سبد خرید ٠
منو
عقیق
  • 31
  • 975 مرتبه
عقیق شجر

عقیق شجر

07/29/1399

تاریخچه و معرفی عقیق شجر

عقیق شجر نوعی کوآرتز کلسدونی شفاف، بی رنگ تا خاکستری مایل به سفید است که به راحتی توسط نشانه های مشخص درخت مانند یا سرخس مانند که معروف به شجر هستند، شناخته می شوند، عقیق شجر یکی از نادرترین و پرطرفدارترین انواع سنگ عقیق درنظر گرفته می شود.
"دندریتس" (Dendrites)، یک کلمه یونانی به معنی "درخت مانند" است که به دلیل ساختار گیاه مانند، این نام به این سنگ داده شده است، اما در واقع این شکل ها خطوط رسم شده ظریفی از تراشه های آهن یا منگنز هستند.
بیش از 3000 سال پیش، عقیق توسط مصریان باستان به عنوان یک سنگ قیمتی استفاده می شد و یکی از قدیمی ترین سنگ های قیمتی ذکر شده در تاریخ است. در روسیه، عقیق شجر به عنوان سنگ رفاه، سلامتی، و طول عمر ارزشمند بود. عقیق شجر باعث تندرستی و خلاقیت می شود. گفته شده است که عزت نفس و تعادل عاطفی را بهبود می بخشد. عقیق شجر را به عنوان سنگ محافظ می شناسند و از زمان انجیل برای محافظت و در امان ماندن در برابر طوفان استفاده می شده است و برای طلسم و جادو بسیار حائز اهمیت بود. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که عقیق شجر می تواند عطش را برطرف کند و تب را کاهش دهد. علاوه بر این، سنگ درمانها، سنگ عقیق شجر را بر روی چاکرای خورشیدی کسانی که مبتلا به بیماری های معده هستند، قرار می دهند.

خرید عقیق شجر

 

 

پیمایش سریع

مشخصات عقیق شجر

منابع عقیق شجر

خرید عقیق شجر

طراحی زیورآلات عقیق شجر

نگهداری و تمیز کردن عقیق شجر

خصوصیات فیزیکی عقیق شجر

عقیق شجر و چاکراها

 

 

 

مشخصات عقیق شجر

عقیق شجر
عقیق شجر در مقیاس سختی مو (Mohs)، دارای سختی 6.5 تا 7 است، وزن مخصوص آن 2.59 تا 2.67 و ضریب شکست اش 1.530 تا 1.540 است. هیچ شکاف و ترکی ندارد و از طریق ترکیبات دی اکسید سیلیسیم (SiO2) و شاخه های درخت مانند واضح اش به راحتی قابل تشخیص است. عقیق شجر می تواند شباهت زیادی به اوپال خزه ای داشته باشد، سنگی که با همین اجزای عقیق شجر تشکیل می شود، اما اوپال و کوآرتز را با انجام یک آزمایش جهت فهمیدن سختی آنها می توان به راحتی از یکدیگر تشخیص داد. همین طور اغلب اوقات، عقیق خزه ای هم با عقیق شجر اشتباه گرفته می شود، اما ترکیبات
عقیق خزه ای بیش از اینکه از یون های آهن و منگز باشد مدیون آثار آمفیبول سبز رنگ است.


منابع عقیق شجر

عقیق شجر را می توان در انواع مختلفی از کلسدونی ها پیدا کرد. مهم ترین منابع آن برزیل، چین، هند، استرالیا، قزاقستان، ماداگاسکار، مکزیک، مغولستان، نامیبیا، اروگوئه و ایالات متحده هستند. عقیق شجر استخراج شده از هند اغلب به عنوان "سنگ موکا" نامیده می شود، زمانی که حمل و نقل قبلی آن از طریق بندر موکا عربستان صورت می گرفت این اسم به عقیق شجر هند نسبت داده شد.


خرید عقیق شجر

عقیق شجر

برای خرید عقیق شجر باید شاخضهای زیر را در نظر بگیرید


رنگ عقیق شجر

عقیق شجر به طور معمول از بی رنگ تا خاکستری مایل به سفید و همراه با اجزا درخت مانند قهوه ای یا سیاه رنگ است که از ناخالصی های منگنز و آهن تشکیل شده اند. بعضا تراشه های یونهای آهن به میزان خیلی کمی منجر به ایجاد اجزا مایل به قرمز تا قهوه ای می شود.

 

شفافیت و درخشش عقیق شجر

در حالت عادی عقیق شجر معمولا نیمه شفاف تا مات است و مطلوب ترین نمونه های آن، نوع نیمه شفاف اش است. عقیق شجر درخشش شیشه ای تا کدری از خود نشان می دهد. آن دسته از عقیق های شجر که اجزا درونی شان به منظره شباهت دارد کمیاب هستند و به شدت طرفدار دارند، به خصوص کسانی که مجموعه دار سنگ های قیمتی هستند.


تراش و شکل عقیق شجر

معمولا عقیق شجر تراش ساده ای دارد و اغلب اوقات به صورت دامله است. شکل های متداول عقیق شامل بیضی، گلابی، گرد و سایر اشکال سنتی است. تراشیدن عقیق شجر ممکن است دشوار باشد به دلیل اینکه تراشکار باید بسیار ماهر باشد تا بتواند با تراش ترکیبی بهترین و زیباترین و واضح ترین منظره ای را که میتواند روی سنگ ظاهر کند.


بهسازی عقیق شجر

هیچ روشی برای بهسازی یا بهبود یافتن عقیق شجر شناخته نشده است. "پنج راه ساده جهت تشخیص عقیق اصل از تقلبی"

 

خرید عقیق شجر

 

طراحی زیورآلات عقیق شجر

عقیق شجر
عقیق شجر برای هرنوع زیورآلاتی که تصور می کنید، از گردنبند گرفته تا انگشتر هایی که به طور روزمره می خواهید استفاده کنید، سنگ ایده آلی است. سنگ عقیق شجر بسیار با دوام است و در برابر ساییدگی ها و خراشیدگی هایی که به طور معمول به خاطر استفاده روزمره اتفاق می افتند، مقاوم است. در واقع به دلیل اینکه عقیق شجر فاقد شکاف و ترک است، دوام بیشتری نسبت به بسیاری از سنگ های سخت تر از خودش دارد. اندازه های بزرگ این عقیق به راحتی در دسترس هستند و قیمت بسیار ارزانی دارند، و همین امر باعث شده است که سنگ موردعلاقه جواهرفروشان شود.
نکته: سنگ های عقیق شجر را  را با در نظر گرفتن طرح منظره و اندازه شان خریداری کنید. هرچه نقش روی عقیق زیباتر و طبیعی تر و نزدیکتر به منظره های طبیعی باشد ارش بیشتری دارد.

نگهداری و تمیز کردن عقیق شجر

عقیق شجر
عقیق شجر را می توان به راحتی با استفاده از آب گرم، صابون و یک برس نرم تمیز کرد. سنگ عقیق شجر را زیر آب بگیرید و خوب بشویید تا صابون بر روی آن باقی نماند. به خاطر داشته باشید که عقیق از انواع مختلف کوآرتز است و گرچه از سختی و دوام نسبتا خوبی برخوردار است، اما باز هم سنگ های قیمتی زیادی هستند که می توانند سطح عقیق شجر را بخراشند، بنابراین در کنار عقیق شجر از سنگ هایی که سختی بیشتری نسبت به آن دارند استفاده نکنید.
مثل اکثر سنگ های قیمتی دیگر، هنگام تمیز کردن عقیق شجر از هیچ گونه مواد شیمایی قوی استفاده نکنید. عقیق شجر را به مدت طولانی در معرض گرما و نور خورشید قرار ندهید، زیرا آسیب دائمی ای به سنگ می رساند. از عقیق شجر در جعبه جواهرات  نگهداری کنید و یا در یک پارچه نرم آن را قرار دهید. عقیق  شجر را همیشه جدا از سنگ های قیمتی و جواهرات دیگر بگذارید.

 

خصوصیات فیزیکی عقیق شجر

عقیق شجر
عقیق شجر در بهبود اختلالات اسکلتی، درمان درد عصب ها و شرایط سیستم عصبی و تحریک رگ ها و اعصاب در سیستم گردش خون مفید است. از آنجایی که عقیق بر قلب و رگ های خونی تاثیر مفیدی دارد به افراد در حفظ آرامش و تمرکز داشتن کمک می کند. عقیق شجر برای کسانی که متولد برج جوزا (خردادماه)، منطق البروج هستند بسیار مفید است.
برای بهبود مشکلات عاطفی که مانع از پذیرش عشق می شوند، باید عقیق شجر را در وسط قفسه سینه قرار دهید تا به تقویت عضلات قلب کمک کند. به کسانی که از استرس و تنش درونی رنج می برند توصیه می شود از سنگ عقیق شجر استفاده کنند و همچنین برای تسکین و کاهش دردکمر نیز کاربرد دارد. گفته شده است که عقیق شجر برای بهبود اختلالات معده و سایر مشکلات دستگاه گوارش نیز مفید است، باعث تسکین درد معده، رحم، روده و مشکلات پوستی می شود. "
خواص رنگهای مختلف عقیق"

 

عقیق شجر و چاکراها

عقیق شجر

عقیق شجر اثر پاک کنندگی قوی ای در تمام سطوح بدن دارد، بدین منظور که تمام انرژی های منفی را از بین می برد. این سنگ با چاکرای ریشه در ارتباط است و انرژی را برای تحریک عصب اندام های حرکتی و حرکت کردن را کنترل می کند که به نوبه خود به بدن قدرت و استقامت می بخشد.
همچنین، عقیق شجر که گاهی اوقات به عنوان عقیق درختی هم شناخته می شود، با چاکرای قلب نیز در ارتباط است، بنابراین به ما کمک می کند تا نیازها و احساسات خود را به روشنی درک کنیم و موانع روابط عاطفی را برطرف کنیم.

 

خرید عقیق شجر

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه: عقیق شجر

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: gemselect.com, cdn.shopify.com, gemexi.com

 

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
سنگ کمتر شناخته شده یاقوت سفید

اگر قصد دارید یاقوت سفیدی بخرید که شبیه یا دقیقا مثل الماس باشد، اختلاف آن ها در اندازه های بزرگتر بسیار مشهودتر می شود بنابراین، اگر می خواهید یاقوت سفیدتان مانند الماس به نظر برسد، بچسبید به انتخاب سنگ های کوچکتر

بیشتر
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
نحوه خرید سنگ آکوآمارین ( 12 نکته کلیدی به همراه عکس )

آکوآمارین سنگ رایجی است و بسیار ارزان است، اگر قصد خرید سنگ آکوآمارین دارید، باید از فروشندگان غیرقابل اعتماد دوری کنید و یاد بگیرید که چگونه یک سنگ مرغوب را تشخیص دهید و با مقدار بودجه مشخصی که دارید یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

بیشتر
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

...بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است برای اطمینان بیشتر از سایز گرفته شده ...

بیشتر
یاقوت سبز ( این سبز کمیاب را بیشتر بشناسید )

اکثر آدم ها فکر می کنند که یاقوت فقط رنگ های سرخ، کبود و زرد دارد، در حالی که یاقوت طیف وسیعی از رنگ های مختلف را شامل می شود، رنگ سبز یکی از رنگ های دلربای یاقوت است.

بیشتر
یشم (جید) و انواع رنگ و قیمت آن

سبز محبوب ترین رنگ یشم است. "یشم امپراطوری" که رنگ سبز تیره داشته باشد و از میانمار باشد بسیار نادر و گران بها است. گاهی اوقات آن را "یونان" (Yunan) یا "یشم یونان" (Yunnan jade) می نامند. توضیح یشم چینی و یشم آمریکایی و یشم کره ای و ... .

بیشتر
10 یاقوت کبود گران قیمت دنیا

10 مورد گران قیمت یاقوت کبود به همراه عکس: 1.یاقوت کبود خوشگل ترین دختر آبی آسیا 2.یاقوت کبود ریشلو 3.یاقوت کبود آبی سلطنتی 4.یاقوت کبود برمه 5.گل سینه یاقوت کبود برمه و الماس 6.گل سینه یاقوت کبود و الماس کارتیر 7.یاقوت کبود کشمیر 8.یاقوت کبود کوته دازور 9.یاقوت کبود کیلی 10.یاقوت کبود کشمیر شاهنشاهی.

بیشتر
گرانترین سنگ های قیمتی دنیا

میلیون ها سال طول می کشد تا سنگ های قیمتی در طبیعت شکل بگیرند و فقط مقدار کمی از آنها به عنوان سنگ های قیمتی فروخته می شوند.ارزش سنگ قیمتی به عوامل زیادی از جمله نادر بودن، کیفیت، شفافیت و رنگ بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد گرانترین سنگ های قیمتی که به میلیون ها دلار فروخته شده اند صحبت کنیم

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان