سبد خرید ٠
منو
2904

انگشتر کد 2904

انگشتر

انگشتر فیروزه نیشابوری طبیعی و اصلی با خواص فراروان

این انگشتر زیبا مردانه از نقره با عیار 925 ساخته شده است که روی آن نگین فیروزه نیشابوری طبیعی گذاشته شده است

سنگ این انگشتر بسیار خوشرنگ آبی به رنگ آبی دلنیشن و با طرح تار عنکبوتی است.

فیروزه این انگشتر فوق العاده زیبا است

موجود
۰ تومان
۵۹۰,۰۰۰ تومان

توضیحات محصول

انگشتر فیروزه


سنگ درمانی فیروزه


سنگ فیروزه به عوارض عملکرد های نادرست کبد و غدد کمک می کند .

سنگ فیروزه چشم ها را نیرو می بخشد و بر علیه بیماری های چشم  و اصلاح گردش خون موثر است ، درد گلو ، التهابات ریوی و بیماری های دستگاه تنفسی را درمان می کند .

سنگ فیروزه در برابر افسردگی ها مفید است و قلب را تقویت می کند .


فیروزه برای همه ی بیماری ها که بر اثر کمبود مواد غذایی و تغذیه بد ایجاد می شود مانند آناروکسی بکار می رود ، معمولا هنگام پارگی رباط ها و تاندونها ، جریان خونی را در بافت های عضلانی زیادتر می کند ،

همچنین فیروزه بخاطر درخشش آن شادی آور است و اثری سودمند بر روی کمبود اکسیژن ، مسمویت های خونی و استرس دارد .

سنگ فیروزه کمک موثری میکند به درمان نواحی از بدن که تحت هجوم ویروس ها و باکتریها هستند یا نواحی آلوده

گفته شده است که فیروزه از عملکرد و شفا بخشی بیکران خود آگاهی ندارد، و دارای اهمیت زیادی است ازاین رو باید بدانید در صورتی که این سنگ رنگ خود را از دست بدهد یا اینکه خرد شود ، تمام نیرویش را برای شما از دست داده است بنابراین باید بلافاصله آن را در خاک بصورت خشک قرار دهید تا در آنجا استراحت کند.


اثر فیروزه بر روح و روان


فیروزه سنگی توانمند و حامی به شمار می رود ، به ویژه فرض شده است که اسب و سوار کار را هنگام  سقوط ناگهانی در امان نگه می دارد و در زمان مسافرت از شخص حمایت می کند و طلسم اعضاء کارکنان هواپیمایی است

این سنگ باعث شادی و نشاط افراد غمگین و افسرده می شود و به آنها نیروی لازم برای  به انجام رساندن کارها ی سخت را با ظرفیت و چابکی منتقل می کند.

سنگ فیروزه  باعث اعتماد به نفس شده و جرات لازم برای بیان استدلاهایمان را به طور مختصر و همچنین اطمینان خاطر در کنفرانسها را در ما ایجاد می کند .

شخص را در برابر خواب های آشفته و کابوسها حمایت می کند ، نیرو و ارتعاشات منفی و مضر و آشفته را از ما دور می کند و حتی می تواند جذب کننده ( نیروهای مثبت معنوی ) باشد.


طالع بینی و ماه تولد سنگ فیروزه


سنگ فیروزه مختص نشان ماهی است و در سنت هندی ها به همین نشان تعلق دارد.


خواص سنگ فیروزه


اتومبیلرانان و مسافران بایستی این سنگ را با خود داشته باشند زیرا آنها را در برابر حوادث و سرنوشت حمایت می کند ، سنگ فیروزه در بازار فروش قابل دسترس است و به صورتهای نتراشیده ( بییشتر به فرم قطعات کوچک ) ، صیقلی ، داخل زنجیر و جواهر یافت می شود. 

بسیار دارای اهمیت است که شما هرروزبه موقع سنگتان را تخلیه کنید.


محل تجارت و نحوه ی نگهداری سنگ فیروزه


این سنگ بسیار حساس و آرام است و این برای این است که نباید ان را با آب تمیز کنید ، اما می توانید توسط نمک دریای خشک این کار را بکنید ، بهتر است فواصل تمیز کردن را بیشتر کنید .

صابون ، محصولات شیمیای  و و روغن و  موتد مشتبه اینها ، فیروزه را خراب می کند ، بنابراین از استفاده آنها اجتناب کنید.


توصیه می کنیم به هیچ عنوان از نور خورشید برای شارژ فیروزه استفاده نکنید.

منبع ( کتاب معجزه نگین  نوشته ی علیرضا اسد اللهی فرد )

 

سنگ فیروزه


فیروزه  از فسفات آلومین به رنگ فیروزه ای غده ای تشکیل می شود . ماده رنگی موجود در آن از مس و آهن است. بیشتر فیروزه ها در شکاف سنگ هایی یافت می شود که منابع غنی از آلومنیوم هستند .


تغییر رنگ در فیروزه در نتیجه تابش نور آفتاب ، تبخیر آب طبیعی موجود در آن پاکی و کدورت هوا و بر خورد چربی ومواد شیمیایی با آن صورت می گیرد .

به همین دلیل بهتر است در هنگام شستن دست ها ، انگشتر فیروزه را از انگشت بیرون آورده شود .

همچنین در حرارت 250 درجه سانتی گراد رنگ آبی آسمانی آن به رنگ سبز مات تبدیل می شود و جلا دادن سنگ فیروزه سبب پر رنگ تر شدن آن می شود .


 به دلیل خلل و فرج فراوان در توده فیروزه ، برای خوش رنگ کردن آن از نمک مس و آنیلین استفاده می نمایند.همچنین کانی های زیادی وجود دارد که به سبب شباهت با فیروزه آنها را به جای فیروزه عرضه می کنند که از این میان می توان به کالسدونی ، هولیت رنگ کرده ، آمازونیت ، کریسوکولا و لازولیت اشاره کرد .


 خواص و فواید سنگ فیروزه


نگاه به فیروزه ، چشم را تقویت می کند .

گذاشتن فیروزه بر روی چاکرای گلو برای درمان دردگلو ، تقویت تار های صوتی و درمان بیماری های ریوی و تنفسی موثر می نماید.

فیروزه قلب را تقویت می کند وسعه صدر می دهد .

فیروزه افسردگی های روحی و روانی و همچنین ناراحتی های عصبی را درمان می کند و باعث آرامش می شود .

استفاده از انگشتر فیروزه و یا گردنبند فیروزه ، برای دور کردن انرژی های منفی به ویژه چشم زخم و آثار آن بسیار مناسب است .

سنگ فیروزه  ، حرز بسیار مهمی در برابر حوادث و بلایا به شمار می رود و برای آسان شدن کارها و رونق در کسب و کار بسیار مفید می نماید.

همچنین گفته شده رنگ فیروزه هنگام بیماری صاحب این سنگ تغییر می کند و زمانی که حال او بهتر شود رنگ آن به حالت اولیه بر می گردد .

منبع ( سنگها و خواص اعجاب انگیز نوشته ی سید محمد صدرا موحد ابطحی)


فیروزه


فیروزه ، مظهر آبی  آسمان و دریا است ، لایتناهی بودن اقیانوس ، از عمق روح سخن می گوید ، لایتناهی بودن  آسمان ، از ارتفاع نامحدود معراج ، سخن می گوید .


فیروزه مانند خاک کدر است ، با اینهمه روح را بالا برده ، درایت و عقل زمین و آ سمان را به ما ارزانی میدارد .


فیروزه ، سنگ مسن و در عین حال ، جوانی است


تمدن های قدیم و معاصری که از نظر تصوف و روحانیت غنی بوده اند ، فیروزه را بعنوان یکی ار مقدس ترین سنگ ها  مورد توجه قرار داده اند .


 در مصر باستان ، فیروزه ، مالاکایت و لاپیس لازولی ، از سنگهای مقدس بوده اند .


در فرهنگ پارسی نیز ، فیروزه سنگ مقدسی بوده است وبه فیروزه ، به عنوان  مظهری از خلوص مینگریسته اند.


نزد بودائی های تبتی و سرخ پوستان امریکائی ، فیروزه از احترام بسیار زیادی برخوردار است ، این افراد معتقدند که فیروزه ، اتمسفر اطراف زمین  و آسمان را نگاه میدارد و دهنده ی زندگی و نفس می باشد .


سرخ پوستان آمریکائی ، معتقدند که فیروزه ، محافظ ونگهبان جسم و روح می باشد .

در دو تمدن فوق  مجموعه ی فیروزه و مرجان قرمز را برای ایجاد قطبیت ، مورد استفاده قرار میدهد( زمین _ قرمز ، روح _ آبی ).


کولی ها ، فیروزه را روی ناف خود می بسته اند و معتقد بوده اند که فیروزه برای همه چیز ، مفید می باشد . در تبت پلی به نام  " پل فیروزه " خوانده می شود .


چرخ های عبادت و جعبه جواهرات را معمولا با فیروزه مزین می کنند و معتقدد که فیروزه خوش اقبالی می آورد .


فیروزه را به عنوان نگین انگشتر ، یا برای تزئین مو ، بکار میبرند.


 زنان تبتی ، از کلاه گیس های بزرگی که با فیروزه پوشیده شده بود استفاده می کردند ، تا زیبایی موهای خود را بحداکثر جلوه گر سازند.


فیروزه ، احساسات منفی فرد استفاده کننده را بخود جذب مینماید و در صورتی که فرد بیمار باشد یا اتفاق ناخوشندی برایش در شرف وقوع باشد ، رنگ فیروزه عوض می شود .


گاه ، در راه خدمت به فرد و بخاطر مراقبت از وی ، فیروزه قربانی می شود ( ترک بر میدارد )


 فیروزه ، دارای ارتعاشات درمان کننده بسیار قوی می باشد و به دلیل وجود مقدار قابل ملاحظه ای از مس در ساختمان آن ، این اثر درمان کننده ، بطور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد .

منبع  (کتاب تغییر سرنوشت و درمان با استفاده از سنگهای قیمتی و جواهرات  رنگ ها و کریستال ها  نوشته ی دیاساری چکرن ، دکتر پروین بیات )

 

انگشتر فیروزه و سنگ فیروزه در روایات

 

فیروزه صاحبش را بی نیاز می کند

در روایت به فیروزه اهمیت خاصی داده شده است از این رو در روایت سهل بن زیاد از امام صادق(ع) آمده است که حضرت فرمودند: دستی که انگشتر با نگین فیروزه داشته باشد نیازمند نخواهد بود .

در روایت دیگر از عبد مومن انصاری از امام صادق (ع) آمده است که فرمود دستی که فیروزه داشته باشد هیچ وقت نیازمند نمی شود .

 فیروزه هدیه جبرییل به حضرت محمد

علی بن مهران می گوید : وارد خانه امام موسی کاظم (ع) شدم و در انگشتش انگشتری دیدم که نگین آن فیروزه بود و نق ش آن "الله الملک" بود و من نگاهم به این نگین زیاد شد . حضرت فرمودند: برای چه اینقدر به این نگین نگاه می کنی ؟ گفتم روایتی به من رسیده است که که حضرت علی (ع) نیز انگشتری با نگین فیروزه و با نقش " الله الملک" داشت!

حضرت فرمود آن انگشتر را میشناسی؟ عرض کردم :نه. فرمود این همان انگشتر است. فرمود می دانی به چه علت در دست من است ؟ عرض کردم ک نه فرمود: این سنگی است که جبرئیل به حضرت رسول هدیه کرد و حضرت رسول به امیر مومنین (ع) هدیه کرد . بعد فرمود: می دانی اسم این نگین چیست؟ عرض کردم : فیروزه . فرمود : این به لغت فارسی است ، به عربی به این نگین "ظفر" می گویند.

دعای کسی که انگشتر فیروزه دارد مستجاب است

امام صادق (ع) می فرمایند : رسول خدا (ص) فرمود: همانا من خجالت میکشم از بنده ای که دستهایش را به سوی من دراز کند در حالیکه انگشتری با نگین فیروزه دارد اینکه دعایش را اجابت نکنم و دست خالی برگردانم.

منبع ( کتاب معجزه نگین نوشته ی علی رضا اسداللهی فرد )

 

انگشتر فیروزه

 

سنگ فیروزه بسیار عظمت دارد و در عظمت و فضیلت آن همین بس ، که امام رضا (ع) فرمودند: " اولین کوه هایی که اقرار به ولایت حضرت علی (ع) کرده اند ، کوه های فیروزه ،عقیق ، یاقوت بوده است."

روزی مردی به خدمت امام کاظم رسید و در انگشت حضرت ، انگشتر فیروزه ای دید در حالی که آن مرد به انگشتر خیره شده بود ، حضرت از او پرسیدند: " می دانی نام این انگشتر چیست ؟ " وی در پاسخ گفت : فیروزه!
حضرت به او فرمود: " فیروزه نام آن در زبان فارسی است لکن در زبان عربی به آن " ظفر" (پیروزی ) می گویند."

فواید انگشتر فیروزه

1_شادابی روح

2_ تقویت چشم

3_ سعه صدر ( گشایش سینه )

4_ تقویت قلب

5_ تسهیل امور

امام صادق (ع) درباره ی این پنج فایده فرموده اند: " دوست دارم هر شخص مومن پنج انگشتر در دست داشته باشد . عقیق ، حدید صینی ، یاقوت ، در نجف و فیروزه که این خواص را دارد:

1_ نگاه به آن سبب خوشحالی شادابی روح می شود، 2_نگاه به آن چشم را قوی می کند ، 3_دست کردن آن سعه صدر و تحمل در برابر مشکلات می بخشد ، 4_ قلب را تقویت می کندو قوت می بخشد ، 5_ حاجت را برآورده می سازدو کار ها را آسان می کند"

6_ دفع فقر

امام صادق (ع) می فرماید : " کسی که انگشتر فیروزه در دست کند ، فقیر نمی شود و بی پول نمی ماند ."

7_ یاری و کمک در امور

" امیر مومنین چهار انگشتر در دست داشته اند که یکی از آنها فیروزه بوده وحضرت برای پیروزی در برابر مشکلات به دست می کرده اند."

8_ سبب بالا رفتن دعا و تسریع در اجابت آن

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند که همانا خداوند به من خطاب کرد : " ای پیامبر همانا من حیا می کنم از این بنده ای که در دستش انگشتر فیروزه باشد دستش را به دعا بلند کند و من دعای او را مستجاب نکنم  و دست خالی بر گردانم ."

منبع ( سنگها و خواص اعجاب انگیز نوشته موحد ابطحی )


مشخصات محصول
مشصخات کلی
نوع
انگشتر
جنس پایه (قالب)
نقره با عیار 925
مدل
فیروزه نیشابوری
مورد استفاده
مردانه
تامین یا ساخت ، ( برند )
( سازنده یا تامین کننده ، گروه تجاری ANGOSHTAR.COM )
نوع ساخت
دست ساز
وزن تقریبی
18.5 گرم
رنگ پایه (قاب)
نقره ای
ویژگی یا هنر به کار رفته
سوهان کاری ( قوس و منحنی )
مشخصات سنگ
جنس سنگ
فیروزه نیشابوری ( NEISHABOORI TURQUOISE )
اصالت سنگ
اصل
شکل هندسی سنگ
بیضی
تراش سنگ
تراش دامله
طول سنگ
8.5 میلیمتر
عرض سنگ
6.5 میلیمتر
دسته بندی رنگ سنگ ( رنگ کلی )
آبی
رنگ دقیق سنگ
آبی, سفید, مشکی
مشخصات رکاب
سایز انگشتر
66 میلیمتر (سایز شماره 26 )
طرح رکاب انگشتر
4 چنگ
مشخصات مخراجکاری
مخراجکاری
امکان سفارش مخراجکاری
مشخصات حکاکی
حکاکی
امکان سفارش حکاکی روی نگین
مشخصات آبکاری
آبکاری
امکان تغییر آبکاری به سلیقه مشتری به
رودیوم ( رنگ نقره ای براق ), سند پلاست ( برفکی ), طلا زرد براق ( رنگ طلایی براق ), طلا زرد مات ( رنگ طلایی مات ), گلد رز ( رنگ مسی ), ترکیبی ( چند رنگی )
ضامنت نامه و گارانتی
تضمین اصالت کالا توسط کارشناس
فاکتور فروشگاه
شناسنامه
صدور شناسنامه
در صورت درخواست مشتری میتوان برای این محصول شناسنامه صادر کرد
ضمانت مرجوعی کالا تا 7 روز
محصولات مشابه
نظرات
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
نماد اعتماد الکترونیکی
logo-samandehi