سبد خرید ٠
منو
آکوآمارین
  • 18
  • 8142 مرتبه
نحوه خرید سنگ آکوآمارین ( 12 نکته کلیدی به همراه عکس )

نحوه خرید سنگ آکوآمارین ( 12 نکته کلیدی به همراه عکس )

1399/07/08 12:59:48 ب.ظ

نحوه خرید آکوآمارین

خرید آکوآمارین

 


آکوآمارین یک سنگ قیمتی و مقرون به صرفه است که عضوی از خانواده بریل است و رنگ آبی خود را از آثار آهن موجود در ترکیبات شیمیایی اش به دست می آورد. برخلاف پسرعمویش، زمرد، در برابر ورود اجزا اضافی بسیار مقاوم است و استخراج آن نسبتا آسان است. همین امر باعث می شود که آکوآمارین سنگ رایجی باشد و بسیار ارزان تر است. اگر قصد خرید سنگ آکوآمارین دارید، باید از فروشندگان غیرقابل اعتماد دوری کنید و یاد بگیرید که چگونه یک سنگ مرغوب را تشخیص دهید و با مقدار بودجه مشخصی که دارید یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

پیمایش سریع

ویژگی آکوآمارین

قیمت آکوآمارین

خرید آکوآمارین

 


1.ویژگی هایی که می خواهید نگین آکوآمارین تان داشته باشد را مشخص کنید.

خرید سنگ آکوآمارین

1.    شدت سایه ای که می خواهید را انتخاب کنید. سنگ هایی که رنگ آبی آسمانی پررنگی دارند با ارزش ترین و گران ترین سنگ هستند و به طور کلی، سنگ هایی که سایه های تیره تری دارند متقاضی بیشتری نسبت به سنگ های روشن دارند. اما انتخاب شدت رنگ بیشتر به اولویت و سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

 

خرید آکوآمارین

2.    برای خرید رنگ آبی بیشتر آکوآمارینی را انتخاب کنید که هیت شده است. فرآیند حرارت دادن یا همان هیت کردن سنگ یک عمل کاملا پذیرفته شده است که برای بهبود و افزایش رنگ آبی سنگ استفاده می شود. سنگ های زرد-قهوه ای و زرد-سبز تا دمای بین 400 درجه سانتی گراد (752 درجه فارنهایت) و 450 درجه سانتی گراد (842 درجه فارنهایت) حرارت داده می شوند و سپس سرد می شوند.
•    این روش ترمیمی دائمی و ماندگار است و آبی بودن آکوآمارین را بدون آسیب رسیدن به آن افزایش می دهد.
•    بسیاری از سنگهای آکوآمارین قبل از هیت شدن بیشتر به رنگ "کف دریا" هستند تا به رنگ آبی واقعی.
•    قیمت آکوآمارین های هیت شده با رنگ سبزآبی ارزانتر از قیمت آکوآمارین با رنگ آبی است

 

قیمت آکوآمارین

3.    وزن قیراطی که می خواهید را تعیین کنید. نگین های بزرگ آکوآمارین به راحتی در دسترس هستند و تا 25 قیراط را می توان به آسانی پیدا کرد. اما در هر صورت، نگین های آکوآمارین کوچکتر معمولا سایه تیره تری دارند، و می توانید با قیمیت پایین تر آکوآمارینی با کیفیت بالاتر بخرید.
•    آکوآمارین های کوچک در قطعات جواهری ظریف، بسیار زیبا به نظر می رسند، اما آکوآمارین های بزرگ می توانند صورتحساب قابل توجهی در مقابل شما قرار دهند.
•    از آنجا که سنگ آکوآمارین نسبتا سنگ رایجی است، معمولا می توانید نگین های آکوآمارین با قیراط زیاد که مقرون به صرفه نیز هستند پیدا کنید. برای اکثر سنگ های قیمتی، قیمت هر قیراط با زیاد شدن وزن آن به صورت تصاعدی افزایش پیدا می کند، اما قیمت هر قیراط آکوآمارین 30 قیراطی، تقربیا فقط یک سوم درصد بیشتر از قیمت هر قیراط آکوآمارین 1 قیراطه است.

 

فروش آکوآمارین
4.    تصمیم بگیرید که دوست دارید آکوآمارین شما به شکلی تراشیده شده باشد. اگر می خواهید نگین آکوآمارین خود را در یک قطعه جواهری قرار دهید، سنگ آکوآمارینی پیدا کنید که به صورت زمرد یا بیضی تراشیده شده باشد. این تراش ها به خاطر اینکه سنگ قیمتی را بیشتر در معرض دید قرار می دهند، معمولا از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.
نکته: به خاطر اینکه تراشیدن آکوآمارین باعث به حداکثر رسیدن رنگ آن می شود، تقریبا به هرشکلی قابل تراشیده شدن است.

خرید آکوآمارین

 

 

2.به دنبال قیمت حقیقی باشید.

خرید سنگ آکوآمارین
1. برای خرید آکوآمارین با کیفیت تر، رنگ تیره تر و شدید تر آن را بخرید. آکوآمارین در رنگ های مختلفی از سبز تا آبی تا خاکستری وجود دارد. سنگ های آکوامارنی که رنگ آبی شدید تری دارند معمولا ارزش و قیمت بیشتری از رنگ سبز دارند. با این وجود، در نهایت، این سلیقه شخصی شماست که اهمیت دارد و رنگ آکوآمارین را تعیین می کند.
•    مهم است که سنگی بخرید که در تمام آن رنگ به طور یکنواختی توزیع شده باشد.

•    گران ترین آکوآمارین های هیت نشده به رنگ آبی آسمانی شدید تا متوسط هستند و قیمت آنها در ازای هر قیراط تا 600 دلار است.

 

قیمت سنگ آکوآمارین
2. به دنبال آکوآمارینی باشید که اجزاء ، حباب و خراش قابل مشاهده ای نداشته باشد. از نظر طبیعت، آکوآمارین یکی از تمیزترین سنگ های قیمتی موجود است. به ندرت اجزاء قابل مشاهده دارند و اگر چیز قابل مشاهده ای باشد معمولا نشانی از ترمیم نادرست آن هستند. یک آکوآمارین با کیفیت نباید اجزایی داشته باشد که بتوان آن ها را با چشم غیر مسلح دید و هرگونه از اجزاء که با بزرگنمایی سنگ قابل مشاهده است باید جزئی و درونی باشد.
•    به تازگی استفاده از جواهرات آکوآمارین که دارای اجزاء داخلی هستند، مد شده است و می توانید با خرید آکوآمارینی که اجزاء قابل مشاهده ای دارد قیمت کمتری بپردازید.
•    آکوآمارین های با کیفیت تا آکوآمارین های کیفیت متوسط می توانند از 5 تا 199 دلار در هر قیراط قیمت داشته باشند.
•    اگر بیشتر از 10 قیراط باشد، آکوآمارین های کیفیت متوسط می توانند برای هر قیراط بین 150 تا 200 دلار قیمت داشته باشند.
•    آکوآمارین ها با کیفیت بالا، بسیار گران تر هستند.

 

خرید آکوآمارین
3. برای تشخیص توپاز آبی از آکوآمارین، از ذره بین جواهرسازی استفاده کنید. توپاز آبی نسبت به آکوآمارین ارزش بسیار کمتری دارد، اما این دو سنگ قیمتی می توانند بسیار شبیه به یکدیگر باشند. تنها راه تشخیص آنها استفاده از ذره بین جواهرسازی است و به دنبال دیدن 2 شکست نور باشید که نشانگر توپاز آبی بودن سنگ است.
•    از خرید سنگ های قیمتی که برچسب "آکوآمارین برزیلی" (Brazilian Aquamarine) یا "آکوآمارین نرچینسک" (Nerchinsk Aquamarine) یا "آکوآمارین سیام" دارند خودداری کنید، زیرا هر سه اینها در واقع به توپاز آبی اشاره دارند.

 

 

فروش آکوآمارین
4.    با بررسی مجدد توسط جواهرفروش خود از خرید سنگ های مصنوعی جلوگیری کنید. از آنجا که آکوآمارین های طبیعی رایج هستند و استخراج آنها راحت است، اغلب هزینه زیای ندارند . کسی که نگین آکوآمارین را به شما می فروشد خواهد گفت که این سنگ مصنوعی است یا نه.


3.خرید آکوآمارین

خرید آکوآمارین
1. مطمئن شوید که فروشنده ، جواهرشناس با تجربه ای است. و از سابقه کار و اعتبار فروشگاه سوال نمایید. فروشگاه های بزرگ و با سابقه معمولا گزینه ای خوبی هستند چون آنها اعتبار و صحت کار خود را حفظ میکنند، اما اگر گزینه کم هزینه تری می خواهید، به انتخاب های پیشنهادی ای که توسط جواهرفروشان محلی و فروشندگان تکی می شود، نگاهی بیاندازید.
نکته: قبل از خرید، از جواهرفروش، شناسنامه اصالت سنگ قیمتی خود را بخواهید.

خرید سنگهای شناسنامه دار

 

 

خرید آکوآمارین
2.  تا جایی که امکان دارد به جای خرید آنلاین، در فروشگاه خرید کنید. خوشحال میشویم شما را در فروشگاه انگشتر دات کام به نشانی مشهد، چهاراه شهدا، بازار مرکزی، فاز یک، پلاک  127و 326 و327 ببینیم


•    فروشگاه های آنلاین کمی هستند که علاوه بر خرید از سایت آن ها بتوانید به مغازه آن ها نیز مراجعه کنید و ویترین آنها را از نزدیک بررسی کنید.

 

خرید آکوآمارین
3. سنگهای قیمتی را از سایت ها معتبر جواهرفروشی بخرید. اگر ترجیح می دهید به جای خرید حضوری به صورت آنلاین خرید کنید، می توانید سنگ آکوآمارین را از سایت های جواهرفروشی که گواهینامه دارند خریداری کنید. سعی کنید فروشگاه های آنلاینی پیدا کنید که به همراه سنگ شما شناسنامه احراز هویت سنگ و ضمانت نامه آن را نیز ارئه دهند. نسبت به خرید از فروشندگانی که گواهینامه ندارند و ناشناس هستند احتیاط کنید.
•    رنگ آکوآمارینی که درعکس ها می بینید شاید بسیار زنده تر از رنگ واقعی آکوآمارین باشد به همین دلیل از فروشگاههای مجاز با امکان مرجوعی خرید نمایید تا در صورت مغایرت ضرر نکرده باشید.

 

خرید سنگ آکوآمارین
4.    قیمت ها را از نزدیک بررسی کنید تا مطمئن شوید سرتان کلاه نمی رود. اگر قیمت واقعی سنگ قیمتی ای که می خرید خیلی خوب به نظر رسید، نگاهی به محل تهیه این سنگ قیمتی بیاندازید و از خود بپرسید آیا می توان به فروشنده اعتماد کرد یا نه.
•    مراقب خرده فروشان آنلاین باشید، زیرا آنها می توانند خیلی راحت تبلیغات جعلی بسازند و یا با اندکی اغراق و تظاهر تبلیغات خود را زیباتر کنند.

خرید آکوآمارین

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه: خرید آکوآمارین

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: wikihow.com

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
پربازدید ترین مقالات
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
سنگ کمتر شناخته شده یاقوت سفید

اگر قصد دارید یاقوت سفیدی بخرید که شبیه یا دقیقا مثل الماس باشد، اختلاف آن ها در اندازه های بزرگتر بسیار مشهودتر می شود بنابراین، اگر می خواهید یاقوت سفیدتان مانند الماس به نظر برسد، بچسبید به انتخاب سنگ های کوچکتر

بیشتر
یاقوت سبز ( این سبز کمیاب را بیشتر بشناسید )

اکثر آدم ها فکر می کنند که یاقوت فقط رنگ های سرخ، کبود و زرد دارد، در حالی که یاقوت طیف وسیعی از رنگ های مختلف را شامل می شود، رنگ سبز یکی از رنگ های دلربای یاقوت است.

بیشتر
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
10 یاقوت کبود گران قیمت دنیا

10 مورد گران قیمت یاقوت کبود به همراه عکس: 1.یاقوت کبود خوشگل ترین دختر آبی آسیا 2.یاقوت کبود ریشلو 3.یاقوت کبود آبی سلطنتی 4.یاقوت کبود برمه 5.گل سینه یاقوت کبود برمه و الماس 6.گل سینه یاقوت کبود و الماس کارتیر 7.یاقوت کبود کشمیر 8.یاقوت کبود کوته دازور 9.یاقوت کبود کیلی 10.یاقوت کبود کشمیر شاهنشاهی.

بیشتر
نحوه خرید سنگ آکوآمارین ( 12 نکته کلیدی به همراه عکس )

آکوآمارین سنگ رایجی است و بسیار ارزان است، اگر قصد خرید سنگ آکوآمارین دارید، باید از فروشندگان غیرقابل اعتماد دوری کنید و یاد بگیرید که چگونه یک سنگ مرغوب را تشخیص دهید و با مقدار بودجه مشخصی که دارید یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

بیشتر
یشم (جید) و انواع رنگ و قیمت آن

سبز محبوب ترین رنگ یشم است. "یشم امپراطوری" که رنگ سبز تیره داشته باشد و از میانمار باشد بسیار نادر و گران بها است. گاهی اوقات آن را "یونان" (Yunan) یا "یشم یونان" (Yunnan jade) می نامند. توضیح یشم چینی و یشم آمریکایی و یشم کره ای و ... .

بیشتر
رنگهای خاص یاقوت فنسی؟! سفید,سبز,صورتی,پرتقالی,تغییر رنگ ده

...یاقوت تغییر رنگ ده: یاقوتی قیمتی که رنگ آن زیر نورهای مختلف تغییر میکند، زیر نور روز رنگ اصلی یاقوت نمایان میشود و زیر نور لامپ رشته ای طیف رنگی اش نمایان میشود...

بیشتر
گرانترین سنگ های قیمتی دنیا

میلیون ها سال طول می کشد تا سنگ های قیمتی در طبیعت شکل بگیرند و فقط مقدار کمی از آنها به عنوان سنگ های قیمتی فروخته می شوند.ارزش سنگ قیمتی به عوامل زیادی از جمله نادر بودن، کیفیت، شفافیت و رنگ بستگی دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد گرانترین سنگ های قیمتی که به میلیون ها دلار فروخته شده اند صحبت کنیم

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
نماد اعتماد الکترونیکی
logo-samandehi