سبد خرید ٠
منو
سیترین
  • 33
  • 651 مرتبه
خواص سیترین ( کلیوی، گوارشی، غدد، خون، اعصاب، یبوست و... )

خواص سیترین ( کلیوی، گوارشی، غدد، خون، اعصاب، یبوست و... )

1399/08/01 01:00:17 ب.ظ

تعریف و تاریخچه سیترین


سنگ سیترین از هزاران سال پیش محبوب بوده است و هرچند که این امر با گذشت زمان تغییر کرده است، اما در گذشته به خاطر نادر بودنش مورد احترام بوده است. رومیان باستان از سیترین برای ساخت جواهرات زیبا و حکاکی کردن استفاده می کردند. همچنین در قرن نوزدهم نیز برای ساخت جواهرات بسیار محبوب بود. در طول دوره آرت دکو، بین جنگ های جهانی اول و دوم، بسیاری از سیترین های بزرگ در قطعات گرانبهایی قرار گرفتند، از جمله قطعات جواهری بزرگ و پر نقش و نگاری که برای ستارگان بزرگ هالیوود مثل گرتا گاربو (Greta Garbo) و جوآن کرافورد (Joan Crawford) ساخته شدند.

 

خرید سیترین

 

 

 

پیمایش سریع

خواص سیترین

خصوصیات فیزیکی سیترین

مراقبت و تمیز کردن سیترین

 

 


سیتریناز آنجایی که امروزه سیترین سنگ خیلی نادری نیست بنابراین استفاده از آن ارتباط چندانی با تجمل و لوکس بودن ندارد. در حقیقت، برای سال ها بود که سنگ سیترین ارزان و فراوان شد و کسی آن را جدی نمی گرفت. با این حال، در حال حاضر یک تحول بزرگ و تمام عیار برای این گوهر وجود دارد. قیمت ارزان سیترین دیگر نقص به حساب نمی آید، بلکه یک امتیاز و ویژگی مثبت تلقی می شود و این امکان را می دهد که از سنگ های بسیار بزرگ سیترین در ساخت جواهرات استفاده شود و قیمت مناسبی داشته باشند. جواهراسازان از قطعه های درشت و بزرگ با تراش کوبیست استفاده می کردند تا از این طریق، به خاطر سنگ بزرگی که درجواهر توی چشم بود، پول هنگفتی از مشتری بگیرند. سیترین مورد پسند و مورد توجه خانم های خوش فکر و اقتصادی ای قرار گرفت که تصمیم گرفتند میز جواهراتشان را با سنگ های قیمتی مقرون به صرفه و زیبا گسترش دهند. وقتی صحبت از خرید یک سنگ مقرون به صرفه با رنگ دلنشین و طبیعی می شود، در انتخاب سنگ سیترین هیچ بحثی نیست و هیچ رقیب جدی ای در این زمینه ندارد.

 

 

خواص سیترین


خواص سیترینستیرین ویژگی های مثبت بسیاری برای کمک به شرایط جسمی دارد. گفته شده است که این سنگ به بهبود بیماری های کلیوی، ادراری و گوارشی کمک می کند. همچنین گفته شده است که انگشتر سیترین سیستم بدن را پاکسازی می کند و ممکن است به شما کمک کند تا اثرات سمی بسیاری از داروهای شیمیایی که استفاده می کنید را خنثی کنید و یا از بدن خارج سازید. اعتقاد بر این است که سیترین تقویت کننده سیستم گردش خون است و به پاکسازی و تصفیه خون کمک می کند. همچنین این باور وجود دارد که سیترین باعث افزایش عبور پالس های الکتریکی در سیستم عصبی بدن، و بهبود عملکرد سیستم غدد درون ریز می شود. سیترین به جسم فیزیکی انسان انرژی و نشاط می بخشد. برای افرادی که به نسبت محیط و اتفاق های پیرامون شان و سایر تاثیرات بیرونی حساس هستند، مفید است.
سیترین هضم کردن، طحال و لوزالمعده را تحریک می کند. سیترین به بهبود مشکلات چشمی کمک می کند، گردش خون را افزایش می دهد و باعث فعال شدن غده ی تیموس می شود. همچنین سیترین باعث تقویت اعصاب می شود و یبوست را برطرف می کند و ظاهرا به رفع سلولیت نیز کمک می کند. با خیساندن سیترین در آب زلال اکسیری ایجاد می شود که شایع شده است سموم را از بدن دفع می کند. سیترین به عنوان یک اکسیر برای خانم ها و مکشلات قائدگی شان مثل دردها، گرفتگی ها و مشکلات روحی که پیش از دوران قاعدگی ممکن است بروز کنند، مفید است. همچنین به خانم ها با ایجاد تعادل در هورمون ها و رفع خستگی به علائم یائسگی، مانند گرگرفتی شان، کمک می کند. همانند سایر سنگ های قیمتی زرد رنگ، از سیترین برای درمان بیماری های مثانه و عدم تعادل در غده تیروئید استفاده می شود.

 

 

 

 

خواص سیتریناز آنجایی که سیترین پاک کننده و بازسازی کننده قدرتمندی است، اعتقاد بر این است که سیترین در بهبود نفس معنوی نیز ارزش دارد. با داشتن قدرت خورشید، برای غلبه بر افسردگی، ترس و هراس ها بسیار عالی است. به کسانی که دچار عزت نفس پایین هستند کمک می کند. با سیترین، احساس فرد نسبت به خودش بهتر می شود و به شما کمک می کند تا به جای اینکه در گذشته گیر کنید، با خوش بینی به آینده نگاه کنید. از نظر ذهنی، هشیاری آگاهانه را افزایش می دهد و وضوح تفکر را بهبود می بخشد، آرامش درونی را ارتقا می دهد تا خرد پدیدار شود. سیترین عقل و فعالیت ذهنی را تحریک می کند و می تواند به شخص کمک کند تا بر مشکلاتی که با بیان افکار و احساسات دارد، غلبه کند. این سنگ قیمتی به درک اطلاعات و تجزیه و تحلیل موقعیت ها کمک می کند، صاحبش را در مسیر درست هدایت می کند، بنابراین به شخص در پیدا کردن راه حل مناسب برای مشکلاتش کمک می کند. همچنین، سنگ سیترین، فرد را ترغیب می کند تا انتقاد های سازنده را بپذیرد و به فرد نشان می دهد که چگونه براساس آن ها عمل کند. سیترین نوعی کنترل ذهن شخصی را فراهم می کند که به شما کمک می کند احساسات خود را ثابت نگه دارید و آنها را متعادل و تحت کنترل خود داشته باشید. به شما کمک می کند که بدون اینکه نظرات دیگران را زیر پا بگذارید، خودانگیخته باشید. داشتن سنگ سیترین به شما کمک می کند تا در چالش برانگیزترین شرایط، آرامش خود را حفظ کنید. به همین دلیل، سیترین سنگ مفیدی برای از بین بردن و حل اختلافات خانوادگی و یا گروهی است. سنگ سیترین به شما کمک می کند تا به جای اینکه با دیگران صحبت کنید، بیشتر به آنها گوش دهید.

 

 


خواص سیترینسنگ سیترین استرس و انرژی های منفی را از بدن شما رها می کند و آرامشی روح انگیز و خونسردانه برای شما به ارمغان می آورد. سنگ سیترین به شما کمک می کند تا از پس ترس مسئولیت پذیری بربیایید و خشم و تمایلات بد را کنار بگذارید. این سنگ به تمام سطوح زندگی شما انرژی می بخشد و جذب کننده قدرتمندی برای جذب دوستان و مربیان خوب است. سیترین قدرت این را دارد که به صاحب خود و همه کسانی که به آن نگاه می کنند انرژی مثبت بدهد. گفته شده است که سنگ سیترین به عنوان یک سیستم هشدار دهنده سریع عمل می کند تا بتواند صاحب خود را از کارها و موقعیت های خطرناک دور نگه دارد و محافظت کند.
افسردگی و انرژی منفی در اطراف سیترین وجود ندارند. سیترین شما را به سخاوتمند بودن ترغیب می کند، اما در عین حال به شما کمک می کند ثروت خود را حفظ کنید. گفته شده است که سنگ سیترین تمام خوبی های زندگی را به سمت شما می کشاند.

 

خرید سیترین

 

 

خصوصیات فیزیکی سیترین


سیترینسیترین در سنگ های آذرین (سنگ های تولید شده تحت شرایط گرمای شدید) و سنگ های دگرگونی به خصوص در سنگ های گرانیت و گنیس و همچنین در رسوبات ( ماده ای که در مایع ته نشین می شود)، یافت می شود. اغلب اوقات سیترین به همراه آمیتیست یافت می شود، اما از پسرعموی بنفش رنگش بسیار نادرتر است. از آنجا که سیترین در برابر شرایط جوی مقاوم است، در شن و ماسه های آبرفتی نیز دیده می شود. بزرگترین منبع سیترین طبیعی، ایالت ریو گراند دو سول (Rio Grande do Sol state) در جنوب برزیل است. معادن سیترین در ایالات متحده در کلرادو (Colorado)، کارولینای شمالی (North Carolina)، و کالیفرنیا یافت شده است. همچنین این سنگ قیمیتی در سراسر جهان اعم از اسپانیا، برزیل، آفریقا، آفریقای جنوبی، فرانسه، انگلیس، ماداگاسکار و اتحاد جماهیر شوروی نیز یافت می شود.

 

 

 

 

 

سیترینسیترین به عنوان سنگ "کوآرتز زرد کمرنگ و شبیه به توپاز" توصیف می شود. آمیتیست و سیترین هر دو نوعی کوآرتز و از رایج ترین مواد معدنی در پوسته زمین هستند. فراوانی طبیعی و تنوع بیکران کوآرتز باعث شده است که این ماده به عنوان پرکاربردترین ماده معدنی گوهر استفاده شود."25 عکس از انواع کوآرتز(پدربزرگ بسیاری از سنگ های قیمتی)" کوآرتز در حالت خالص خود بی رنگ و شفاف است. با این وجود رنگ سیترین و آمیتیست به خاطر وجود ناخالصی های شیمیایی ایجاد می شود. در مورد سیترین، این آهن است که به آن رنگ می بخشد. رنگ زرد طبیعی سیترین معمولا کم رنگ است و بسیار نادر است. بیشتر سیترین های موجود در بازار از آمیتیست های هیت شده ساخته می شوند. در واقع، گاهی اوقات به سیترین هیت شده "آمیتیست سوخته" گفته می شود. سیترین در مقیاس مو (Mohs)، داری درجه 7 است. از آنجایی که این سنگ نسبت به گرما حساس است باید از قرار گرفتن در معرض حرارت بیش از حد یا مدت زمان طولانی در برابر نور خورشید بودن، محافظت شود.

 

 

 

 

مراقبت و تمیز کردن سیترین

نگهداری سیترینسنگ سیترین شما، اگر به روش صحیح مراقبت شود، می تواند برای همیشه ماندگار و سالم باشد. باید از هر نوع موقیعتی که فکر می کنید سنگ خراشیده می شود و یا ضربه می خورد سنگ را دور نگه دارید. اما با این حال، سنگ با دوامی برای استفاده روزمره است و در برابر ساییدگی های معمولی مقاوم است. برای سیترین خیلی مهم است که زیاد در آفتاب نماند، یا در موقعیت هایی مثل آفتاب گرفتن، که به مدت طولانی در معرض نور خورشید و گرما قرار می گیرد، نباشد. به خاطر این که این سنگ به گرما حساس است، رنگ آن می تواند تغییر کند و به رنگ روشن تری در بیاید. برای تمیز کردن و شستن سنگ سیترین خود، می توانید از تمیز کننده های جواهرات یا صابون ساده و آب گرم (در صورت لزوم برس نرم) استفاده کنید. بعد از تمیز کردن سیترین حتما آن را زیر آب بشویید و کاملا خشک کنید. همچنین می توانید سنگ خود را در دستگاه تمیز کننده اولتراسونیک تمیز کنید، اما از آنجایی که سیترین به گرما حساس است، استفاده از بخار به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 

 

 

خرید سیترین

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه:  تعریف و تاریخچه سیترین 

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: jewelsforme.com

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
پربازدید ترین مقالات
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
سنگ کمتر شناخته شده یاقوت سفید

اگر قصد دارید یاقوت سفیدی بخرید که شبیه یا دقیقا مثل الماس باشد، اختلاف آن ها در اندازه های بزرگتر بسیار مشهودتر می شود بنابراین، اگر می خواهید یاقوت سفیدتان مانند الماس به نظر برسد، بچسبید به انتخاب سنگ های کوچکتر

بیشتر
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
نحوه خرید سنگ آکوآمارین ( 12 نکته کلیدی به همراه عکس )

آکوآمارین سنگ رایجی است و بسیار ارزان است، اگر قصد خرید سنگ آکوآمارین دارید، باید از فروشندگان غیرقابل اعتماد دوری کنید و یاد بگیرید که چگونه یک سنگ مرغوب را تشخیص دهید و با مقدار بودجه مشخصی که دارید یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

بیشتر
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

...بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است برای اطمینان بیشتر از سایز گرفته شده ...

بیشتر
یاقوت سبز ( این سبز کمیاب را بیشتر بشناسید )

اکثر آدم ها فکر می کنند که یاقوت فقط رنگ های سرخ، کبود و زرد دارد، در حالی که یاقوت طیف وسیعی از رنگ های مختلف را شامل می شود، رنگ سبز یکی از رنگ های دلربای یاقوت است.

بیشتر
یشم (جید) و انواع رنگ و قیمت آن

سبز محبوب ترین رنگ یشم است. "یشم امپراطوری" که رنگ سبز تیره داشته باشد و از میانمار باشد بسیار نادر و گران بها است. گاهی اوقات آن را "یونان" (Yunan) یا "یشم یونان" (Yunnan jade) می نامند. توضیح یشم چینی و یشم آمریکایی و یشم کره ای و ... .

بیشتر
10 یاقوت کبود گران قیمت دنیا

10 مورد گران قیمت یاقوت کبود به همراه عکس: 1.یاقوت کبود خوشگل ترین دختر آبی آسیا 2.یاقوت کبود ریشلو 3.یاقوت کبود آبی سلطنتی 4.یاقوت کبود برمه 5.گل سینه یاقوت کبود برمه و الماس 6.گل سینه یاقوت کبود و الماس کارتیر 7.یاقوت کبود کشمیر 8.یاقوت کبود کوته دازور 9.یاقوت کبود کیلی 10.یاقوت کبود کشمیر شاهنشاهی.

بیشتر
گرانترین سنگ های قیمتی دنیا

میلیون ها سال طول می کشد تا سنگ های قیمتی در طبیعت شکل بگیرند و فقط مقدار کمی از آنها به عنوان سنگ های قیمتی فروخته می شوند.ارزش سنگ قیمتی به عوامل زیادی از جمله نادر بودن، کیفیت، شفافیت و رنگ بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد گرانترین سنگ های قیمتی که به میلیون ها دلار فروخته شده اند صحبت کنیم

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
نماد اعتماد الکترونیکی
logo-samandehi