عقیق در میان جواهرات درجه دوم سنگی مشهور است,عقیق درخشنده و دارای چمک بلورین میباشدعقیق در رنگ های زرد، خاکستری مایل به آبی و سفید یافت می شود. سنگ عقیق در کشورهایی هم چون یمن، هندوستان، ایران، چین در رنگ های گوناگون قرمز، زرد و سفید یافته می شود. باقی رنگهای عقیق یا موازی بوده یا دایره وار و یا اینکه دایره ها در مرکز یکی هستند

 گفتنی است معدن عقیق کشور یمن در منطقه جنوبی شهر صنعان  می باشد,


عقیق قرمز


انرژی های موجود در سنگ قرمز دارای اثرات شفا بخش زیر میباشد:

-درمان بیماری های کمر درد,پادرد ,استخوان درد و همچنین دردهای ماهیچه ای.

-درمان استرس ,اضظراب, میگرن وانواع سر درد و بیماری های عصبی.به طور کلی سنگ عقیق جهت درمان بیماری های پادرد استخوان درد و کمر درد و همچنین دردهای ماهیچه ای مفید و مناسب است ,چرا که حرکت فوق العاده آن باعث گردیده است که  مدارات و ذرات شفا بخش را بسوی خویش جذب نموده و تشکیل یک انرژی شفا بخش قوی دهد.شما میتوانید با کمی تمرکز,امواج ساطع شده از این سنگ را به رنگ سبز مشاهده کنید.این انرژی در عقیق همیشه به رنگ سبز است

طریقه استفاده

یک قطعه سنگ عقیق قرمز را به مدت 10دقیقه داخل  مقداری آب نمک قرار دهید  و پس از آن عقیق را خارج نموده و به مدت پنج دقیقه در آفتاب بگذارید, سپس آن را به مدت 10-15 دقیقه بر روی محل درد قرار دهید.این عمل را روزی یک الی دوبار تکرار کنید , چنانچه سه بار محل درد داغ شد, نشانه های بهبودی میباشد و دیگرنیاز به انجام این روش نیست. بهتر است در این مدت استراحت نموده و و محل درد تکان نخورد؛چرا که منجر به خارج شدن انرژی های درمانی میشود.(داغ شدن محل درد گویای انجام عمل شفا درمانی میباشد.

توجه داشته باشید

سنگ عقیق قرمز دارای انرژی مغناطیسی است.این انرژی چنانچه سنگ عقیق قرمز تراش خورده باشد, ضعیف است و فقط در صورتی است که سنگ تراش نخورده باشد ,جهت درمان استرس,اضطراب میگرن,انواع سر درد و بیماری های عصبی مفید است, در این روش وجود انرژی درمان و تلقینات مثبت نیز موثر است,این روش به علت طولانی بودن زمان درمان ,بیان نمیشود.

نکتهعقیق قرمز دارای نوعی نیروی قوی و پر تحرک میباشد که قابل استفاده نبوده ولی در صورت آزاد شدن ,مدارات الکترو مغناطیسی اطراف بدن انسانها را دچار اختلال نموده و آنها را به اختلالات عصبی و روانی مبتلا میسازد

تاثیر عقیق بر جسم

در کتب فارسی چنین آمده که اگرکشته عقیق را با آب و یا شربت سیب حل کرده و استفاده نمایید,جنون,نکسیر خونریزی معده

و دل,لخته شدن خون,کثرت حیض, بیماری های طحال  و بسیاری بیماری دیگر مفید بوده و درمان میسازد.برای خونریزی لثه بسیارمفید بوده,آن را بند و دندانها را محکم میسازد.اگر معده شما ضعیف میباشداز عقیق استفاده نکنید یا اینکه به همراه آن مقداری بسّد هم مصرف نمایید

آثار عقیق

تاثیر عقیق روی روح و روان

اگر کسی از انگشتری عقیق استفاده نماید,غم و غصه های او دور گشته,حاجتهای او برآورده,دشمنان از او وحشت کرده و دور میشوند,و برکت و دولت با او یار میگردد,ترس و خوف را دور کرده عدل را قوی میکند,جانوران موذی و سمی را از او دور و نمیگذارد آسیب برسانند.اگر رنگ عقیق سرخ باشد هر نوع خونریزی را بند آورده و زخم را نیز درمان میکند.اگر به همراه عقیق خود مقداری کافور و عنبر داشته باشید{در پیشگاه حاکم مورد الطاف قرار خواهید گرفت.روایتهای زیادی,خصوصا در کتب مذهبی ذکر است که عقیق را نسبت به سنگهای دیگر خصوصا در مورد آوردن خوش شانسی و برکت و فوائد مالی}افضل دانسته اند.استفاده از رنگ سرخ آن,برکت و دولت آورده,شما را بر دشمنان غالب و هیچ جانور موذی و سمی نمیتوانند به شما آسیب برساند.عقیق جواهری قیمتی نمیباشد,اما برکت و فوائد مالی به همراه می آورد

فواید سنگ عقیق

1-از بین بردن فقر

2-وسعت بخشیدن به رزق و بی نیاز کردن از مردم

3- افزودن بر ثواب نماز

4- دور داشتن از قطع دست و خونریزی شدید

5- تسریع در اجابت دعا و برآوردن حوائج

6- مانع شکنجه و تازیانه از روی ظلم

7- ایمنی از شر حاکم ظالم و هراس انگیزها

8- قرار گرفت در پناه مخصوص خدا و ولی خدا

9- حرز سلامتی از هر بلاء

10- نگاهدار انسان در سفر

11- عاقبت به خیری انسان در زندگی

12- باز داشتن از عذاب خداوند

13- غم زدایی و فرح انگیزی

14- افزایش امکان برنده شدن در قرعه

فضائل سنگ عقیق

1-نخستین سنگ ایمان آورنده به خدا، پیامبر و ائمه

2-اول کوه شهادت دهنده به ولایت امیرمؤمنان

3- اول کوه شهادت دهنده به ولایت امیرمؤمنان

4- تسبیح سنگ عقیق و استغفار برای دوستان محمد و آل محمد

5- تکلم خدا با حضرت موسی

6- معراج پیامبر

روایات درباره عقیق

ابن شهر آشوب نقل می کمد که: روزی جبرئیل بر پیامبر اکرم نازل شد و گفت: « یا رسول الله پروردگارم بر تو سلام و درود می فرستد و می فرماید انگشرت را در راست کن و نگین آن را هم عقیق خبر بده و به پسر عمویت علی نیز بگو انگشترش را در دست راست کند و نگین آن را عقیق قرار دهد.» پیامبر، پیام جبرئیل را به امیرمؤمنان علی (ع) رسانیدند. حضرت علی عرضه داشت: « یا رسول الله، عقیق چیست؟» رسول خدا فرمود: « عقیق گوهری در کشور یمن است.»

روزی امیرمؤمنان علی (ع) از کنار جسد کشته ای می گذشتند که انگشتری با نگین عقیق در دست داشت. در این حال فرمود: « انگشترش را برای من بیاورید.» همراهان حضرت، انگشتر مرد مقتول را از دستش درآوردند و به حضرت دادند. امیرمؤمنان نگاهی به آن انگشتر کردند و فرمودند: « برای چه از صاحبت که تو را در دست داشت محافظت نکردی ( و مانع کشته شدنش نشدی)؟» پس انگشتر به صدا درآمد و گفت: « یا علی من عقیق یمانی نیستم.»

در روایت ابن عباس از علی ابن ابی طالب از رسول خدا (ص) آمده که حضرت رسول اکرم فرمودند:عقیق به وحدانیت خداوند و به نبوت من وبه تو ای علی به وصایت و جانشینی من و به فرزندانت به امامت و به شیعیانت به بهشت و به دشمنانت به جهنم اقرار نمود.

 

یک قسم کوارتز بی شکل به رنگ های مختلف است. نوع مرغوب تر آن به رنگ سرخ یا آلبالویی است و مانند احجار قیمتی در زینت بکار می رود. نوعی از آن را که در یمن بدست می آید و سرخ رنگ است معروف به عقیق "یمنی" یا "یمانی" است، از آن بیشتر برای نگین انگشتر استفاده می کنند.

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
نماد اعتماد الکترونیکی
logo-samandehi
ثبت سفارش
تعداد
عنوان