سبد خرید ٠
منو
انگشتر
  • 7
  • 100 مرتبه
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

06/22/1399

قبل از اینکه یک انگشتر نقره یا طلای جدید بخرید یا انگشتر قبلی تان را تغییر اندازه بدهید، باید از سایز انگشت تان مطمئن شوید. یادگیری نحوه اندازه گیری مثل آب خوردن است و از چند طریق قابل انجام است. چه بخواهید خودتان سایز انگشت تان را در خانه به دست بیاورید چه بخواهید به طور حرفه ای سایز انگشت تان را بگیرند، روش های راحت و ساده ای برای شما در اینجا آوردیم. فقط به خاطر داشته باشید، اندازه همان انگشتی را بگیرید که قصد دارید انگشترتان را روی آن ببینید.
این نکته را به یاد داشته باشید که بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است. برای اطمینان بیشتر از سایز به دست آمده، اندازه گیری را دوبار انجام دهید.

 

در زیر راههای گرفتن سایز انگشتر را بیان میکنیم

پیدا کردن سایز انگشت با استفاده از اندازه گیری انگشت

پیدا کردن سایز انگشتر با استفاده از قطر یک انگشتر دیگر

پیدا کردن سایز انگشتر از جواهرفروشی

سایز کردن انگشتر بعد از خرید

 

 

پیدا کردن سایز انگشتر نقره یا طلا با استفاده اندازه گیری انگشت


   پیدا کردن یک جدول تبدیل سایز انگشتر ، در اینترنت:

سایز انگشتر

 

سایت انگشتر.کام جدولی را در سایتش قرار داده که به شما کمک می کند تا میلیمتر را به اندازه انگشتر تبدیل کنید، این جدول را چاپ کنید و به سادگی صفحه را علامت گذاری کنید تا در صورت نیاز بتوانید به آن مراجعه کنید.
همچنین می توانید به یک فروشگاه طلا و جواهر در نزدیکی خود مراجعه کنید و از آنها بپرسید که آیا این نوع جدول را ارائه می دهند یا خیر.
•    این جدول ها دارای ردیف ها و ستون هایی هستند که واحد های اندازه گیری در کنار سایز های حلقه لیست شده اند، بنابراین به راحتی قطر انگشت تان را می توانید به  سایز یک حلقه استاندارد تبدیل کنید.
•    در اینجا می توانید یک مدل از این جدول ها را به صورت آنلاین مشاهده، دانلود و چاپ کنید.  جدول سایز انگشتر

قبل از ادامه بحثت ادریس رسولی مدیر سایت چند توصیه کلیدی برای بهتر گرفتن سایز انگشتر دارد.

صفحه را در سایز واقعی آن روی برگه A4 پرینت کنید ( مورد Actual size را انتخاب کنید ) بعد از پرینت برای اطمینان از اینکه در ابعاد واقعی پرینت شده است قطر حلقه شماره 14 را با خط اندازه بگیرید باید دقیقا 23 میلیمتر باشد. حالا میتوانید با خیال راحت نسبت به گرفتن سایز انگشتر اقدام کنید.

 

1. بریدن یک نوار کاغذی:

سایز انگشتر نقره

 

یک نوار از کاغذ ببرید که به اندازه کافی بلند باشد و بتواند یک دور کامل به دور انگشت شما بچرخد. از کاغذی استفاده کنید که اندازه کافی ضخیم و محکم باشد که پاره نشود، اما در عین حال به راحتی بتوانید آن را بپیچید. کاغذ هایی که برای چاپگر استفاده می شوند می توانند گزینه مناسبی باشند. وقتی می خواهید کاغذ را برش دهید ، نیازی به اندازه گیری دقیق طول و عرض نیست. فقط کافی است حدس بزنید چه مقدار لازم است که به دور انگشتتان پیچیده شود. ( اگر جدول سایز را که در بالا گفتیم پرینت گرفته اید یه قسمت برای برش کاغذ دارد که میتوانید از آن استفاده کنید )
 

2. پیچیدن نوار کاغذ به دور بند انگشت:

سایز انگشتر طلا

 

نوار کاغذی را به دور بند انگشت خود بپیچید به طوری که کاملا اندازه و فیکس آن شود. باید نوار را به دور انگشتی بپیچید که می خواهید حلقه را در آن به دست کنید، در غیر این صورت اندازه اشتباهی به دست می آورید. نوار کاغذی به دور بند انگشت خود بپیچید، نه به دور جایی که دقیقا حلقه را به دست می کنید، به خاطر اینکه سایز انگشتر شما، باید به اندازه بند انگشت تان باشد و بتواند از آن رد شود. وقتی پیچیدن و سفت کردن نوار کاغذی تمام شد، مطمئن شوید که به راحتی می توانید آن را در هر دو جهت بند انگشتتان، حرکت دهید.

 

3. علامت گذاری در محل تلاقی نوار کاغذی:

سایز انگشتر مردانه


جایی که نوار کاغذی به یکدیگر می رسند یک خط بکشید تا مشخص شود. خط را بر روی کاغذ بالایی بکشید. خطی که می کشید، باید دقیقا جایی را نشان دهد که لبه کاغذ نیمه پایین به لبه کاغذ نیمه بالایی برخورد کرده است.
•    اگر برای علامت کشیدن بروی کاغذ در حالی که نوار را گرفته اید تا جا به جا نشود، مشکل دارید. از دوست یا یکی از اعضای خانواده یتان کمک بخواهید.

 

5.    استفاده از خط کش برای اندازه گیری کاغذ:

سایز انگشتر نقره


از ابتدا تا جایی که علامت زده اید را با خط کش اندازه بگیرید. این اندازه ای است که برای تشخیص سایز انگشتتان مورد نیاز است.
 

6.    تطبیق اندازه به دست آمده با جدول سایز بندی انگشتر:

سایز حلقه


برای مشخص شدن سایز حلقه تان باید به جدول تعیین سایز انگشتر مراجعه کنید. اندازه ای که به دست آورده اید را در سمت چپ جدولی که دارید پیدا کنید. سپس به ستونی که سایز حلقه شما را نشان می دهد نگاه کنید. بعضی از جدول ها اندازه فروشگاه های بین المللی مختلفی را ارائه می هند، بنابراین مطمئن شوید که سایزی که برای شما کاربرد دارد را در این جدول می توانید پیدا کنید. ( بهتر است همین عدد به دست آمده با خط کش را که بر اساس میلیمتر به فروشنده دهید تا شماره سایز اشتباه نشود )
 

7.    اندازه گیری دوباره برای اطمینان بیشتر:

تعیین سایز انگشتر


دوباره اندازه گیری کنید که مطمئن شوید سایزی که به دست آورده اید، دقیق است. این کار را با یک نوار کاغذی جدید انجام دهید. اگر اندازه ای که دوباره به دست می آورید مثل اندازه قبلی باشد، می توانید مطمئن باشید که سایز انگشترتان را به درستی پیدا کرده اید. اما اگر اندازه متفاوتی به دست آوردید، برای بار سوم این کار را انجام دهید. اگر اندازه گیری بار سوم شما با یکی از 2 اندازه ای که قبلا به دست آوردید مطابقت دارد، همان اندازه اندازه را به عنوان سایز انگشترتان در نظر بگیرید. اما اگر برای بار سوم هم اندازه متفاوت دیگری به دست آوردید، برای اینکه دقیق تر سایز انگشتر تان را به دست بیاورید به یک جواهرفروشی مراجعه کنید.
 

 

پیدا کردن سایز انگشتر با استفاده از قطر یک انگشتر دیگر


1.    چاپ چارت سایز بندی انگشتر از اینترنت:

گرفتن سایز انگشتر


این چارت ها دایره های مختلفی دارند که سایز های مختلف انگشتر را نشان می دهند. در داخل هر دایره اندازه انگشتر به وضوح نوشته شده است. (از ابتدای صفحه این جدول را دانلود کنید)

 

2.    قرار دادن انگشتر بر روی دایره های مختلف:

پیدا کردن سایز انگشتر


انگشترتان را بر روی دایره های مختلف چارت بذارید، اگر انگشتر در داخل دایره قرار بگیرد، این سایز برای شما خیلی بزرگ است و اگر دایره به وضوح در داخل انگشتر دیده شود، این سایز برای شما خیلی کوچک است.
•    فقط از انگشتری استفاده کنید که دقیقا اندازه همان انگشتی است که قصد دارید انگشتر جدیدتان را در آن به دست کنید.

 

3.    وقتی دایره ای را که انگشتر شما دقیقا روی خط آن قرارگرفت را پیدا کردید، دست نگه دارید:

نحوه گرفتن سایز انگشتر

 

توسط این دایره شما سایز انگشتر خود را پیدا کرده اید. حتی اگر دایره ای، خط آن دقیقا داخل محیط انگشتر شما قرار بگیرد، باز هم می تواند سایز مناسب تان باشد. دایره هایی که کنار دایره ای که فکر می کنید سایز انگشترتان است را دوباره چک کنید تا مطمئن شوید این دایره ها نسبت به دایره ای که پیدا کرده اید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک اند. اگر اینگونه بودند، دایره وسطی می تواند سایز مناسبی برای انگشت شما باشد.
 

4.    خواندن اندازه داخل دایره:

سایز انگشتر


اندازه ای که داخل دایره نوشته شده را بخوانید، سایز انگشتر تان را تعیین کرده است. عددی که در دایره است با سایز انگشتر شما مطابقت دارد و می توانید از آن برای سفارش انگشتر جدیدتان از هر جواهرفروشی که دوست دارید، استفاده کنید.

اگر به جدول سایزها دسترسی ندارید قطر داخلی یکی از انگشترهاتون را اندازه گیری کنید البته تا جایی که میتوانید دقیق اندازه بگیرید بعد عدد به دست آمده را در 3.14 ضرب کنید در نهایت حاصل را به فروشنده اعلام کنید
 

 

پیدا کردن سایز انگشتر از جواهرفروشی


1.    پیدا کردن یک جواهرفروشی نزدیک:

سایز انگشتر نقره


یک مغازه جواهرفروشی در نزدیکی خودتان پیدا کنید، اکثر جواهرفروشان اندازه گیری سایز انگشتر را رایگان انجام می دهند. روش اندازه گیری آنها، به خاطر اینکه از ابزار خاصی برای تعیین سایز انگشت شما استفاده می کنند، معمولا دقیق ترین روش است.

 

2.    درخواست اندازه گیری از جواهرفروش:

حلقه سایز


از فروشنده بخواهید که انگشت شما را اندازه بگیرد. اگر می خواهید که هزینه ای پرداخت نکیند، دوباره اطمینان حاصل کنید که این سرویس رایگان است. آنها انگشت تان را می گیرند و چندین حلقه فلزی با اندازه های مختلف به دستتان می کنند. بهترین اندازه برای شما سایزی است که کاملا اندازه انگشتتان باشد و در عین حال انگشت کردن و در آوردن آن راحت باشد. اگر درمورد انتخاب سایز مناسب انگشتر برایتان سوال یا نگرانی ای دارید از جواهرفروش بپرسید.
مطمئن شوید که فروشنده اندازه انگشتی که قصد دارید انگشترتان در آن بپوشید را بدست می آورد.


3.    از جواهرفروشی یک انگشتر انگشتر بخرید، یا از اندازه به دست آمده برای خرید از جای دیگر استفاده کنید:

تعیین سایز انگشتر


جواهرفروشان انتظار ندارند که چون انگشت شما را اندازه گیری کرده اند، لزوما از آنها خرید کنید. اگر قصد خرید از جواهرفروشی که به شما کمک کرده است را ندارید، حتما سایز تان را یادداشت کنید تا بتوانید دقیقش را به خاطر بسپارید.

اگر هم در مشهد ساکن هستید یا قصد دارید برای زیارت به مشهد سفر کنید، به فروشگاه انگشتر دات کام مراجعه کنید ( چهارراه شهدا بازار مرکزی فاز یک پ 326 و 327 ) تا به صورت رایگان سایز انگشت شما را بگیریم

 

 

سایز کردن انگشتر بعد از خرید

در نهایت اگر هیچ یک ازین راهها را تمایل ندارید یا نمیتوانید انجام دهید بعد از اینکه خریدتون را انجام دادید انگشترتون را به یک جواهر فروشی ببیرید تا همانجا انگشتر را برای انگشتر شما سایز کنند.

تغییر سایز انگشتر

 

در عین حال سایز تقریبی برای مردان با انگشتان خیلی ظریف 58 با ظریف 60 متوسط 63 درشت 66 خیلی درشت 70 میلیمتر است

و سایز تقریبی برای بانوان با انگشتان خیلی ظریف 46 ظریف 50 متوسط 56 درشت 62 خیلی درشت 64 است.

 

برای مشاهده و خرید محصولات انگشتر روی لینک های زیر کلیک کنید.

 

انگشتر مردانه انگشتر زنانه انگشتر نقره انگشتر طلا

 

 

بازگشت به ابتدا صفحه: تعیین سایز انگشتر

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: wikihow.com

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان