سبد خرید ٠
منو
آمیتیست
  • 27
  • 44 مرتبه
خواص آمیتیست

خواص آمیتیست

1399/07/24 09:27:25 ق.ظ

خواص آمیتیست

 

قرن هاست که سنگ آمیتیست گوهر گرانبهایی بوده است. آمیتیست سنگ ماه تولد ماه فوریه (9بهمن تا 12 اسفند)، و طبق منطقه البروج متولدین برج حوت (اسفند) و همچنین سنگ قیمتی ششمین سالگرد ازدواج است. این سنگ در مجموعه های سلطنتی در سراسر دنیا وجود دارد، از مصر باستان گرفته تا جواهرات تاج انگلیس. موزه اسمیتسونیان ( Smithsonian)، آمیتیستی به وزن 400 پوند دارد! تمدن های کهن از بسیاری از گوهرهایی که امروزه بیشتر شناخته شده اند و ارزش بیشتری دارند، مثل یاقوت ها، آمیتیست را ارزشمندتر می دانستند. در زمان های قدیم، آمیتیست در کلیسای مسیحیان، بر روی انگشتر اسقف (سرکشیش) جای داشت و رنگ بنفش سلطنتی به عنوان نماد مسیح استفاده می شد.

 

 


خواص آمیتیستاشارات زیادی در انجیل برای سنگ آمیتیست آمده است و همچنین نماد سِنت متیاس (Matthias) نیز هست. آمیتیست زیبا، همچنین یکی از دوازده سنگ قیمتی است که بر روی سینه پوش، کاهن اعظم هارون، وجود دارد. پایه دوازدهم "شهر مقدس" از آمیتیست ساخته شده است. برای مدتی، ارزش آمیتیست اصل را با الماس یکی می دانستند. سپس کشف های بزرگی که در آمریکای جنوبی و جاهای دیگر اتفاق افتاد باعث فراوانی این سنگ شد و با کاهش درصد نادر بودن آن، قیمت آمیتیست کاهش یافت.

 

 

 

 

 

خرید آمیتیست

 

 

پیمایش سریع

تاریخچه و تعرف آمیتیست

خواص آمیتیست

خصوصیات فیزیکی آمیتیست

 

 

 

تاریخچه و تعریف آمیتیست


خواص آمیتیستاسم آمیتیست از زبان یونان باستان از کلمه "amethustos" به معنی "هوشیار" گرفته شده است.گفته می شود که سنگ آمیتسیت می تواند از مستی بیش از حد کسی که آن را دارد جلوگیری کند و همچنین ذهن هوشیار را کم کم به فرد القا کند. اعتقاد بر این بود که اگر کسی در فنجان یا جامی که کاملا از آمیتیست ساخته شده است شراب بنوشد به هیچ عنوان مست نمی شود. مصریان از این سنگ قیمتی به عنوان نماد نشان بز زودیاک استفاده می کردند. این امر به این خاطر بود که بز به عنوان دشمن انگور و تاکستان در نظر گرفته می شده است ودر نتیجه پادرزهر شراب محسوب می شود.

 

 

 

 

 

 


خواص آمیتیسبه نظر می رسد که آمیتیست در طول تاریخ دارای صفات بسیاری است و تمام آن ها خوب هستند. تصور می شود آمیتیست برای کنترل افکار شیطانی، سرعت بخشیدن به قدرت یادگیری، ساخت یک مرد زیرک در تجارت، محافظت از سربازان در برابر زخمی شدن در جنگ، کمک به جنگجو برای دست یافتن به پیروزی، کمک به شکارچی برای پیدا کردن شکارش، محافظت از استفاده کننده آن در برابر بیماری های واگیردار و اگر شکل خرس بر روی جواهر حک شده باشد, در به پرواز درآوردن روح خبیث از جسم کسی که آمیتیست پوشیده است, کاربرد دارد. آمیتیست به عنوان سنگی شناخته شده است که بالاترین و خالص ترین آروزهای انسان را به ارمغان می آورد. پاکدامنی، متانت و کنترل افکار، همه صفاتی هستند که با پوشیدن آمیتیست افزایش می یابد. این سنگ صاحبش را به آرامش، شجاعت و تامل ترغیب می کند و فرد را از خشم یا خشونت ذاتی ای که دارد دور نگه می دارد.

 

 

 

 

 

 


خواص آمیتیستآمیتیست مفهوم های مذهبی نیز دارد. این سنگ قیمتی یکی از دوازده سنگی بود که سینه پوش کاهن اعظم هارون را زینت می دادند. مدتی بعد آمیتیست در قلبیه دان "Dan" ( پسر پنجم حضرت یعقوب)، یکی از دوازده قبیله اسرائیل، مورد استفاده قرارگرفت. فرستاده ماتیاس (Apostle Matthias) و فرشته محافظ روح "آدناچیل" (Guardian Angel Adnachiel) به آمیتیست مرتبط شده اند. در طول قرون وسطی، آمیتیست برای تقوا و تجرد مورد استفاده قرار می گرفت و به همین دلیل توسط اعضای کلیسای کاتولیک پوشیده می شد و برای زینت دادن صلیب ها ازاین سنگ استفاده می شد.

 

 

 

 

 

خواص آمیتیس
در دوران رنسانس، به عنوان سنگ فروتنی و تواضع بود. در طی سال ها، پادشاهان قدرتمند و ثروتمند از آمیتیست به عنوان نماد سلطنت استفاده می کردند و حتی برخی از آمیتیست ها تاج انگلیس را نیز تزئین کرده اند. شایعه ای بر این مبنی هست که آمیتیست سنگ مورد علاقه ملکه کاترین بزرگ روسیه بوده است.

 

 

 

 

 

 

 


خواص آمیتیستاز نظر تاریخی، اعتقاد بر این بود که این سنگ به پیشگویی و بصیرت کمک می کند و ثروت و قدرت برای صاحبانش می آورد. این سنگ همیشه با طبقات مدنی و مذهب هایی که نقشی در فرهنگ بشر داشته اند در ارتباط بوده است. سنگ آمیتیست با چاکرای تاج سر در ارتباط است،  در زمان های یونان و روم، انگشتر آمیتیست که برنز بود، به عنوان افسون در برابر شر پوشیده می شد و جام های جادویی تراشیده از آمیتیست، اندوه و شر را از تمام کسانی که از آن می نوشیدند دور می کرد.

 

 

 

خرید آمیتیست

 

خواص آمیتیست


خواص آمیتیسقرن ها تصور می شد که آمیتیست یک داروی عالی برای درمان بسیاری از بیماری هاست. صدها سال پیش، آمیتیست را با بزاق دهان مرطوب کرده و روی پوست صورت خود می مالیدند تا جوش ها و زمختی پوست از بین برود. در طب سنتی چینی، آمیتیست برای دردهای معده و خواب های بد تجویز می شود و همچنین ممکن بود برای بهبود بیماری های ریه استفاده شود. اعتقاد بر این است که به سم زدایی بدن کمک و به خصوص برای پاکسازی قفسه سینه مفید است. آمیتیست ها همچنین در درمان سیستم عصبی مرکزی و همینطور مغز ارزشمند هستند. هنگامی که نزدیک سر قرار می گیرند، به عنوان یک ست گوشواره آمیتیست، نه تنها گفته می شود که سردرد را تسکین می دهد، بلکه روند فکر کردن شما را بهبود می بخشد، به شما کمک می کند تا اطلاعات را به طور موثرتری پردازش کنید. و همچنین بر این باورند که به کسانی که از نقص حافظه رنج می برند کمک میکند.

 

 

 

 

 

 

 

 


خواص آمیتیستآمیتیست به کسانی که استرس زیادی را تحمل می کنند توصیه می شود، مانند افرادی که وجدان کاری بیش از حد دارند و نمی توانند از استراحت کردن لذت ببرند. همچنین بر این باورند که برای درمان بی خوابی نیز مفید است. آمیتیست ها به کسانی که مستعد افسردگی و روی هم رفته احساس مالیخولیایی دارند می تواند کمک کند. بسیاری معتقدند که آمیتیست غده هیپوفیز را هدف قرار می دهد، که سیستم غدد درون ریز، غده صنوبری را هدایت می کند، جایی که تصور می شود حالت های تغییر یافته هوشی و مهارت های ذهنی و کل قشر مخ در مغز تحریک می شوند. بنابراین گمان می شود که برای سردرد، بیماری های روحی، اضطراب، ضربه مغزی و افسردگی داروی قوی ای است.

 

 

 

خواص آمیتیسآمیتیست ها همچنین برای درمان های طبیعی نیز استفاده می شوند. این سنگ غرق در جادوی باستانی است و این روزها همچنان مثل دو هزار سال پیش محبوب است. اگر سنگ آمیتیست را در زیر بالشت خود قرار دهید یا با خود به رختخواب ببرید، ظاهرا باعث می شود که دچار بی خوابی نشوید و کابوس نبینید و همچنین برایتان یک خواب آرام با رویاهای دلپذیر، دوست داشتنی و اغلب با آینده بینی برایتان به همراه می آورد. این در حالی است که آمیتیست, اطمینان حاصل خواهد کرد که پوشنده اش بیش از حد نخوابد. آمیتیست سنگ معنوی ای است، هیچگونه عوارض جانبی منفی یا تاثیراتی که با عصبانیت و خشم همراه باشد را ندارد. آمیتیست سنگ صلح و آرامش است، ترس را فروکش می کند، امید را افزایش می دهد و همچنین باعث افزایش روحیه می شود. آمیتیست گناه و خودفریبی را از پوشنده خود دور می کند، زیاده خواهی را مهار می کند. سنگ آمیتیست آشفتگی های عاطفی را آرام می سازد ودر شرایط خطرناک به کمک شما می آید. همچنین شجاعت می بخشد و یک حرز قدرتمند برای مسافران است. از پوشنده خود در برابر دزدها، آسیب ها، بیماری ها و خطرها محافظت می کند.


خواص آمیتیستآمیتیست روح و جسم را پاک می سازد. تعادل و هماهنگی داخلی ایجاد می کند و ثبات را برای فرد به ارمغان می آورد. آمیتیست ها قادرند باعث افزایش روحیه شوند و اعتماد به نفس و عزت نفس را بالا ببرند. آن ها باعث می شوند که نگرش مثبتی به زندگی داشته باشید و حس شوخ طبعی را افزایش می دهند. از مزیت های آمیتیست می توان به آرامش، فروتنی، رفتار عاشقانه، کمال، تقوا، اخلاص، تعادل معنوی، آسایش خاطر و خرد اشاره کرد. آمیتیست را اغلب هنگام تفکر کردن استفاده می کنند. از این سنگ دلربا برای بهبود حافظه نیز استفاده می شود و افکار شما را در راستای رسیدن به اهداف زندگیتان نگه می دارد. آمیتیست سنگ عشق پاک، واقعی و پرشور است و اغلب زوج های عاشق برای پایدارتر شدن تعهد بین شان آمیتیست را به یکدیگر هدیه می دهند. همچنین این سنگ یکی از معدود سنگ هایی ست که به مردان برای به دست آوردن دل خانم ها توصیه می شود. ظاهرا این سنگ خانم های خوب را به خودش جذب می کند.

 

 

 

خرید آمیتیست

 

خصوصیات فیزیکی آمیتیست


خواص آمیتیسآمیتیست به سلطنتی بودن رنگ خودش می بالد و رنگ متداول آن به رنگ بنفش ارغوانی غنی است و در انواع سایه های بنفش، یاسی و ارغوانی روشن وجود دارد. آمیتیست یکی از انواع مختلف کوآرتز است که به عنوان با ارزش ترین نوع آن در نظر گرفته می شود. فراوانی و تنوع بی نهایت کوآرتز باعث شده است تا این ماده به عنوان پر کاربردترین ماده معدنی گوهر استفاده شود. این ماده معدنی غالبا به شکل بلورهای شش طرفه یافت می شود. در بسیاری از سنگهای آذرین و سنگهای دگردیسی به ویژه گرانیت و گنیس می توان آن ها را دید. خصوصیات فیزیکی آمیتیست از یک منطقه با منطقه دیگر کاملا متفاوت است. متخصصان فقط با دیدن آمیتیست می توانند تشخیص دهند که از کجاست.

 

 

 

 


خواص آمیتیستآمیتیست هایی که از وراکروز (Veracruz)، کرانه شرقی مکزیک، هستند بسیار کم رنگ اند، در حالی که نمونه هایی که از جئورِرو (Guerrero)، جنوب غربی مکزیک مرکزی، می آیند بسیار روشن هستند. رنگ آمیتیست بسیار ناپایدار است و با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید می تواند کاهش پیدا کند. رنگ بنفش آمیتیست در واقع از ناخالصی های آهن در داخل سنگ به دست می آید. می توانید پشت سنگ های کم رنگ آمیتیست یک کاغذ فویل قرار دهید و آن را در یک محیط بسته بگذارید تا رنگ آمیتیست افزایش یابد. رنگ های بنفش غنی و عمیق با ارزش ترین نوع آمیتیست هستند. صرف نظر از اینکه سنگ آمیتیست برای چه منطقه ای است، آمیتیست هایی که بهترین کیفیت و تیره ترین رنگ را دارند به نام "سیبری" شناخته می شوند، سنگ های با کیفیت متوسط را "اروگوئه ای" و نمونه های کیفیت پایین تر را "باهیان" (Bahain)، می نامند. سنگ های آمیتیست کم رنگ را "رز فرانسه" می نامند. درجه سختی آمیتیست ها در مقیاس مو (Mohs) 7 است.

 

 


خواص آمیتیسآمیتیست ها بیشتر در هند غربی، بریزل جنوبی، اروگوئه، ماداگاسکار، ایالات متحده، اتحاد جماهیر شوروی، استرالیا، آفریقای جنوبی، جنوب غربی سریلانکا، آمریکای جنوبی و آفریقا یافت می شوند.

 

 

 

 

خرید آمیتیست

 

 

بازگشت به ابتدای صفحه: خواص آمیتیست

 گرد آوری: www.angoshtar.com " انتشار مطالب فقط با لینک به angoshtar.com مجاز است (گروه تولید محتوای انگشتر.کام متشکل از گوهرشناسنان و مترجمین حد اکثر سعی خود را در جهت ارائه مطالب صحیح و دقیق کرده است،امیدواریم مفید باشد، و هیچ گونه مسئولیتی را در قبال آن ندارد برای درک بهتر مطلب به منبع مراجعه شود)"منبع: jewelsforme.com, minerals.net

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
پربازدید ترین مقالات
خواص رنگهای مختلف عقیق از حل مسائل عشقی تا محافظت از جنین

... اگر عاشق کمرو و خجالتی هستید عقیق قرمز میتونه برای شما مفید باشد، اما عقیق زرد برای سلامتی مادر و جنین مفیده....

بیشتر
یاقوت برمه, برترین یاقوت دنیا (از تشخیص و خرید تا گرانترین آنها)

بیشتر یاقوت های برمه به رنگ 'خون کبوتری' هستند که ظاهری زنده و اشباع شده به سنگ می دهد، این یاقوت ها که در برمه (میانمار کنونی) یافت می شوند، گل سر سبد یاقوت های سرخ هستند، گرانترین یاقوتی که تاکنون در یک مزایده فروخته شده است، یاقوت برمه ' Sunrise Ruby ' بود که بیش از ....

بیشتر
نحوه نگهداری و تمیز کردن فیروزه

توصیه می کنیم که پس از استفاده از لوازم آرایشی، کرم ضد آفتاب و عطر از زیورآلات فیروزه استفاده کنید، و هرگز آن را با خود به حمام، سرویس بهداشتی و استخر نبرید... , بهترین روش برای تمیز کردن سنگ یا انگشتر فیروزه این است که فیروزه را به آرامی با آب گرم بشوئید و سپس از پارچه ای بدون پرز، مثل چرم، برای خشک کردن فیروزه ...

بیشتر
3 روش تعیین سایز انگشتر نقره و طلا

...بهترین زمان برای اندازه گیری سایز انگشتر شب است. اول روز انگشت در کوچک ترین حالتش است، اما در آخر روز در بزرگ ترین حالت است برای اطمینان بیشتر از سایز گرفته شده ...

بیشتر
رنگهای خاص یاقوت فنسی؟! سفید,سبز,صورتی,پرتقالی,تغییر رنگ ده

...یاقوت تغییر رنگ ده: یاقوتی قیمتی که رنگ آن زیر نورهای مختلف تغییر میکند، زیر نور روز رنگ اصلی یاقوت نمایان میشود و زیر نور لامپ رشته ای طیف رنگی اش نمایان میشود...

بیشتر
سفر بین انواع مختلف یاقوت های سرخ ( از برمه تا ماداگاسکار )

یاقوت های برمه یا میانمار به طور کلی از بهترین یاقوت ها در کل جهان محسوب می شوند، یاقوت های قدیمی برمه می توانند میلیون ها دلار ارزش داشته باشند و تقریبا به طور کامل عاری از هرگونه عیب و نقص باشند.

بیشتر
چرا باید یاقوت طبیعی آنهیت یا هیت شده بخریم؟

اگر سرمایه گذار هستید یا شخصی هستید که همه چیز را در حالت کاملا طبیعی می پسندد، توصیه می کنیم که یاقوت طبیعی آنهیت خریداری کنید. من ترجیح می دهم به جای اینکه یاقوت آنهیت که ظاهر خیلی خوبی ندارند بخرم، یاقوت هیت شده زیباتری بخرم

بیشتر
نیم نگاهی زیبا به زبرجد ( خواص و مراقبت و تاریخچه )

زبرجد مدتها ست که " زمرد شب" نامیده می شود، سنگی است که برای جشن گرفتن شانزدهمین سالگرد ازدواج هدیه داده می شود،...برای این خاصیت باید بر روی بازوی دست راست بسته شود، زبرجد محافظی برای چشم زخم است، نشان دهنده ثروت و موفقیت مالی است.

بیشتر
قصد خرید یاقوت دارید؟ اگر ندانید حتما سرتان کلاه میرود

بعضی از یاقوتها سنگ های قیمتی و طبیعی اند ، بعضی دیگه توسط انسان ترمیم شده اند و بعضی دیگه مصنوعی ای هستند که توسط دست بشر ساخته شده اند....

بیشتر
پختن یاقوت تا تزریق شیشه داخل آن ( انواع روشهای ترمیم یاقوت )

توضیحات مختصر و مفید درباره یاقوت های ترمیم شده : یاقوت هیت شده, یاقوت دیفیوژن, یاقوت گلس فیلد, یاقوت برلیوم و....

بیشتر
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
نماد اعتماد الکترونیکی
logo-samandehi