سبد خرید ٠
منو
عقیق
  • 4
  • 1871 مرتبه
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

06/18/1399

 سنگ عقیق یکی از قدیمی ترین سنگ های قیمتی است که از زمان های بسیار قدیم در جواهرات مورد استفاده قرار می گرفت و یکی از محبوب ترین موارد در سال 2020 است . یکی از سوال هایی که ممکن است به طور مکرر پرسیده شود این است که عقیق به چه معنی است و خواص این سنگ دوست داشتنی چیست؟

خرید عقیق

 

تعریف عقیق در فرهنگ های متفاوت در سراسر جهان


تعریف عقیق می تواند از تمدنی به تمدن دیگر متفاوت باشد. به عنوان مثال، بابلی ها معتقد بودند که از خواص عقیق می توان برای از بین بردن انرژی های شیطانی استفاده کرد و به همین ترتیب آن را در اطراف خانه خود قرار می دادند. همچنین، برخی از سرهای تبرهای معروف بابلی از عقیق ساخته شده است که تاریخ آن برمی گردد به 3000 سال قبل از میلاد مسیح.
ایرانیان بر این باور بودند که سنگ عقیق،
شفا بخش است و برای دفاع در برابر طوفان استفاده می شد. آنها این کار را با سوزاندن عقیق انجام می دادند.
در حالی که فرهنگ اسلامی معتقد است که عقیق به دفع چشم نظر و فجایع کمک می کند، مصری ها فکر می کردند این سنگ به محافظت در برابر بلایای طبیعی کمک می کند و می تواند قدرت گفتار داشته باشد.
با این حال، چینی ها معتقد بودند که کریستال عقیق از روح محافظت می کند. به گفته آن ها، این بلور به آن ها کمک می کند تا مثبت بی اندیشند و فضایی برای خوش شانسی و خوش اقبالی ایجاد می کند.
 
یکی از معروف ترین قطعات عقیق، عقیق مربوط به دوران یونان باستان است و به عنوان عقیق جنگی پایلو (Pylos Combat Agate) شناخته می شود. با وجود عرض کمتر از یک و نیم اینچ، یک جنگجو در نبرد تن به تن را به تصویر می کشد. گفته می شود قدمت آن به حدود سال 1450 قبل از میلاد باز می گردد.

عقیق پایلو

ما جمعی از نویسندگان سنگهای قیمتی در سایت انگشتر دات کام  در ادامه این مطلب خواص هر رنگ از عقیق را  توضیح میدهیم


خواص عقیق

خواص عقیق

پیمایش سریع

خواص عقیق قرمز

خواص عقیق آبی

خواص عقیق سبز

خواص عقیق زرد

خواص عقیق صورتی

خواص عقیق رگه آبی

خواص عقیق بنفش

خواص عقیق سفید

 

 

 


همه ی این سنگ های رنگی دارای خصوصیات مختلفی هستند و معانی و تاثیرات آنها با توجه به رنگ آنها می تواند تغییر یابد.
نگاهی به برخی از معانی و اهمیت برخی از این سنگ های محبوب که در زیر لیست شده است، بیاندازید.

خواص عقیق سرخ ( قرمز )

خواص عقیق سرخ


برای کسانی که به دنبال تقویت اراده خود هستند، عقیق قرمز عالی است.
اگر شما فردی هدف دار هستید، مطمئن باشید از عقیق قرمز برای در آغوش گرفتن آنچه که می خواهید به دست آورید استفاده می کنید. هیچ رویا وهدفی خیلی بزرگ و دست نیافتنی نیست.
بسیاری از مردم، از عقیق قرمز برای تفکر عمیق و تجسم اهداف خود در حالی که عقیق قرمز را در دست گرفتند استفاده می کنند.
علاوه بر این،
این جواهر قرمز رنگ می تواند انرژی مثبت به همراه بیاورد و انرژی منفی را از بین ببرد، و همه ما به بعضی ازآنها نیاز داریم. با این کار، عقیق قرمز می تواند به داشتن ثبات درونی کمک کرده و اعتماد به نفس بیشتری به وجود بیاورد.
عقیق قرمز همچنین برای بهبود روابط تان با افراد مهم و عزیز زندگی تان مفید تلقی می شود.
با توجه به انرژی های این سنگ ، عقیق قرمز می تواند برای فائق آمدن بر مشکلات عشقی مفید باشد.
این باعث می شود که هنگام بحث در مورد عشق و تمرکز بر آنچه که می خواهید در رابطه خود داشته باشید، جسارت بیشتری داشته باشید. اگر عاشق کم رو و خجالتی ای هستید، عقیق قرمز می تواند برای شما مفید واقع شود.

خواص عقیق کبود ( آبی )

خواص عقیق کبود


معنای این سنگ قیمتی آبی رنگ، آرامش است. به عقیق آبی که فکر می کنید مثل این است که در یک مزرعه دراز کشیده اید و به آسمان آبی روشن نگاه می کنید. بسیار آرام و آرامبخش.
عقیق آبی نه تنها به هماهنگی انرژی های شما کمک می کند بلکه انرژی منفی را نیز کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا آرام و آسوده باشید. محافظت در برابر انرژی منفی یکی از جذاب ترین خاصیت های عقیق است.
همچنین، عقیق آبی به معنای ارتباط خوشایند نیز است. این عقیق یکی از بهترین سنگ های قیمتی برای کسانی است که در زندگی روزمره شان نیاز به برقراری ارتباط با افراد بسیاری داردند و حتی برای کسانی که می خواهند اعتماد به نفس خود را دوباره به دست بیاوردند.

خرید  عقیق آبی

 

خواص عقیق سبز

خواص عقیق سبز


به گفته جودی هال (Judy Hall)، نویسنده کتاب مقدس کریستال، عقیق سبز انعطاف پذیری ذهنی و عاطفی را افزایش می دهد و تصمیم گیری را بهبود می بخشد.
پوشیدن عقیق سبز یا داشتن آن در اطراف خانه، در مواقعی که استفاده بیش از حد از نیرو وجود دارد باعث ذخیره انرژی می شود و در صورت کم شدن انرژی، نشاط و انرژی می بخشد.
عقیق سبز قدرت معجزه آسایی دارد. مردم هنگامی که عقیق سبز را در آب آشامیدنی شان قرار می دادند از آن برای کمک به درمان بیماری ها و تامین انرژی زندگی استفاده می کردند.
علاوه براین، این جواهر شفا بخش سبز رنگ، کمک می کند تا جسارت به مالک داده شود. این خاصیت زمانی مفید است که به یک نیرو برای حرکت به جلو و یا نتایج خوب در کارتان نیاز دارد.
عقیق سبز طبیعی بسیار کم یاب است و اکثر عقیق های سبز ، رنگ شده هستندبرای خرید عقیق سبز طبیعی با ما تماس بگیرید

خرید  عقیق سبز

 

خواص عقیق زرد

خواص عقیق زرد


علاوه بر داشتن تمام خواص عمومی عقیق ها، سنگ عقیق زرد دارای مزایای اضافی رنگ زرد مثل افزایش تمرکز، قدرت اراده، و منطق است. عقیق زرد به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس و توانایی یادگیری از اشتباهات، خود را تقویت کنید. پوشیدن عقیق زرد تمرکز ذهنی و مهارت تفکر تحلیلی شما را تقویت می کند.
سنگ عقیق زرد با سومین چاکرا، چاکرای خورشیدی که در شکم فوقانی و جایی که دیافراگم قرار دارد، در ارتباط است. سنگ عقیق زرد برای متعادل سازی چاکرای خورشیدی (Solar Plexus Chakra) استفاده می شود. چاکرای خورشیدی نامتعادل ( مسدود شده) می تواند باعث بروز مشکلاتی مثل عدم اعتماد به نفس، عزت نفس پایین، اظطراب و وابستگی بیش از حد به دیگران می شود. و همچنین برای سلامت جسمانی هم مهم است. انسداد چاکرای سوم، ممکن است باعث مشکلاتی برای سیستم گوارشی، دیابت، مشکل در افزایش و کاهش وزن، افت قند خون، آسم، اگزما، و مشکلات تنفسی متعدد شود.
عقیق زرد با خاصیت تثبیت کننده و محافظتی برای سلامتی مادر و کودک در دوران بارداری مفید است.  اگر میخواهد از خواص عقیق برای حفاظت از جنین و بارداری استفاده کنید حتما خواص عقیق سفید در ادامه همین صفحه را هم مطالعه کنید
، عقیق زرد از سنگهایی است که معمولا دعای شرف الشمس را روی آن حک میکنند.

خرید عقیق زرد

 

خواص عقیق صورتی

خواص عقیق صورتی


از عقیق صورتی اغلب به عنوان سنگ درمانی استفاده می شود. همچنین، جودی هال پیشنهاد می کند که این یک سنگ عالی برای تقویت عشق بین شما و فرزندانتان است. بچه ها انواع مختلف کادوهایی که از عقیق صورتی ایده گرفته اند را دوست دارند.
این عقیق به چاکرای قلب متصل است و به طور متدوال برای بهبود مشکلات قلبی استفاده می شود.
این سنگ جواهری صورتی رنگ به کاهش استرس کمک می کند و غم و اندوه را با خوشحالی جایگزین می کند و احساس امنیت و آسایش را به ارمغان می آورد.

خرید عقیق صورتی

 

خواص عقیق رگه آبی

خواص عقیق رگه آبی


اگر تا به حال از کنار یک مغازه جواهرات کریستالی رد شده اید و متوجه یک قطعه خارق العاده آبی رنگ شده اید، احتمالا آویز عقیق رگه آبی یا آویز لاریمار (Larimar) بوده است. عقیق لاریمار نادرتر است و حسی ابر مانند دارد. از طرف دیگر، عقیق رگه آبی معمولا خطی است و به همان اندازه خیره کننده به نظر می رسد. آویزها، گوشواره ها وسایر قطعات جواهرات عقیق رگه آبی بشدت محبوب هستند.
طبیعت عقیق رگه آبی ، چشم نواز و آرام بخش بودن است.
یکی از خاصیت های فروانی که عقیق رگه آبی دارد، خواص درمانی آن برای گلو است. و به همین دلیل است که چنین سنگ درمانی شگفت انگیزی را در کنار خود نگه می دارند.
این یک سنگ معالجه چاکرای گلو است (چاکرا در یوگا به هر یک از هفت مرکز نیروی روانی و روحی در بدن انسان است که در اینجا چاکرای گلو مدنظر است).

خواص عقیق بنفش

خواص عقیق بنفش


عقیق بنفش رنگی فاخر و سرزنده ای است و بسیاری از مردم رنگ بنفش را می پسندند و دوست دارند. کسانی که دوست دارند از این عقیق استفاده کنند، به آنها کمک می کند تا مثبت بی اندیشند و انرژی خود را ثابت حفظ کنند.
عقیق بنفش می تواند به بهبود کارایی کار شما کمک کند و همچنین به شما این امکان را می دهد که در هر زمان بهترین عملکرد را داشته باشید.
استفاده از یک سنگ قیمتی بنفش رنگ به شما کمک می کند تا در شرایط سخت از نظر ذهنی قوی باشید و بهترین کار خود را تا آخر انجام دهید.
همچنین عقیق بنفش دارای یک معنی و خاصیت طلسم کردن شخصی است. ممکن است شما بخواهید از اثر طلسم این سنگ قیمتی برای محافظت از خود، عزیزترین اعضای خانواده تان و یا دوستان تان در برابر انواع بلایا استفاده کنید.

خرید عقیق بنفش

 

خواص عقیق سفید

خواص عقیق سفید

 

مردم قرن ها معتقدند که عقیق سفید قدرت درون یابی را افزایش می دهد. عقیق سفید به شما کمک می کند تا بفهمید چه کسانی برای شما بهترین هستند و چه کسانی باعث گرفتن انرژی از شما می شوند. این سنگ شیری رنگ دلربا، برای شما خوشبختی به ارمغان می آورد، به شما کمک می کند منبع انرژی ثبت را در موقعیت های سخت پیدا کنید. همچنین این سنگ به شما کمک می کند تا از موقعیت های منفی که به ضرر شما می باشد اجتناب کنید، غیرممکن را به ممکن تبدیل کنید و افرادی با انرژی مثبت وارد زندگی خود کنید. این سنگ به عنوان سنگی در نظر گرفته می شود که می تواند معنویت را به زندگی تان بیاورد و عملکرد ذهنی تان را بهبود ببخشد. رنگ سفید این سنگ قیمتی با صلح، آرامش، خلوص و محافظت به هم آمیخته شده است.
عقیق سفید برای کسانی که به مشکلات شکمی دچار هستند، مفید است. به بهبود سریع زخم، درد دندان، مشکلات دندان، شرایط پوستی مثل بیماری سوریاس، عفونت ها یا آزردگی های پوستی کمک می کند. این سنگ به عنوان یک سنگ قیمیتی عالی برای محافظت از زنان باردار در نظر گرفته می شود، به عنوان کمکی برای تهوع های صبح هنگام یا سنگ محافظی در زمان زایمان. این سنگ از شما در برابر کابوس های شبانه و موقعیت های استرس زا در طول روز محافظت می کند.

خرید عقیق سفید

 

خواص عقیق سیاه

خواص عقیق سیاه

از نظر فیزیکی، عقیق سیاه مشکلات استخوان ها و مفاصل و همچنین درد شانه و گردن را تسکین می دهد. به حفظ تعادل بدن به ویژه در دوران کهن سالی کمک می کند. عقیق سیاه خوش شانسی با خود به همراه می آورد و حتی باعث حسن نیت می شود. به شما کمک می کند تا بر ترس خود غلبه کنید و از محدودیت ها فراتر بروید. از نظر جسمی، حالت تهوع، گرفتگی معده و مشکلات هضم غذا را کاهش می دهد. عقیق سیاه با چاکرا ریشه در ارتباط و است برای متعادل سازی و رفع مشکلاتی که مربوط به این چاکرا می شود مفید است.

 

 

 


 

 

بازگشت به ابتدای صفحه: خواص عقیق

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: earthinspiredgifts.com.au, aovcrystals.com

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
سنگ کمتر شناخته شده یاقوت سفید

اگر قصد دارید یاقوت سفیدی بخرید که شبیه یا دقیقا مثل الماس باشد، اختلاف آن ها در اندازه های بزرگتر بسیار مشهودتر می شود بنابراین، اگر می خواهید یاقوت سفیدتان مانند الماس به نظر برسد، بچسبید به انتخاب سنگ های کوچکتر

بیشتر
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
نحوه خرید سنگ آکوآمارین ( 12 نکته کلیدی به همراه عکس )

آکوآمارین سنگ رایجی است و بسیار ارزان است، اگر قصد خرید سنگ آکوآمارین دارید، باید از فروشندگان غیرقابل اعتماد دوری کنید و یاد بگیرید که چگونه یک سنگ مرغوب را تشخیص دهید و با مقدار بودجه مشخصی که دارید یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

بیشتر
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

...بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است برای اطمینان بیشتر از سایز گرفته شده ...

بیشتر
یاقوت سبز ( این سبز کمیاب را بیشتر بشناسید )

اکثر آدم ها فکر می کنند که یاقوت فقط رنگ های سرخ، کبود و زرد دارد، در حالی که یاقوت طیف وسیعی از رنگ های مختلف را شامل می شود، رنگ سبز یکی از رنگ های دلربای یاقوت است.

بیشتر
یشم (جید) و انواع رنگ و قیمت آن

سبز محبوب ترین رنگ یشم است. "یشم امپراطوری" که رنگ سبز تیره داشته باشد و از میانمار باشد بسیار نادر و گران بها است. گاهی اوقات آن را "یونان" (Yunan) یا "یشم یونان" (Yunnan jade) می نامند. توضیح یشم چینی و یشم آمریکایی و یشم کره ای و ... .

بیشتر
10 یاقوت کبود گران قیمت دنیا

10 مورد گران قیمت یاقوت کبود به همراه عکس: 1.یاقوت کبود خوشگل ترین دختر آبی آسیا 2.یاقوت کبود ریشلو 3.یاقوت کبود آبی سلطنتی 4.یاقوت کبود برمه 5.گل سینه یاقوت کبود برمه و الماس 6.گل سینه یاقوت کبود و الماس کارتیر 7.یاقوت کبود کشمیر 8.یاقوت کبود کوته دازور 9.یاقوت کبود کیلی 10.یاقوت کبود کشمیر شاهنشاهی.

بیشتر
گرانترین سنگ های قیمتی دنیا

میلیون ها سال طول می کشد تا سنگ های قیمتی در طبیعت شکل بگیرند و فقط مقدار کمی از آنها به عنوان سنگ های قیمتی فروخته می شوند.ارزش سنگ قیمتی به عوامل زیادی از جمله نادر بودن، کیفیت، شفافیت و رنگ بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد گرانترین سنگ های قیمتی که به میلیون ها دلار فروخته شده اند صحبت کنیم

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان