سبد خرید ٠
منو
عقیق
  • 32
  • 715 مرتبه
نحوه خرید و طرح های انگشتر عقیق

نحوه خرید و طرح های انگشتر عقیق

08/01/1399

انگشتر عقیق


عقیق یک سنگ قیمتی مقرون به صرفه، بادوام و چند کاربردی است، بنابراین، انواع مختلف بسیار زیادی از انگشترهای عقیق برای خانم ها و آقایان با طرح ها و تراش های مختلف وجود دارد. زمانی که در مورد انگشترهای عقیق مطالعه کنید، مشاهده خواهید کرد که عقیق در بسیاری از سبک ها با رنگ های مختلفی از جمله رنگ سبز، قرمز و سیاه، و همچنین انگشتر های عقیق ژئود، عقیق خطی، عقیق حکاکی شده و عقیق آتشین موجود هستند. انگشترهای عقیق از زمان باستان مورد استفاده قرار گرفته اند و همچنان طرفداران امروزه جواهرات، هم آن هایی که انگشتر را به طور روزمره به دست می کنند، هم توسط افراد مشهوری که بر روی فرش قرمز می روند، نیز استفاده می شود.
انگشترهای عقیق را همه می توانند به دست کنند؛ آنها در سراسر جهان، از غرب گرفته تا شرق، بسیار محبوب هستند و برای اهداف مختلف مثل مد و خواص زیادی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال، در اندونزی عقیق یک سنگ قیمتی محبوب برای انگشترها محسوب می شود و به دلیل خواص درمانی ای که دارد آن را در انگشت خود قرار می دهند. وقتی صحبت از مد روز می شود، جواهرات سنگ های قیمتی طبیعی و دست نخورده باب روز هستند، که این جواهرات از سنگ های قیمتی ای ساخته می شوند که جلا و صیقل داده نشده اند و مثل عقیق های ژئود، ساختار غیرمعمولی دارند.
انگشترهای عقیق ژئود که یک لایه داخلی از کریستال در آنها وجود دارد، گزینه مناسبی برای نمایش دادن ساختار های جالب و غیر معمول سنگ ها هستند. عقیق های ژئود کوچک اغلب از وسط نصف می شوند و سپس بر روی رکاب انگشتر سوار می شوند. همچنین از ورق های کوچک عقیق به خاطر ظاهر جالب نواری ای که نشان می دهند، نیز برای ساخت انگشتر استفاده می کنند.

 

خرید انگشتر عقیق

 

 

پیمایش سریع

خرید انگشتر عقیق

طرح های انگشتر عقیق

ست کردن انگشتر عقیق

تاریخچه انگشتر عقیق

انگشترهای عقیق مشهور

تعریف انگشتر عقیق

 

 

تاریخچه انگشتر عقیق

انگشتر عقیق
تاریخچه انگشتر عقیق به دوران باستان بر می گردد. پس از این که سنگ عقیق در یک رودخانه توسط یک فیلسوف یونانی کشف شد، انگشترهای عقیق در یونان باستان رواج پیدا کردند. از آنجایی که عقیق یکی از دوازده سنگ قیمتی بر روی سینه پوش هارون بوده است، جواهرات عقیق اهمیت مذهبی نیز دارند. در فرهنگ های مختلف، از ایران گرفته تا روم، از انگشترهای عقیق حکاکی شده به عنوان مهرهای شخصی استفاده می شد. معمولا حکاکی هایی که بر روی عقیق انجام می شد از حکاکی هایی که بر روی رکاب فلزی انگشتر بود، دوام بیشتری داشت، که این نشانی از دوام و استحکام سنگ عقیق است. در واقع، انگشترهای حکاکی شده "سلسله چینگ" (Qing Dynasty) جوری به نظر می رسند که انگار همین دیروز کنده کاری شده اند. برخی از انگشترهای عقیق باستانی ظاهر "عقیق باباقوری" را دارند، که نوعی عقیق نواری با الگوی دایره مانند است، که وقتی به شکل دامله ای تراشیده می شود مانند تخم چشم ظاهر می شود. عقیق باباقوری بعضا به عنوان طلسم برای محافظت در برابر " چشم بد" استفاده می شد. در اروپا، شهر ایدار-اوبرشتاین (Idar-Oberstein) آلمان، از زمان رومی ها مرکز مهمی برای تراش عقیق بوده است و هنوز هم به خاطر تراشکاری خوبی که برای عقیق انجام می دهند، مشهور هستند. بر روی برخی از انگشترهای جالب عقیق رومی تصاویر اساطیری حکاکی شده است، که گمان می رود این انگشترها دارای خاصیت های جادویی هستند.


انگشترهای عقیق مشهور

انگشتر عقیق
به خاطر اینکه عقیق گوهر نادری نیست، به طور کلی انگشتر عقیق مشهور و گران قیمتی شناخته نشده است، اما انگشترهای عقیق تاریخی ای مهمی وجود دارند. برخی از مشهورترین و با ارزش ترین انگشترهای عقیق شامل انگشتر عقیق حکاکی شده سلسله چینگ، انگشترهای عقیق مصر باستان و انگشتر های کنده کاری شده و حکاکی شده یونان و روم باستان است. یکی از خیره کننده ترین انگشترهای عقیق مصر باستان یک انگشتر طلا است که بر روی آن عقیق قرمزی سوار است که به شکل گربه کنده کاری شده است. این انگشتر، کنده کاری های پیچیده و ظریفی که می توان بر روی عقیق انجام داد را به نمایش می گذارد. از سال 2010، انگشتر عقیق به فرش قرمز راه پیدا کرد. ملیسا راوچ (Melissa Rauch) دو سال پیش در گلدن گلابز (Golden Globes)، انگشتر عقیق سفید به دست داشت، همسر خانم کوین کاستنر(Kevin Costner)، کریستین باومگارتنر (Christine Baumgartner)، در سال 2015، طرفدار انگشتر عقیق سیاه بود. همچنین کیت هادسون (Kate Hudson) سال پیش، انگشتر عقیق سفیدش را به نمایش گذاشت.

 

طرح های انگشتر عقیق

خرید انگشتر عقیق
طرح های انگشترهای عقیق متنوع است و سنگ عقیق آنقدر چندکاربردی است که تقریبا می توان هر سبک انگشتری که مد روز می شود را از آن ساخت. از نگین های کوچک و تراشیده شده عقیق می توان انگشترهای خوشه ای زیبا در طرح های مختلف فانتزی، از جمله طرح گل، ایجاد کرد. علاوه بر این، می توان از نگین ها کوچک یا بزرگ عقیق برای ساخت انگشترهای مقرون به صرفه کوکتایل استفاده کرد، که می توانند تراشیده باشند، تراش دامله داشته باشند و یا حکاکی و کنده کاری شده باشند. عقیق های دامله برای انگشتر مردانه بسیار مناسب هستند. همچنین انگشترهایی که عقیق سبز کوچک دامله ای دارند، می توانند شبیه به انگشتر یشم باشند. از دیگر طرح های عالی انگشتر عقیق می توان به عقیق های نقش برجسته و عقیق های حکاکی شده و همین طور انگشتر هایی که کلا از عقیق تراشیده و ساخته می شوند، اشاره کرد. در نهایت، برای کسانی که سبک های متنوعی را می پسندند، انگشتر های عقیق ژئود و ورقه ای بسیار مناسب است. این انگشترها معمولا ظاهری طبیعی و صقیل داده نشده دارند.

 

خرید انگشتر عقیق

 

 

خرید انگشتر عقیق

خرید انگشتر عقیق
هنگام خرید انگشتر عقیق باید چند نکته کاربردی رادر نظر بگیرید. انگشترهای عقیق را می توان به راحتی در اکثر جواهرفروشی ها پیدا کرد، اما گاهی اوقات انگشترهای عقیق به عنوان " انگشتر یشم" فروخته می شوند. این نوعی فریب دادن است، به خاطر اینکه عقیق و یشم از مواد یکسان ساخته نشده اند، یشم از نفریت (nephrite) یا جیدیت ( jadeite) است و عقیق نوعی کوآرتز است. "پنج راه ساده جهت تشخیص عقیق اصل از تقلبی" بسته به رنگ و الگوی آن، ممکن است که عقیق را با نام های دیگری بفروشند. به عنوان مثال، عقیق قرمز به اسم "کارنلیان"، عقیق خطی سیاه و سفید به اسم "اونیکس" و عقیق با طرح های درخت مانند به نام "عقیق شجر" یا "کلسدونی شجر" شناخته می شوند. انواع بسیار دیگری از عقیق ها هستند که برای ساخت انگشترها متدوال و باب روز هستند. انگشترهای عقیق آتشین و انگشترهای عقیقی که مدل های خاصی دارند، به دلیل اینکه نسبتا کمیاب هستند، قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر انگشترهای عقیق دارند. "عقیق شجر"

 

ست کردن انگشتر عقیق

خرید انگشتر عقیق
نحوه به دست کردن انگشتر عقیق واقعا به طراحی خاص آن بستگی دارد. انگشترهای عقیق را هم می توان برای مناسبت های خاص به دست کرد، و هم به اندازه ای بادوام و مقاوم هستند که به طور روزمره از آنها استفاده کنید. انگشترهای ژئود عقیق و همین طور انگشترهای عقیق ورقه ای، که معمولا کاملا طبیعی هستند و صیقل داده نشده اند، برای سپری کردن یک روز در ساحل و یا یک استایل معمولی در شهر ایده آل هستند، درحالی که انگشترهایی که از عقیق تراشیده شده اند، انگشتر هایی که عقیق های حکاکی شده و دامله ای دارند و انگشتر های کوکتایل عقیق  که صیقل داده شده اند و براق تر هستند، برای مناسبت ها و موارد خاص مناسب تر هستند. انگشترهایی که عقیق بزرگ دارند برای درخشیدن و جلب توجه کردن در دل شب مناسب هستند. انگشترهای عقیق معمولی نیاز به مراقبت خاصی ندارند، اما عقیق ها ژئود و ورقه ای که کریستال دارند، اگر از آنها محافظت نکنید، ممکن است شروع به ریختن کریستال های خود کنند. اگر انگشترهای عقیق را برای خاصیت های درمانی که دارند خریداری می کنید، باید نزدیک یا در تماس با پوست باشد، به طور مثال انگشترهایی که از عقیق تراشیده می شوند بسیار عالی هستند. "خواص رنگهای مختلف عقیق"

 

تعریف انگشتر عقیق

انگشتر عقیق
انگشترهای عقیق به خاطر خواص درمانی ای که دارند از زمان های بسیار قدیم مورد استفاده قرار می گرفتند، زمانی که معنای انگشترهای عقیق شامل توانایی محافظت از فرد پوشنده اش در برابر طوفان، تب، کابوس، استرس و خستگی می شد. در فرهنگ چینی، از مدت ها پیش عقیق به عنوان سنگ افزایش طول عمر ارزشمند بوده است. چینی ها همچنین گفته اند که عقیق برای نرم شدن پوست و بهبود بیماری های چشم مفید است و اغلب عقیق را به عنوان انگشترهای زیبای انگشت شست و انگشت حلقه می تراشیدند.
انگشترهای عقیق قرمز در چین بسیار ارزشمند هستند و برخی معتقدند که باعث اعتماد به نفس و کمک به هضم بهتر غذا می شوند. مهره های محافظ دزی تبتی (Protective Tibetan dzi beads)، به طور سنتی از عقیق تراشیده می شدند، اما این مهره ها بیشتر به عنوان گردنبند استفاده می شدند تا انگشتر. مردان یونان باستان و روم نیز انگشترهای عقیق را هم به دلیل محافظ بودن شان به دست می کردند، و هم از انگشترهای عقیق حکاکی شده برای مهر و موم اسناد مهم استفاده می کردند.

 

خرید انگشتر عقیق

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه: انگشتر عقیق

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: gemselect.com

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
سنگ کمتر شناخته شده یاقوت سفید

اگر قصد دارید یاقوت سفیدی بخرید که شبیه یا دقیقا مثل الماس باشد، اختلاف آن ها در اندازه های بزرگتر بسیار مشهودتر می شود بنابراین، اگر می خواهید یاقوت سفیدتان مانند الماس به نظر برسد، بچسبید به انتخاب سنگ های کوچکتر

بیشتر
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
نحوه خرید سنگ آکوآمارین ( 12 نکته کلیدی به همراه عکس )

آکوآمارین سنگ رایجی است و بسیار ارزان است، اگر قصد خرید سنگ آکوآمارین دارید، باید از فروشندگان غیرقابل اعتماد دوری کنید و یاد بگیرید که چگونه یک سنگ مرغوب را تشخیص دهید و با مقدار بودجه مشخصی که دارید یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

بیشتر
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

...بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است برای اطمینان بیشتر از سایز گرفته شده ...

بیشتر
یاقوت سبز ( این سبز کمیاب را بیشتر بشناسید )

اکثر آدم ها فکر می کنند که یاقوت فقط رنگ های سرخ، کبود و زرد دارد، در حالی که یاقوت طیف وسیعی از رنگ های مختلف را شامل می شود، رنگ سبز یکی از رنگ های دلربای یاقوت است.

بیشتر
یشم (جید) و انواع رنگ و قیمت آن

سبز محبوب ترین رنگ یشم است. "یشم امپراطوری" که رنگ سبز تیره داشته باشد و از میانمار باشد بسیار نادر و گران بها است. گاهی اوقات آن را "یونان" (Yunan) یا "یشم یونان" (Yunnan jade) می نامند. توضیح یشم چینی و یشم آمریکایی و یشم کره ای و ... .

بیشتر
10 یاقوت کبود گران قیمت دنیا

10 مورد گران قیمت یاقوت کبود به همراه عکس: 1.یاقوت کبود خوشگل ترین دختر آبی آسیا 2.یاقوت کبود ریشلو 3.یاقوت کبود آبی سلطنتی 4.یاقوت کبود برمه 5.گل سینه یاقوت کبود برمه و الماس 6.گل سینه یاقوت کبود و الماس کارتیر 7.یاقوت کبود کشمیر 8.یاقوت کبود کوته دازور 9.یاقوت کبود کیلی 10.یاقوت کبود کشمیر شاهنشاهی.

بیشتر
گرانترین سنگ های قیمتی دنیا

میلیون ها سال طول می کشد تا سنگ های قیمتی در طبیعت شکل بگیرند و فقط مقدار کمی از آنها به عنوان سنگ های قیمتی فروخته می شوند.ارزش سنگ قیمتی به عوامل زیادی از جمله نادر بودن، کیفیت، شفافیت و رنگ بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد گرانترین سنگ های قیمتی که به میلیون ها دلار فروخته شده اند صحبت کنیم

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان