سبد خرید ٠
منو
زبرجد
  • 14
  • 136 مرتبه
نیم نگاهی زیبا به زبرجد ( خواص و مراقبت و تاریخچه )

نیم نگاهی زیبا به زبرجد ( خواص و مراقبت و تاریخچه )

1399/06/31 12:22:26 ب.ظ

تاریخچه زبرجد

 

اسم زبرجد (Peridot)  از کلمه فرانسوی "peritot" که به معنی "طلا" است، گرفته شده است . زبرجد سنگ تولد ماه آگوست (9 مرداد تا 10 شهریور) است، همچنین سنگی است که برای جشن گرفتن شانزدهمین سالگرد ازدواج هدیه داده می شود. زبرجد تاریخ نوشته شده طولانی ای دارد. پاپیروس های باستانی استخراج سنگ زبرجد را از اوایل 1500 سال قبل از میلاد ثبت کردند. منبع اصلی زبرجد در جزیره توپاز (Topazo Island) (جزیره زبرجد " Zabargad Island "یا جزیره سنت جان "St. John’s Island" فعلی) در دریای سرخ مصر بود. در دوران باستان از سنگهای زبرجد برای طلسم های کنده کاری شده استفاده می شده است. ساکنان جزیره مجبور شدند سنگهای قیمتی را برای خزانه فرعون جمع کنند. افسانه ای می گوید که دیده بان هایی از کل جزیره محافظت می کردند که دستور داشتند هر کس که خلاف این کار را انجام داد آن را بکشند. این افسانه ادامه پیدا کرد تا معدنچی ها در طول روز و شب کار کنند، و این به این خاطر بود که سنگ های قیمتی در دل شب می درخشیدند و به راحتی پیدا می شدند. معدنکاران آن مناطق را علامت گذاری می کرند تا در روز بتواند آن قسمت را پیدا کنند.

خرید زبرجد

 

 

پیمایش سریع

تاریخچه

خواص

خصوصیات

مراقبت

 


تاریخچه زبرجد

زبرجد گوهر ملی مصر است. مصریان باستان زبرجد را به عنوان "گوهری از خورشید" می دانند. بیش از 3500 سال در جزیره سنت جان، زبرجد استخراج می شد. در اواخر قرن نوزدهم، خدیو مصر (نایب السطنه های مصر از 1867 تا 1914) امتیاز انحصاری معادن را داشت. به یک باره، محل دقیق قرارگیری این جزیره برای چندین قرن تبدیل به یک معما شد تا اینکه دوباره در سال 1905 کشف شد. جوئل آرم (Joel Aram)، از " دایره المعارف سنگ های قیمتی رنگی ویرایش دوم" می نویسد " زبرجد جزیره ای در دریای سرخ است که غالبا در مه فرو رفته است و پیدا کردن آن را برای ناوبرهای باستانی دشوار می کند. موقعیت مکانی آن در حقیقت برای قرن ها از بین رفته بود و در حدود سال 1905 دوباره کشف شده است. این جزیره در 35 مایلی بندر ساحلی برنیکا در مصر واقع شده است. در قرن نوزدهم، معدنکاران جزیره زبرجد به ارزش میلیون ها میلیون دلار زبرجد استخراج کردند. پس از سال 1905، تولید سنگ های قیمتی به اوج خود رسید، اما در اواخرسال 1930،  تقریبا متوقف شد و تا سال 1958 که معدن ها ملی شدن ادامه یافت. اگرچه هنوز هم تکه هایی از زبرجد جزیره ی زبرجد به بازار می آید، اما جدید یا قدیمی بودن آن مشخص نیست و اکثرا آن را قدیمی می دانند.

 

 

 

 


تاریخچه زبرجدزبرجد در زمان های قدیم به عنوان کریسولیت شناخته می شد. این اسم در زمانی استفاده شد که ما توانایی شناسایی دقیق سنگ ها را مثل امروزه نداشتیم. همچنین تا قبل از اینکه تفاوت بین سنگ توپاز و زبرجد را بتوانیم تشخیص دهیم، این اسم را برای توپاز هم استفاده می کردیم.

 

 

 

 

 

 

تاریخچه زبرجدروزگاری، گنجینه های کلیسایی در کلیسا های بزرگ و مجلل اروپا شامل زبرجد های بزرگ و بسیار خوبی بود، اما با جنگ و تاراج کردن بسیاری از آن ها پراکنده شدند. زبرجدهایی که ناپدید شدند احتمالا همچنان وجود دارند اما به اندازه های کوچک تر تراشیده شده اند و در جواهرات به کار برده شده اند.

 

 


تاریخچه زبرجددر قرون وسطی، اروپاییان در جنگ های صیلبی سنگهای زبرجدی که برای تزئین بشقاب ها و لباس های کلیسا استفاده شده بود را به کشورشان بردند. زبرجد برای عبرانیان باستان نیز شناخته شده بود و به عنوان یکی از سنگ های مورد استفاده هارون و یافت شده در متن کتاب مکاشفه، ذکر شده است.

 

 

 

 

 

 

تاریخچه زبرجد

قبل از کودتا در سال 1962، که کشور را به یک کشور دیکتاتور سوسیالیستی تحت کنترل ارتش خود تبدیل کرد، برمه ،عمدتا در منطقه شمال مرکزی موگوک، تولید کننده پررونق و موفق زبرجد بود. اکنون برمه کشوری است که درگیر نابسامانی های اقتصادی، کاملا فقیر و افسرده است. دلیل اینکه دیگر نمی توان برمه را برای تولید زبرجد به حساب آورد، سیاست است. برمه هنوز هم برخی از سنگ های قیمتی را تولید می کند، اما این استخراج به صورت مخفیانه صورت می گیرد و بیشتر آنها توسط شبکه ی پیچیده دقیقی از قاچاقچیان به دنیای بیرون منتقل می شود. درواقع تایلند یک گذرگاه ارزان قیمت برای قاچاق های برمه است.

 

 

 

 

 

تاریخچه زبرجدیکی از زبرجد های بزرگی که زینت بخش معبد "سه پادشاه مقدس" (Three Holy Kings) در کلیسای شهر کلن (Cologne) است، برای قرن ها گمان می رفت که سنگ زمرد است و در اواخر قرن گذشته به عنوان سنگ زبرجد شناخته شد. تعداد کمی از مورخان جواهر امروزه به این نتیجه رسیدند که برخی، یا احتمالا همه ی زمرد های کلئوپاترا  (Cleopatra)(ملکه ی مصر) که به دلیل پوشیدن معروف بودند، درواقع زمرد نبودند، بلکه زبرجدهایی از مصر بودند. این سایه های سبز زمرد گونه، در زبرجد های زیر ده قیراط، تقریبا اصلا دیده نمی شوند. برای پیدا کردن سنگ هایی با چنین رنگی، باید نگاهی به مصر و برمه انداخت، جایی که تولیدات زبرجد در سالهای اخیر به بن بست خورده است.

 

 

 

 

 

تاریخچه زبرجد

زبرجد مدتها ست که " زمرد شب" نامیده می شود، به خاطر اینکه زیر نور لامپ، از این سنگ، رنگ سبز درخشانی ساطع می شود. زبرجد شبیه به زمرد است اما شدت رنگ آن ملایم تر است.دو مورد از بهترین نمایشگاه های زبرجد که حاوی برخی از بزرگ ترین و بهترین نمونه ها هستند، موزه تاریخ طبیعی آمریکا (American Museum of Natural History) در شهر نیویورک و موزه (Field Museum) در شیکاگو است. موزه (Smithsonian Institution) در واشنگتن دی سی دارای زبرجدی تراش خورده با 310 قیراط است.

 

 

 

 

 

 

 


تاریخچه زبرجددر طول تاریخ، افسانه های زیادی وجود داشته است که بیانگر قدرت جادویی قوی حاکم بر سنگ زبرجد هستند. افسانه ای می گوید اگر این جواهر در طلا قرار بگیرد، به عنوان یک طلسم تمام انرژی اش را گسترش می دهد و قدرت از بین بردن ترس های شبانه و رویاهای بد را خواهد داشت. هرچند طبق گفته های "Pliny The Elder"منبع بزرگ روم در چنین مواردی، برای اینکه زبرجد قوی ترین جادوی خود را به کار ببرد، باید بر روی بازوی دست راست بسته شود.

 

 

 

 

 

تاریخچه زبرجد

چندین متخصص معتقدند که دومین سنگ قیمتی در سینه پوش هارون یک زبرجد بوده است. همچنین بحثی مبنی بر اینکه کدام سنگ قیمتی به عنوان هفتمین سنگ بنای اورشلیم جدید (New Jerusalem) در کتاب انجیل مقدس استفاده شده است وجود دارد، که هرگز به نتیجه و توافق نرسیده است. برخی از صاحب نظران معتقدند که قطعا زبرجد بوده است.در یادداشت دیگری در مورد قدرت گوهر ها در بیانیه ای توسط الیزابت بیشاپ(Bishop) از میانز (Mainz) حدود 1100 سال پیش بیان شده است، مبنی بر این است که " .... در زبرجد معنویت واقعی همراه با معجزه نشان داده می شود."

 

 

خرید زبرجد

 

 

تاریخچه زبرجدسنگ زبرجد مدتهاست که به عنوان کمکی برای رابطه های دوستی در نظر گرفته می شود و گویا ذهن را از افکار غبطه آمیز آزاد می کند. همچنین به عنوان محافظی در برابر چشم بد در نظر گرفته شده است. افسانه های دیگر، شادی و نشاط آوردن، جلب نظر کردن عاشقان و تقویت کردن نور چشم با سنگ زبرجد را تایید می کنند. پلینی (Pliny) نوشته است که زبرجد در ساعات روشنایی روز کدر است اما در دل شب مثل زغال سنگ برافروخته خواهد درخشید.

 

 

 

 

 

تاریخچه زبرجددر چندین منبع گفته شده است که در دوران باستان، لیوان ها یا ظروف دیگری که برای الیتام یافتن استفاده می شدند از زبرجد ساخته شده بودند، به این خاطر که مایعات دارویی که از آنها نوشیده می شد تاثیر گذاری خیلی بیشتری داشتند. در سال 1502 در ونیز، کونز (Kunz) به نسخه خطی استناد کرد که مربوط به روال قدیمی استفاده از یک تکه زبرجد بود که بر روی آن نقش یک الاغ برای کمک به یک نفر حکاکی شده بود. از طرف دیگر، حکاکی توتم یا کرکس به سنگ اجازه می داد تا بر ارواح مختلف اهریمنی و همچنین بادها کنترل داشته باشد.

 

 

 

خواص زبرجد


خواص زبرجدمثل مابقی سنگ های قیمتی، رنگ سنگ زبرجد مستقیما به قسمت هایی از بدن مربوط می شود که می تواند به آنها کمک کند. اعتقاد بر این است که زبرجد به خاطر رنگ سبز مایل به زردش، بیماری های کبد و مشکلات هضم کردن را درمان می کند و همچنین به سم زدایی فیزیکی و مشکلات کلیه، مثانه، صفرا، و معده کمک میکند. زبرجد بیماری هایی اعم از زخم، یبوست، و سندرم روده تحریک پذیر را بهبود می بخشد. همچنین برای بهبود نیش حشرات مفید است. زبرجد دارای اثرات یک داروی مقوی است که باعث بهبود و بازسازی بافت ها می شود، متابولیسم را تقویت می کند و برای پوست مفید است. زبرجد به قلب، غده تیموس، ریه ها و طحال کمک می کند. اگر بر روی شکم قرار بگیرد، با تقویت انقباضات عضلانی ضمن کاهش درد، به زایمان نیز کمک می کند. زبرجد برای درمان بیمای های پوستی و مشکلات مرتبط با غدد فوق کلیوی و سیستم های غدد درون ریز، مفید است و همچنین برای کاهش تب نیز استفاده می شود.

 

 

 

 

 

 

خواص زبرجد

همچنین در درمان بیماری های روانی زبرجد بسیار مفید است. برای کمک به افرادی که در حال  دچار شدن به افسردگی هستند، زبرجد سنگ شگفت انگیزی است. زبرجد سنگ درخشانی است که با احساسات منفی مقابله می کند و توانایی این را دارد که در روند ابراز احساسات تعادل ایجاد کند و با از بین بردن احساسات منفی، حس خوب و مطلوبی به وجود آورد. زبرجد تعادل عاطفی، امنیت و آرامش درونی را افزایش می دهد. این سنگ عصبانت را فروکش می کند، درد های عاطفی و جسمی را التیام می بخشد و رنج را تسکین می دهد. این کاربرد ها برمی گردد به دوران روم باستان که برای درمان افسردگی انگشتر زبرجد به دست می کردند. از آنجا که زبرجرد باعث آرامش سیستم عصبی می شود، برای خوابیدن مفید است. زبرجد می تواند بیحالی ناشی از افسردگی را برطرف کند. انرژی سنگ زبرجد اختلالات دو قطبی و سایر انواع افسردگی را متعادل می سازد و به عزت نفس یا خودپسندی فرد کمک کند. همچنین تغییراتی ضروری ایجاد می کند که برای فردی که دچار افسردگی است بسیار مورد نیاز است.
 

 

 

 

 

 

خواص زبرجد

زبرجد قلب شما پاک، باز و فعال می کند که این کار به شما کمک می کند تا چمدان های قدیمی را دور بی اندازید. همه بار غصه ها، احساس گناه و دل مشغولی های تان پاک می کند و احساس خوبی به وجود می آورد. زبرجد به شما یاد می دهد که در گذشته ماندن مانع موفق شدن و نواندیشی است و به شما نشان می دهد که چه طور خودتان را از تاثیرات بیرونی دور نگه دارید و برای راهنمایی چه طور به دنبال انرژی های بیشتر و بالا تر ازخودتان باشید. زبرجد به بهود یافتن درمان سرعت می بخشد، همچنین به شما کمک می کند تا سرنوشت و هدف معنوی تان را درک کنید و کمک می کند تا به تمام توانایی هایتان دست بیابید. در مجموع، ذهن را هوشیار می کند و آن را به روی سطح جدیدی از آگاهی می گشاید.

 

 

 

 

 

 

خواص زبرجدعصبانیت احساسی است که سنگ زبرجد برای آن خیلی مفید شناخته شده است. سنگ زبرجد باعث آرامش سیستم عصبی می شود و به حل تنش های عاطفی کمک می کند و تعادل را در سیستم ایجاد می کند. در واقع عشق را به خود جلب می کند و عصبانیت خشمگین را از درون آرام می کند. حسادت، دلخوری و کینه را از بین می برد و استرس را کاهش می دهد.

 

 

 

 

خواص زبرجدسنگ زبرجد می تواند برای کسانی که مشکلات عزت نفس دارند به شدت مفید باشد. این سنگ بدون پرخاشگری و خشونت، اعتماد به نفس و ادعا را افزایش می دهد و کمک می کند که نور دورن خود را ببینید و بپذیرید که لایق عشق هستید. زبرجد کمک می کند تا به تجربه های بد گذشته نگاه کنید و به شما راهی نشان می دهد که بدانید چگونه خود را ببخشید. چه حاصل از وسوسه های اطرافیان باشد، چه به طور خود تحمیلی، سنگ زبرجد کمک می کند تا با گناه مقابله کنید. گوهر زبرجد، به خصوص وقتی که فکر می کنید همه تقصیر ها به گردن شخص دیگری است، کمک می کند تا با قبول مسئولیت زندگی خود، اشتباهاتتان را بپذیرید و به جلو پیش بروید. همچنین زبرجد به کسانی که احساس می کنند توان شخصی ضعیفی دارند کمک می کند، به این خاطر که کار کردن به همراه سنگ یا نگه داشتن یکی از آن ها به شما نیروی اضافی ای که ممکن است نیاز پیدا کنید را می دهد. این سنگ باعث برانگیختن سطح انرژی و افزایش سرزندگی هم از نظر فیزیولوژیکی و هم از نظر روانشناختی می شود. باعث ایجاد نیروی تازه و حس جوانی، دست یافتن به دید درونی و شادی و سرور می شود.

 

 

 

 

 

خواص زبرجدگوهر زبرجد تاثیرات و کاربردهای روانشناختی دیگری نیز دارد. این سنگ کمک می کند تا بر خودبیمارانگاری غلبه کنید. روابط پر مخمصه را تا حد زیادی بهبود ببخشید. همین طور می تواند باعث درمان فوبیا شود، به خصوص آن دسته از ترس هایی که با ترس از تاریکی همراه هستند و برای بچه ها مثل یک پتوی محافظ است. زبرجد نشان دهنده ثروت و موفقیت مالی است و (رنگ سبز زبرجد را تصور کنید) همینطور رابطه های عاشقانه را به خود جلب می کند.

 

 

 

 

خصوصیات فیزیکی و علم زبرجد


خصوصیات فیزیکی زبرجدزبرجد ها شفاف هستند و با جلای روغنی متمایز و مشخص هستند. رنگ های زبرجد را می توان به رنگ های زرد-سبز، سبز با تن طلایی، سبز زیتونی یا سبز تیره، سبز مایل به زرد، یا به سادگی به یک سبز روشن درخشان توصیف کرد. نسبت آهن موجود تعیین کننده سایه و عمق رنگ سبز در سنگ زبرجد است، هرچه میزان آهن کمتر باشد، عمق رنگ سبز بیشتر است. زبرجد یکی از چند گوهری است که معمولا ترمیم نمی شود. گرچه به طور فوق العاده ای درخشان نیستند (زبرجد ها از درخشش متوسط تا بالایی برخوردار هستند)، اما غنای رنگ آن می تواند استثنایی باشد و کاملا طبیعی است. به خاطر نادر بودنش، زبرجد معمولا در رنگ های سبز خالص خیلی عمیق دیده نمی شود، اما منابع تازه کشف شده ممکن است این مسئله را تغییر دهند. منابع جدید شامل آریزونا، مکزیک، اورگان (Oregon)، نروژ، پاکستان، روسیه و سریلانکا می باشد.
 

 

 

 

خرید زبرجد

 

 

خصوصیات فیزیکی زبرجد

مثل تمام بلورهای گوهر ناب دیگر، کریستال های کوچک نسبتا رایج هستند و سنگ های بزرگ تر به ندرت عاری از نقص هستند. روش های تراش و وجهه سازی ای برای این سنگ ها طراحی شده است تا این نقص ها از بین بروند. پس اینکه یک سنگ 20 قیراط تراشیده نشده، تنها سه یا چهار گوهر تولید کند که هرکدامشان فقط یک و نیم تا سه قیراط دارند، جای تعجب ندارد. از آنجایی که سنگ های بزرگ بسیار نایاب شده اند، رنگ سبزی که قرن هاست است این گوهر به خاطر آن ستایش می شود، این روزها به ندرت دیده می شود. این سبز اشباع شده بسیار گرانبها بود، به طوری که یکی از تمجید های باستانی زبرجد ، اشتباه گرفتن آن با زمرد بود.

 

 

 

خصوصیات فیزیکی زبرجد

زبرجد در اوایل استقرار زمین شکل گرفت. همانطور که ماگمای (مواد گداخته ی درون کره ی زمین که پس از سرد شدن تبدیل به سنگ آذرین می شود) زمین به آرامی سرد شد و سنگ آذرین شکل گرفت، زبرجد متولد شد. قسمت هایی از ماگما که به طور خاصی به آرامی خنک شدند، نمونه های بزرگ و شفافی از زبرجد را ایجاد کردند. این ذخایر غنی در مصر، برمه و همچنین مناطق اطراف آن واقع شده است.

 

 

 

 

خصوصیات فیزیکی زبرجدزبرجد بخشی از گدازه بوده و ماگما از فوران آتشفشان بیرون می زند. در هاوایی، سنگ بازالت سیاه و سواحل آن مملو از میلیون ها دانه زبرجد ریز است. اگرچه بیشتر زبرجد های هاوایی برای استفاده های ناچیز هستند، یا در سنگ های خیلی سخت و سفت گیر کرده اند و نمی توان آن ها را استخراج کرد، اما برخی از قطعات زبرجد هاوایی منجر به ایجاد سنگ هایی با کیفیت جواهرات شده اند.

 

 

 

 

 

 

 

خصوصیات فیزیکی زبرجد

زبرجد همچنین یکی از اجزای مهم کیمبرلیت (kimberlite) است که رگه های معدنی موجود در آن الماس است. رسوبات کیمبرلیت سرشار از دانه های ریز زبرجد است. در آفریقای جنوبی، زمین اطراف چندین معدن الماس به دلیل اشباع زبرجد های ریز به رنگ آبی- سبز است.

 

 

 

خصوصیات فیزیکی زبرجد

زبرجد نه تنها در آتش زمین اینجا متولد می شود، بلکه از فضای بیرونی نیز به زمین آمده است. اگرچه بسیاری از سنگهای قیمتی مختلف را می توان در شهاب سنگ هایی که روی زمین افتاده اند پیدا کرد، اما تنها زبرجد است که در اندازه هایی پیدا شده است که می توان از آن ها در ساخت جواهرات استفاده کرد. در سال 1749، شهاب سنگی در منطقه متروکه سیبری فرود آمد و مشخص شد که حاوی تعداد زیادی از کریستال های بزرگ زبرجد است و به حدی بزرگ هستند که می توان آن ها را در جواهرات زبرجد به کار برد.

 

 

 

 

 

 

 

خصوصیات فیزیکی زبرجدبیشتر زبرجدهایی که امروزه استخراج می شوند از چین، پاکستان و آریزونا هستند و سنگ های قیمتی یافت شده عمدتا زیر 3 قیراط هستند. دو مورد از بهترین مجموعه های زبرجد جهان را می توان در موزه " Field Museum" در شیکاگو و در موزه "Museum of Natural History" در نیویورک یافت.

 

 

 

 

 

خصوصیات فیزیکی زبرجد

زبرجد نسبتا سنگ نرمی است، مقدار 6.5 تا 7 را در مقیاس سختی مو دارد، که آن را مقداری از آمیتیست و زمرد نرم تر کرده است. اگر به عنوان نگین انگشتر به کار رود، از هرگونه پوشش زبر و زُمختی باید دور نگهداشته شود. همچنین این سنگ در برابر تغییرات سریع دما حساس است، و همین طور اگر در تماس با هیدرولیک اسید سولفوریک که معمولا استفاده می شود قرار بگیرد، جلای خود را از دست می دهد.

 

 

 

 

 

 

خصوصیات فیزیکی زبرجد

زبرجد در مناطق محدودی شکل می گیرد. در سنگ های آذرین سیلیکا، مثل بازالت، گابرو(gabbro)، تروکتولیت (troctolite) و پریدوتیت (peridotite) شکل می گیرد. برخی از زبرجد های در بمب های آتشفشانی پیدا می شوند و برخی دیگر در شهاب سنگ جای گرفته اند. این سنگ ها معمولا از کیفیت سنگ های قیمتی برخودار نیستند اما تعداد کمی از آنها تراش خورده اند و در ساخت جواهرات به کار برده شده اند. مانند بسیاری از گوهرهای گرانبهای دیگر، زبرجد نیز در نمونه های به اندازه کوچک، فرسوده و سنگ ریزه وجود دارد که به خاطر ده ها هزار سال فرسایش از بین می روند. زبرجد را می توان در سواحل قناری، چین، برزیل، نروژ، هاوایی، استرالیا، پاکستان، و آفریقای جنوبی پیدا کرد. با وجود این زبرجد های برمه سایه های تیره ای از سبز دارند اما تعدادی زبرجد خوب نیز تولید می کند. برزیل، آریزونا و نیومکزیکو، نیز سنگ های قیمتی تولید می کنند که اگرچه کوچک هستند اما مرغوب اند.

 

 

 

 

 

مراقبت از زبرجد

 

مراقبت از زبرجد

بهترین و ایمن ترین روش برای تمیز کردن زبرجد استفاده از آب گرم و صابون است. البته باید بسیار مراقب سنگ زبرجدتان باشید و اطمینان حاصل کنید که دچار تغییر دمای شدید که می تواند به سنگ آسیب برساند، نمی شود. همچنین از سنگ زبرجد خود باید در برابر خراش و ضربه شدید محافظت کنید و از تماس آن با مواد شیمیایی خودداری کنید. زبرجد ها نباید با بخار یا با استفاده از دستگاه های تمیز کننده التراسونیک تمیز شوند.

 

 

خرید زبرجد

 


بازگشت به ابتدای صفحه: تاریخچه زبرجد

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: jewelsforme.com

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
پربازدید ترین مقالات
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
نحوه نگهداری و تمیز کردن فیروزه

توصیه می کنیم که پس از استفاده از لوازم آرایشی، کرم ضد آفتاب و عطر از زیورآلات فیروزه استفاده کنید، و هرگز آن را با خود به حمام، سرویس بهداشتی و استخر نبرید... , بهترین روش برای تمیز کردن سنگ یا انگشتر فیروزه این است که فیروزه را به آرامی با آب گرم بشوئید و سپس از پارچه ای بدون پرز، مثل چرم، برای خشک کردن فیروزه ...

بیشتر
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

...بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است برای اطمینان بیشتر از سایز گرفته شده ...

بیشتر
رنگهای خاص یاقوت فنسی؟! سفید,سبز,صورتی,پرتقالی,تغییر رنگ ده

...یاقوت تغییر رنگ ده: یاقوتی قیمتی که رنگ آن زیر نورهای مختلف تغییر میکند، زیر نور روز رنگ اصلی یاقوت نمایان میشود و زیر نور لامپ رشته ای طیف رنگی اش نمایان میشود...

بیشتر
سفر بین انواع مختلف یاقوت های سرخ ( از برمه تا ماداگاسکار )

یاقوت های برمه یا میانمار به طور کلی از بهترین یاقوت ها در کل جهان محسوب می شوند، یاقوت های قدیمی برمه می توانند میلیون ها دلار ارزش داشته باشند و تقریبا به طور کامل عاری از هرگونه عیب و نقص باشند.

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
نیم نگاهی زیبا به زبرجد ( خواص و مراقبت و تاریخچه )

زبرجد مدتها ست که " زمرد شب" نامیده می شود، سنگی است که برای جشن گرفتن شانزدهمین سالگرد ازدواج هدیه داده می شود،...برای این خاصیت باید بر روی بازوی دست راست بسته شود، زبرجد محافظی برای چشم زخم است، نشان دهنده ثروت و موفقیت مالی است.

بیشتر
قصد خرید یاقوت دارید؟ اگر ندانید حتما سرتان کلاه میرود

بعضی از یاقوتها سنگ های قیمتی و طبیعی اند ، بعضی دیگه توسط انسان ترمیم شده اند و بعضی دیگه مصنوعی ای هستند که توسط دست بشر ساخته شده اند....

بیشتر
پختن یاقوت تا تزریق شیشه داخل آن ( انواع روشهای ترمیم یاقوت )

توضیحات مختصر و مفید درباره یاقوت های ترمیم شده : یاقوت هیت شده, یاقوت دیفیوژن, یاقوت گلس فیلد, یاقوت برلیوم و....

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
نماد اعتماد الکترونیکی
logo-samandehi