سبد خرید ٠
منو
حدید
  • 22
  • 61 مرتبه
حدید ( حقایق و مشخصات )

حدید ( حقایق و مشخصات )

07/14/1399

حدید


اگر بخواهم راجع به کاربردهای حدید در زمینه های مختلف مثل رنگ بخشیدن به لوازم آرایشی ای از جمله رژلب، رژگونه، ریمل و همچنین رنگ روغن ، آجر و سیمان بگویم، ممکن است هفته ها نوشتن این مقاله در مورد اهمیت این ماده معدنی طول بکشد.
حتی اگر بخواهم در مورد کاربردهای حدید در ساخت محصولات آهنی و فولادی که در ساخت اتومبیلی که امروزه با آن رانندگی می کنید و خانه ای که در آن زندگی می کنید و ساختمانی که در آن کار می کنید به کار برده شده است، صحبت کنم، نوشتن این مقاله خیلی بیشتر از چند هفته طول خواهد کشید.

 

خرید حدید

 

 

پیمایش سریع

رنگ حدید

انواع حدید

تراش حدید

خواص حدید

قیمت حدید

تشخیص حدید

حدید صینی

 

 


اما خوشبختانه، قصد دارم بر روی جنبه سنگ قیمتی بودن حدید تمرکز کنم که ممکن است وقتی آن را از دل زمین حفر می کنند کمی کدر و ریگ مانند باشد اما وقتی آن را می تراشند و صیقل می دهند، سنگی صاف و درخشان در پایان کار به دست می آید.
علاوه بر این، درصد محتویات آهن بالایی که این سنگ قیمتی دارد باعث می شود، هنگامی که آن را در دست می گیرید وزن و سنگینی واقعی سنگ را حس کنید و مطمئن هستید که سنگی مستحکم و ارزشمندی خریده اید.

 

فرمول شیمی Fe2O3, Iron oxide
رنگ سیاه، خاکستری سیاه، قرمز قهوه ای
درجه سختی 5.5 تا 6.5 طبق مقیاس مو (Moh)
ضریب شکست 2.940 تا 3.220
چگالی 5.12 تا 5.28
شکاف ندارد
شفافیت مات
فلورسنس(شب تابی) ندارد

 


رنگ حدید

رنگ حدید
سنگ های قیمتی حدید به طور کلی خاکستری نقره ای تا تقریبا سیاه با جلای براق و مات و سطح صاف هستند.
برخی از نمونه های حدید در پس زمینه سیاه رنگ، رگه هایی مایل به رنگ قرمز دارند، نمونه خیلی کمیابی از آن وجود دارد که درخشش رنگین کمانی ای بر روی سطح آن ها نمایان باشد. اکثر حدید های رنگین کمانی یا هفت رنگ که در یازار وجود دارد در واقع رنگ آن ساختنی است و طبیعی نیستند.
سنگ های قیمتی حدید زمانی که تازه استخراج شده اند خیلی جذاب به نظر نمی رسند، زیرا فقط یک قطعه سنگ زمخت و نتراشیده است که معمولا به رنگ خاکستری است و گاهی اوقات به رنگ زرد مایل به قرمز یا زرد مایل به قهوه ای است. با این حال با کمی تراشیده شدن و صیقل دادن سنگی آینه ای مانند به رنگ خاکستری تیره یا خاکستری متالیک به دست می آید.
حدید، سنگ قیمتی اسرار آمیزی است، زیرا اگرچه به نظر می رسد که یک قطعه سنگ نقره ای است اما وقتی صیقل داده می شود رگه هایی مایل به رنگ قرمز در آن ظاهر می شود که ناشی از اکسید آهن موجود در حدید است و اگر پودر شود یا با شیشه یا سرامیک صیقل داده شود گرد و غبار قرمز به وجود می آورد.


انواع حدید


حدید یک ماده معدنی اکسید آهن است که از نظر فنی از 70% آهن و 30% اکسیژن تشکیل شده است (البته به ندرت به طور خالص یافت می شود). شکل ظاهری معمول آن یک سنگ قیمتی نقره ای تا خاکستری تیره است و سنگ های صاف آن به شکل های متنوعی از دامله و به ندرت به صورت وجهی تراشیده می شوند.


انواع مختلفی از این سنگ قیمتی وجود دارد اما فقط تعدادی از آن ها حائز اهمیت اند و در اینجا ذکر می شود:


حدید رنگین کمانی (هفت رنگ):

حدید رنگین کمان یا هفت رنگ
حدید رنگین کمانی دارای یک انعکاس رنگین کمان ( چند رنگ ) است که دلیل آن لایه طبیعی نازکی از یک فسفات آلومینیوم ناشخناخته است.

نمونه های طبیعی این نوع حدید بسیار نادر اند، اما نوع ساختنی آن را می توان در بسیاری از فروشگاه ها مشاهده کرد.


حدید آیینه ای:

خواص حدید
حدید آینه ای، سنگی است که دارای پوسته و لایه های آیینه مانندی است.


حدید قلوه ای:

حدید قلوه ای
سنگ حدید قلوه ای یک سنگ خوشه مانند است که شبیه به قلوه (کلیه) انسان است.


حدید رز:

حدید رز
حدید رز آهنی، لایه هایی از حدید است که به صورت دسته ای چیده شده اند و آن را شبیه به گلبرگ های گل رز می کند.

 

نوع معروفی از حدید به نام حدید مغناطیسی وجود دارد که در حقیقت سنگ قیمتی حدید نیست.
 

تراش حدید

انواع تراش حدید
سنگ های قیمتی می توانند شفاف، نیمه شفاف یا مات باشند و یا چیزی در بین این حالت های مختلف قرار بگیرند.
سنگ حدید، یک سنگ قیمتی مات است، به این معنی که وقتی سنگ را در برابر یک منبع نور نگه دارید هیچ نوری، حتی از لبه های سنگ، نمی تواند از آن عبور کند.
مات بودن حدید باعث شده است که این سنگ به ندرت به صورت جواهری تراشیده شود و اغلب به شکل دامله های صاف تراشیده و صیقل داده می شوند. حدید ها می توانند به شکل های متنوعی اعم از تراش گرد، گلابی، بیضی، تخم مرغی، مربعی و تقریبا به هرشکلی تراشیده شوند.

همچنین می توانند به طور جذابی در شکل های حیوانات، اشکال مختلف و غیره حکاکی یا کنده کاری شوند.

حدید


خواص حدید

هنگام نوشتن در مورد سنگ های قیمتی، اغلب با تعجب در می یابم که چه مدت زمان طولانی ای آن ها توسط انسان ها استفاده می شده اند، گردنبند های مروارید 8000ساله، فیروزه ای در محل دفن توتانخامن (شاه مصر باستان)، لاجورد و عقیق قرمزی که 4000 سال پیش در سطلنت باستانی سومر استفاده شده است.
این اشخاص باستانی قدرت معنوی و محافظتی ای که توسط این سنگ ها ایجاد می شود را درک کرده اند، اما استفاده از اکسید آهنی که باعث تشکیل سنگ حدید می شود به حداقل سی یا چهل هزار سال پیش برمی گردد.
نقاشی های غاری که گاومیش و اسب ها را نشان می دهد توسط حدیدی که به نام اوچر شناخته شده است، ایجاد شده اند. پودر اوچر در مکان های دفن نیز یافت شده است، به عنوان رنگ جنگ استفاده می شده است، و به طور متوالی برای 30000 سال در استرالیا استخراج شدند و شاید برای 100000هزار سال است که در کیت های ساخت رنگ مورد استفاده قرار می گیرد.
حدید فقط سنگ تزئینی ای که یافت آن آسان بود، نبود، انسان های اولیه قدرت معنوی اکسید آهن موجود در حدید و اوچر را تشخیص داند و درک کرند.
حدید به عنوان یک سنگ قیمتی زمینی شناخته می شود و به شما این قدرت تمرکز را می دهد تا با روزمرگی در زندگی و همچنین هر چالشی که ممکن است در سر راه شما قرار بگیرد، مقابله کنید. حدید کمک می کند تا به توانایی ها خود اعتماد کنید و امکان تصمیم گیری سریع، استوار و واقع بینانه را به شما می دهد.
سنگ حدید شجاعت و محافظت را در مواقع دشوار فراهم می سازد و هنگامی که تصور می کنید همه چیز از دست رفته است، انرژی مثبت برای شما به همراه می آورد.
تعادل، تناسب و توازن و هشیاری تنها چند ویژگی دیگر از این سنگ قیمتی شگفت انگیز است.


حدید و چاکراها

خواص حدید
حدید به عنوان یک سنگ قیمتی با محتوایات معدنی که سرشار از آهن است، علیرغم ظاهر نقره ای رنگش، رنگ داخلی آن قرمز است و ارتباط زیادی با چاکرا ریشه (Root Chakra) دارد.
چاکراها هفت نقطه واقع در بدن هستند که شرایط جسمی، روحی یا عاطفی خاصی را کنترل می کنند. طبق فلسفه هندو که سیستم چاکرا را توسعه داده است، چاکراها عبارتند از چاکرا تاج (Crown Chakra)، چاکرا چشم سوم (Third Eye Chakra)، چاکرا گلو (Throat Chakra)، چاکرا قلب (Heart Chakra)، چاکرا تورینه ی خورشیدی (Solar Plexus)، چاکرا ساکرال (Sacral Chaka) و چاکرا ریشه (Root Chakra). هر چاکرا با یک رنگ تاثیرپذیر مطابقت دارد و سنگ قیمتی ای که رنگ غالب آن به رنگ یکی از این هفت چاکرا باشد با آن چاکرا در ارتباط است.
به هر نقطه از چاکرا یک رنگ خاص اختصاص داده شده است، قرمز برای چاکرا ریشه، نارنجی برای چاکرا ساکرال، زرد برای چاکرا خورشیدی، سبز برای چاکرا قلب، آبی برای چاکرا گلو، نیلی برای چاکرا چشم سوم و بنفش برای چاکرا تاج.
بعضی اوقات چاکراهای ما از حالت توازن خارج می شوند یا مسدود می شوند و باید دوباره متعادل یا تمیز شوند. اگر در مورد خانه، شغل یا روابط خود احساس ناامنی می کنید، می تواند نشانه مسدود شدن چاکرای ریشه شما باشد و سنگ حدید می تواند راه حل مناسبی برای آن باشد. انجام مدیتیشن به همراه سنگ قیمتی حدید که در کنارتان یا درجایی مثل گودی کمر یا زیر شکم قرار گرفته باشد ، این امکان را به حدید می دهد تا کارش را به بهترین نحو ممکن انجام دهد.


فواید حدید برای سلامتی

اسم حدید نشان بزرگی از فوایدی است که برای سلامتی دارد. هما "Hema" یا هایما "Haema" از کلمه یونانی که به معنی "خون" است گرفته شده است و در اینجا است که حدید بسیار ارزش پیدا می کند. سم زدایی خون، گردش خون، فشار خون بالا، کم خونی، مشکلات کلیوی و نشانه های جسمی و روحی که ممکن است پیش از قاعدگی بروز کند (PMS)، تمام این مشکلات را می توان گفت توسط سنگ حدید قابل درمان هستند.
حدید به عنوان سنگ قیمتی ای که با چاکرا ریشه در ارتباط است، می تواند علائم کمردرد و مشکلات هضم غذا را کاهش دهد.
البته، استفاده از سنگ های قیمتی به عنوان زیورآلات، ساده ترین راه برای تاثیر گذاری کریستال بر روی بدن شماست. و همین طور قرار دادن حدید در جایی که بتوان به راحتی از آن استفاده کرد مثل کیف دستی یا جیب تان، گزینه خوبی است.
وقتی سنگ قیمتی حدید در کنار شما قرار بگیرد می تواند در انجام مدیتیشن به شما کمک کند،
اما آن را با خود به حمام نبرید.
قرار دادن سنگ حدید بر روی بدن یا روی نقطه درد یا در نزدیکی آن و یا در نقطه مربوط به چاکرا ریشه، بسیار مفید خواهد بود.
حدید مغناطیسی، حدید واقعی نیست و احساس می کنم باید در اینجا این مطلب را ذکر کنم که کسانی که دچار تپش قلب هستند به طور جدی از استفاده از حدید مغناطیسی خودداری کنند.


قیمت حدید

قیمت حدید
به طور کلی سنگ حدید، سنگ قیمتی ارزان قیمتی است و کاملا به راحتی قابل دسترس هستند. سنگ حدید براق صیقلی صاف مرغوب با رنگ خاکستری و پرداخت آینه ای محبوب ترین نوع سنگ حدید است. شدت تیرگی رنگ خاکستری سنگ بیشتر نشانگر سلیقه شخصی است تا ارزش آن. برخی ها نمونه های تقریبا سیاه را ترجیح می دهند و برخی دیگر رنگ های نقره ای را ترجیح می دهند.
سنگ حدید رنگین کمانی اگر کاملا طبیعی و اصل باشد می تواند ارزش و قیمت زیادی داشته باشد. برخی از نمونه های حدید، رگه قرمز خوشرنگی دارند که باعث می شود قیمت آن افزایش یابد.
در مجموع، با توجه به یکسری ویژگی های جالبی که این سنگ قیمتی دارد، بسیار مقرون به صرفه است و در تراش های ابداعی و اندازه های بزرگ موجود است. چه بخواهید حدید را به کلکسیون سنگ های قیمتی خود اضافه کنید و چه بخواهید از آن در ساخت انواع زیورآلات خود استفاده کنید، انتخاب سنگ حدید گزینه مناسبی است.

خرید حدید


کشف و تاریخچه حدید

تارخچه حدید
ماده معدنی حدید شاید به مدت 200000 سال، توسط نئاتدرتال ها و دنیسوو ها و حتی نیاکان انسان مدرن، برای رنگ کردن و یا به عنوان چیزی شبیه گچ استفاده می شده است! تقریبا به تازگی به عنوان سنگ قیمتی تراشیده و صیقل داده می شود.
حدید نسبتا سنگ نرمی است، بنابراین می توان بر روی آن کنده کاری انجام داد و از آن به عنوان مهر و موم استفاده کرد، و این دقیقا کاری است که سومری های باستان حدود 3000 سال پیش در بین النهرین انجام می داند. مصریان باستان تصور می کردند که سنگ حدید می تواند خونریزی  را بند بیاورد، به این ترتیب جنگجویان آنها را با خود به جنگ می بردند و طلسم های حدید در مقبره های مصر یافت شده است.
یونانیان باستان اسم فعلی ای که حدید دارد را به این سنگ داده اند و با کلمه "haimatites lithos" که به معنی سنگ قرمز خونی است، شروع شد. در واقع همانطور که در سطح حدید رگه های قرمز دیده می شود، سطح سیاره مریخ نیز به دلیل وجود اکسید آهن مانند حدید قرمز است و رومیان باستان حدید را به سیاره مریخ نسبت می داند.
در زمانهای اخیر، رنگهای خاکستری ملایم حدید باعث شده است که در دوران ویکتوریا در انگلیس اغلب به عنوان
جواهر مراسم سوگواری استفاده شود.


حدید را کجا می توان پیدا کرد؟

تشخیص حدید
ماده معدنی حدید در سراسر جهان یافت می شود و اغلب به عنوان منبع آهن از آن استفاده می شود، اما منابع سنگ های قیمتی حدید اندکی کمیاب تراند. برزیل نیز مانند مراکش، آفریقای جنوبی و بسیاری از مکانهای ایالات متحده آمریکا سنگ های قیمتی بسیار خوبی تولید می کند.
 بخش کامبریا (Cumbria) در شمال انگلیس نمونه های مختلف حدید آینه ای را به جهانیان ارائه می دهد و جزیره البا (Elba) در ایتالیا منبع نوع کلاسیک این سنگ قیمتی است.

حدید چگونه تشکیل می شود؟

داستان شکل گیری حدید یکی از جذاب ترین داستان ها در بین سنگ های قیمتی است. این داستان 2 یا 3 میلیارد سال پیش با ظهور سیانوباکتریا (cyanobacteria) ساکن در دریا آغاز می شود، یک ارگانیسم ساده تک سلولی، که به معنای واقعی کلمه جهان را تغییر داد.
قبل از پیدایش آنها، جو سیاره اکسیژن آزادی نداشت، اما از طریق فرآیند فتوسنتز (این فرآیند را از مدرسه به خاطر دارید؟) این سیانوباکتری ها از محل زیستگاه خود که در کف اقیانوس های کم عمق، است، میزان زیادی اکسیژن را آزاد کردند.
این اکسیژن از طریق آبی که با "آهن حل شده" مخلوط شده بود (که در آن زمان دریا ها پر بود از آنها) به صورت حباب در می آمد و به پایین فرو می رفت. در طی این عمل لایه ها یکی پس از دیگری شکل گرفته و آهن های لایه ای تشکیل دادند و از آنجا که به مدت یک میلیارد سال ادامه داشت، آهن زیادی در آن اطراف به وجو آمد!
حرکات بعدی صفحات زمین، فعالیت هیدروترمال (آب گرمایی)، فوران های آتشفشانی، واکنش های آب زیرزمینی، گرما و فشار این لایه های آهنی را از اعماق اقیانوس ها به سطح زمین و کوهایی رساند که انسان توانست به راحتی به آن ها دست پیدا کند.
و در آخر، اکسیژن آزاد شده توسط سیانوباکتری ها که با اکسید آهن ترکیب نمی شد از دریاها به بیرن آمد، شرایط آب و هوایی را تغییر داد، هوا را قابل تنفس کرد و راه را برای تکامل حیوانات و گیاهان باز کرد.


آیا می توان حدید را بهسازی کرد؟


سنگ های قیمتی حدید به غیر از تراشیده شدن و پرداخت داده شدن که معمولا با مواد زبر انجام می شود، به هیچ وجه با هیچ روشی بهسازی نمی شوند.
برخی از سنگ های حدید تحت عنوان حدید بهسازی شده قرار می گیرند، به عنوان مثل حدید مغناطیسی یا حدید رنگین کمانی، اما حدید مغناطیسی اصلا حدید نیست و حدید رنگین کمانی اغلب جعلی و دست ساز است و نوع طبیعی آن بسیار نادر است. .

اکثر حدید های موجود در بازار ایران از چین آورده میشود و اینطور که بنظر میشود از فشرده سازی و قالب گیری خاک حدید درست میشوند.


سنگ حدید برای چه نوع زیورآلاتی مناسب است؟

حدید
حدید در مقیاس سختی مو (Moh) حدود 5.5 تا 6.5 درجه بندی شده است، بنابراین برای اکثر انواع مختلف جواهرات سنگ مناسبی است و از دوام و استحکام کافی برخوردار است، با این حال ممکن است انگشترها و دستبندهای حدید،چنگ های محافظ و مراقبت بیشتری نیاز داشته باشند.

اندازه های بزرگ و حسی سنگینی ای که این سنگ قیمتی خاص به همراه دارد، باعث می شود تا از آن به عنوان آویز استفاده شود، درخشش نقره ای چشم گیر و جلای غیرمعمول آن باعث محبوبیت حدید در سبک های امروزی و خاص می شود.
از نظر معنوی، حدید سنگ بسیار قدرتمندی است، پس شاید استفاده از جواهرات حدید برای مدت طولانی یا در زمان خواب، فکر خوبی نباشد.


چگونه از حدید مراقبت کنیم؟


حدید از دوام و استحکام متوسطی برخوردارد است، بنابراین برای جلوگیری از خراشیده شدن این سنگ توسط سنگ های قیمتی سخت تر مثل کوآرتز یا خراشیده شدن سنگ های قیمتی نرم تر توسط حدید، باید برای نگهداری از آن از جعبه جداگانه ای استفاده کنید.
برای تمیز کردن حدید آب گرم و صابون کافی است و به هیچ وجه از مواد شیمیایی قوی استفاده نکنید.
اگر قصد انجام کارهای خانه، باغبانی و فعالیت های ورزشی دارید، در هنگام انجام دادن این فعالیت ها از حدید استفاده نکنید.


تشخیص حدید

تشخیص حدید
تهیه سنگ قیمتی شناسنامه دار از فروشگاه معتبر و با سابقه، بهترین تضمین برای خرید سنگ قیمتی اصل است، اما وقتی به دنبال سنگ های قیمتی در فروشگاه های اینترنتی یا در فروشگاه های معمولی جواهرات می گردید، اطمینان پیدا کردن از اصل بودن سنگ قیمتی همیشه به این آسانی نیست.
حدید یک سنگ قیمتی به رنگ نقره ای تا خاکستری تیره است و ظاهری فلزی دارد، برای آشنایی بیشتر با شکل ظاهری حدید، به عکس های نمونه های اصل حدید در سایت های معتبر فروش اینترنتی نگاهی بیاندازید.
اگر بتوانید سنگ حدید را در دست بگیرید کاملا متوجه سنگینی آن خواهید شد، حتی از وزنی که وقتی سنگ را مشاهده کردید و حدس زدید، سنگین تر است. وقتی حدید را لمس می کنید، در ابتدا کاملا خنک است و با گذشت زمان به مرور با گرمای دست شما گرم می شود.

سنگ های قیمتی حدید اصل و واقعی "مغناطیسی" نیستند (یا حداقل به شدت مغناطیسی نیستند). بنابراین اگر حدیدها به یکدیگر یا به یک قطعه فلزی جذب بشوند، حدید اصل نیستند.
راه دیگری که می توانید حدید اصل را مورد ارزیابی قرار دهید، سابیدن سریع آن با کاغذ سنباده است. حدیدی که اصل باشد، باید سطح زیرین آن کمی به رنگ قرمز باشد و یا حدید پودر شده اگر اصل باشد باید قرمز باشد.
همین کار برای تست خطی نیز کاربرد دارد. یک سنگ حدید را روی چینی بدون لعاب یا کاغذ سنباده سیاه بتراشید. باید یک رگه قرمز یا قهوه ای برجای بگذارد.
هر دوی این روش های تست کردن حدید تا حدی سنگ را تخریب می کنند، بنابراین فقط با اجازه صاحب آن انجام دهید.
یکسری از نامهای نسبتا مشکوک مثل همالیکه (hemalyke)، همالایک ( hemalike) و هماتین (hematine) را در نظر داشته باشید، زیرا این ها سنگ های حدید (Hematite) اصل و طبیعی نیستند.

 


آیا سنگ حدید می تواند تغییر رنگ دهد؟

حدید صینی
بعضی از سنگهای قیمتی با تغییر منبع نور، تغییر رنگ واضح و چشمگیری را نشان می دهند. وقتی به برخی از گارنت ها در زیر نور مصنوعی یا الکتریکی می کنید ممکن است قرمز به نظر برسند، و وقتی آنها را از زیر نورخورشید قرار می دهید ناگهان سبز می شوند! اما این اتفاق در سنگ های قیمتی حدید رخ نمی دهد.

حدید صینی

حدید صینی چیست؟ حدید صینی نوعی از حدید است که در برخی از روایات به استفاده از آن توصیه شده است، و میگویند در زبان عربی چون حرف چ وجود ندارد منظور از صین همان چین است.

خرید حدید

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه: حدید

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: gemselect.com

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
پربازدید ترین مقالات
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
نحوه نگهداری و تمیز کردن فیروزه

توصیه می کنیم که پس از استفاده از لوازم آرایشی، کرم ضد آفتاب و عطر از زیورآلات فیروزه استفاده کنید، و هرگز آن را با خود به حمام، سرویس بهداشتی و استخر نبرید... , بهترین روش برای تمیز کردن سنگ یا انگشتر فیروزه این است که فیروزه را به آرامی با آب گرم بشوئید و سپس از پارچه ای بدون پرز، مثل چرم، برای خشک کردن فیروزه ...

بیشتر
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

...بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است برای اطمینان بیشتر از سایز گرفته شده ...

بیشتر
رنگهای خاص یاقوت فنسی؟! سفید,سبز,صورتی,پرتقالی,تغییر رنگ ده

...یاقوت تغییر رنگ ده: یاقوتی قیمتی که رنگ آن زیر نورهای مختلف تغییر میکند، زیر نور روز رنگ اصلی یاقوت نمایان میشود و زیر نور لامپ رشته ای طیف رنگی اش نمایان میشود...

بیشتر
سفر بین انواع مختلف یاقوت های سرخ ( از برمه تا ماداگاسکار )

یاقوت های برمه یا میانمار به طور کلی از بهترین یاقوت ها در کل جهان محسوب می شوند، یاقوت های قدیمی برمه می توانند میلیون ها دلار ارزش داشته باشند و تقریبا به طور کامل عاری از هرگونه عیب و نقص باشند.

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
نیم نگاهی زیبا به زبرجد ( خواص و مراقبت و تاریخچه )

زبرجد مدتها ست که " زمرد شب" نامیده می شود، سنگی است که برای جشن گرفتن شانزدهمین سالگرد ازدواج هدیه داده می شود،...برای این خاصیت باید بر روی بازوی دست راست بسته شود، زبرجد محافظی برای چشم زخم است، نشان دهنده ثروت و موفقیت مالی است.

بیشتر
قصد خرید یاقوت دارید؟ اگر ندانید حتما سرتان کلاه میرود

بعضی از یاقوتها سنگ های قیمتی و طبیعی اند ، بعضی دیگه توسط انسان ترمیم شده اند و بعضی دیگه مصنوعی ای هستند که توسط دست بشر ساخته شده اند....

بیشتر
پختن یاقوت تا تزریق شیشه داخل آن ( انواع روشهای ترمیم یاقوت )

توضیحات مختصر و مفید درباره یاقوت های ترمیم شده : یاقوت هیت شده, یاقوت دیفیوژن, یاقوت گلس فیلد, یاقوت برلیوم و....

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
نماد اعتماد الکترونیکی
logo-samandehi