سبد خرید ٠
منو

فیروزه

در  این متن به شما مشتریان عزیز توضیحی میدهم راجع به قیمت گذاری سنگ فیروزه

فعلا رکاب را در قیمت گذاری حذف میکنید و به نحوه قیمت گذاری سنگ فیروزه میپردازیم

1. مورد اول وزن

هر چه وزن سنگ فیروزه بیشتر باشد یا وزن هر سنگ جواهری دیگر هرچه که بیشتر باشد قیمت بیشتری دارد

2. مورد دوم تراش

هرچه تراش فیروزه کاملتر و منظمتر و پیچیده تر باشد قیمت بیشتری دارد

3. مورد سوم رنگ

در ایران بهترین رنگ فیروزه رنگ آبی خالص است که هرچه به سمت پررنگی میل کند بهتر است البته نباید آبی مخلوط با سبز یا آبی چرک و کدر باشد و هرچه رنگ فیروزه خوشرنگتر باشد قیمت آن بیشتر است

4. مورد چهارم کیفیت سنگ

کیفیت سنگ یعنی خلوص سنگ ، یعنی ناخالصی های داخل سنگ که هرچه کمتر باشد سنگ مرغوبتر است و قیمت بالاتری دارد

نکته : توجه داشتید که برخی از معایب سنگ ممکن است به نوعی حسن به شمار آید و بر قیمت آن بیفزاید مثلا برخی از سنگهای فیرروزه شجری رگه های زیبایی دارد که این امر بر قیمت تاثیر میگذارد

فیروزه


واژه فیروزه در زبان انگلیسی به معنی سنگ ترکی است و دلیل آن در این واقعیت تاریخی است که در ایام گذشته صادرات ایران و سایر ملل شرق میانه از راه ترکیه به اروپا صورت میگرفته است و تصور همگان بر این بود که این کانی در ترکیه استخراج میشود.
تغییر رنگ در نگین فیروزه در نتیجه تابش نور آفتاب ، تبخیر آب طبیعی موجود در فیروزه یا حتی در اثر تماس با مواد شیمیایی نیز به وجود می آید. به همین دلیل هنگام شستن دست بهتر است انگشتری فیروزه را از انگشت خود بیرون آورید.
فیروزه ایرانی دارای کیفیتی بسیار بالا بوده و در شمال شرق ایران نزدیک نیشابور یافت می شود. علاوه بر این در کشورهای افغانستان ، شرق استرالیا ، چین (در تبت) ، ایالات متحده و تانزانیا و همچنین در اسرائیل یافت می شود.
در ایام قدیم از حدود 4000 سال قبل از میلاد مسیح ، فیروزه برای ساختن مواد آرایشی ، جواهرات و طلسم به مقدار زیاد مورد استفاده قرار میگرفت و بدین دلیل ذخائر شناخته شده آن زمان که در شبه جزیره سینا در مصر واقع بود به سرعت رو به اتمام گذاشت.
قدیمی ترین سنگ فیروزه جهان که به دست انسان تراشیده شده است از عمق 3.5 متری زمین در 20 کیلومتری نیشابور کشف شده که برروی کمربند اسکلت انسان 5500 ساله قرار داشته است.


خواص فیروزه


-کمک به عوارض عملکردهای نادرست کبد و غدد

-نیرو بخشیدن به چشم ها

-اصلاح گردش خون

- درمان درد گلو،التهابات ریوی ،بیماری های دستگاه تنفسی

-تقویت قلب

-بوجود آوردن سعه صدر

-کمک به درمان نواحی آلوده بدن

-مفید در برابر افسردگی ها


-باعث شادی و نشاط افراد غمگین و افسرده می شود

-دور کردن انرژی های منفی به ویژه چشم زخم
-افزایش اعتماد به نفس و جرات در بیان استدلال ها

-حرز در برابر حوادث و بلایا

-آسان شدن کارها و رونق کسب و کار

-حمایت فرد در برابر خوابهای آشفته و کابوس ها

-تغییر رنگ فیروزه در زمان بیماری صاحب این سنگ و برگشت رنگ به حالت اولیه در زمان بهبودی صاحب سنگ

---------

این سنگ بسیار حساس و آرام است و نباید با آب تمیز شود

سنگ فیروزه در صورتی که رنگ خود را از دست بدهد یا خرد شود تمام نیرویش را برای شما از دست داده است بنابراین باید بلافاصله آن را در خاک به صورت خشک قرار داده تا آنجا استراحت کند


روایات درباره فیروزه

.

امام رضا (ع) فرمودند: « اولین کوه هایی که اقرار به ولایت حضرت علی (ع) ذکردند، کوه های فیروزه، عقیق و یاقوت بوده است.»

روزی مردی به خدمت امام کاظم رسید و در انگشت حضرت، انگشتر فیروزه ای دید. در حالی که مرد به انگشتر خیره شده بود، حضرت از او پرسیدند: « میدانی نام این انگشتر چیست؟» وی در پاسخ گفت: فیروزه. حضرت به او فرمود: « فیروزه نا آن در زبان فارسی است، لکن در زبان عربی به آن « ظفر» (پیروزی) می گویند.»

امام صادق (ع) درباره این پنج فایده فرمودند: « دوست دارم هر شخص مؤمن پنج انگشتر در دست داده باشد. عقیق، حدید صینی، یاقوت، در نجف و فیروزه که این خواص دارد:

1-نگاه به آن سبب خوش حالی و شادابی روح می شود؛

2-نگاه به آن چشم را قوی می کند؛

3-دست کردن آن، سعه صدر و تحمل در برابر مشکلات می بخشد؛

4-قلب را تقویت می کند و قوت می بخشد؛

5-حاجت را برآورده می سازد و کارها را آسان می کند.

6-دفع فقر

7-یاری و کمک در امور

8-سبب بالا رفتن دعا و تسریع در اجابت آن

کتاب معجزه نگین


فیروزه

تاثیر بر بدن

سنگ فیروزه به عوارض عملکردهای نادرست کبد و غدد کمک میکند.چشمها را نیرو میبخشد و بر علیه بیماری های چشم و اصلاح گردش خون موثر است,درد گلو,التهابات ریوی و بیماری های دستگاه تنفسی را درمان می کند, در برابر افسردگی ها مفید است و قلب را تقویت می کند.فیروزه برای همه بیماری ها که بر اثر کمبود مواد غذایی و تغذیه بد ایجاد میشوند مانند آناروکسی بکار میرود, معمولا هنگام پارگی رباطها و تاندونها,جریان خونی را در بافت های عضلانی زیادتر می کند,همچنین بخاطر درخشش آن شادی آور است و اثر سودمندی بر روی کمبود اکسیژن ,مسمومیت های خونی و استرس دارد.سنگ فیروزه کمک موثری به درمان نواحی  از بدن که تحت هجوم ویروسها و باکتری ها هستند یا نواحی آلوده نیز میکند. گفته شده است که فیروزه از عملکرد و شفا بخشی بیکران خود آگاهی ندارد ,همچنین دارای اهمیت زیادی است از این رو باید بدانید در صورتی که این سنگ رنگ خود را از دست بدهد یا اینکه خرد شود تمام نیرویش را برای شما از دست داده است بنابراین باید بلافاصله آن را در خاک بصورت خشک قرار دهید تا آنجا استراحت کند.

اثربر روح و روان

فیروزه سنگی توانمند و حامی بشمار میرود ,به ویژه فرض شده است  که اسب و سوار کار را در سقوط ناگهانی در امان نگه میدارد همچنین در زمان مسافرت از شخص حمایت میکند,همچنین طلسم اعضاءکارکنان هواپیمایی است,این سنگ باعث شادی و نشاط افراد غمگین و افسرده میشود و به آنها نیروی لازم برای به انجام رساندن کارهای سخت را با ظرفیت و چابکی منتقل میکند.این سنگ باعث اعتماد به نفس شده و جرأت لازم برای بیان استدلال هایمان را به طور مختصر و اطمینان خاطر در کنفرانس ها,در ما ایجاد میکند,نیرو و ارتعاشات مفنی ,مضر و آشفته را از ما دور میکند و حتی می تواند جذب کننده(نیروهای مثبت معنوی)باشد.

نشان طالع بینی

سنگ فیروزه مختص نشان ماهی است و همچنین در سنت هندی ها به همین نشان تعلق دارد.

خصوصیات

اتومبیل رانان و مسافران بایستی این سنگ را با خود داشته باشند زیرا آنها را در برابر حوادث و سر نوشت حمایت میکند,سنگ فیروزه در بازار فروش قابل دسترس است  و به صورتهای نتراشیده(بیشتر به فرم قطعات  کوچکتر),صیقلی ,داخل   زنجیر و جواهر یافت میشود,بدون شک انواع گوناگون و بسیار زیبایی از آن در آریزونا دیده میشود,بسیار دارای اهمیت است که شما هر روز  بموقع سنگتان را تخلیه کنید.

محل تجارت و نحوه نگهداری

 این سنگ بسیار حساس و آرام است و این برای این است که نباید آن را با آب تمیز کنید ,اما میتوانید توسط نمک دریای خشک این کار را بکنید,بهتر است فواصل تمیز کردن را بیشتر کنید ,صابون و محصولات شیمیایی و دیگر مواد فیروزه را خراب میکنند بنابر این از استفاده آنها اجتناب کنید.توصیه میکنم از نور خورشید هیچگاه برای شارژ این سنگ استفاده نکنید.

کتاب معجزه نگین

فیروزه

فیروزه صاحبش را بی نیاز میکند

در روایت به فیروزه اهمییت خاصی داده شده است از این رو در روایت سهل ابن زیاد از امام صادق ع آمده است که حضرت فرمود:دستی که انگشتر فیروزه داشته باشد نیازمند نخواهد یود.در روایت دیگر از عبد مومن انصاری از امام صادق ع ,آمده که فرمود,دستی که فیروزه داشته باشد هیچوقت نیازمند نمیشود.

فیروزه هدیه جبرییل به حضرت محمد ص

علی بن مهران میگوید:وارو خانه امام موسی کاظم شدم و در انگشتش انگشتری دیدم که نگین آت فیروزه بود و نقش آن ((الله الملک))بود و من نگاهم به این نگین زیاد شد.حضرت فرمود:برای چه اینقدر به این نگین نگاه میکنی؟گفتم روایتی به من رسیده که حضرت علی ع نیز انگشتری با نگین فیروزه و با نقش الله الملک داشت!حضرت فرمود آن انگشتر را میشناسی؟عرض کردم:نه. فرمود:این همان انگشتر است.فرمود:میدانی به چه علت دردست من است؟عرض کردم:نه.فرمود:این سنگی است که جبریئل به حضرت رسول هدیه داد.بعد فرمود:میدانی اسم این نگین چیست؟عرض کردم فیروزه.فرمود:این به لغت فارسی است,به عربی این نگین((ظفر))میگویند.

دعای کسی که انگشتر فیروزه دارد مستجاب است

امام صادق ع میفرماید:رسول خدا فرمود:خداوند سبحان میفرماید:همانا من خجالت میکشم از بنده ای که دستهایش را بسوی من دراز کرده در حالی که انگشتر فیروزه

 فیروزه در بین جواهرات درجه دوم بهترین سنگ میباشد,رنگ داخلی و خارجی آن یکسان بوده و فرقی نمیکند.

فیروزه دو نوع دارد:

1-فیروزه مشرقی که رنگ آن هیچگاه خراب نمیشود.

2-فیروزه مغربی که رنگ آن خراب شده و به سبز تبدیل میگردد.فیروزه به رنگهای آبی,سفید و سبز وجود دارد.

تاثیر فیروزه بر روی بدن

فیروزه مفرح معده و برای سر درد بسیار مفید است.استفاده از سرمه آن برای چشمها بسیار مفید بوده و آن را تقویت مینماید.کسانی که در شب دید خود را از دست میدهند,استفاده از سرمه فیروزه آنها را درمان میکند.اگر مردمک سفید شده ویا هر مورد دیگری در چشم باشد آن را درمان میکند.استفاده از فیروزه باد فتق,درد ریح,جنون,درد اعضا و بسیاری از بیماری های داخلی را درمان مینماید.یک گرم کشته آن را همراه با شراب برای نیش مار و هر گونه مسمومیت پادزهر میباشد.برای دیگر جانوران موذی و دور کردن آنها نیم گرم کافی است.

تاثیر فیروزه روی روح و روان

استفاده از انگشتر فیروزه به قلب آرامش میدهد,خوف و وحشت را از آدمی دور میسازد,دشمنان را دور و آدمی را بر آنها غالب میسازد]انسان را در مقابل حوادث برق حفاظت کرده و نیگذارد که آدمی در آب غرق گردد,جانوران موذی و گزنده را دور میسازدو نمیگذارد که آنها به آدمی آسیب برساند.

اول ماه جدید زمانی که به ماه نگاه کردید,به فیروزه بنگرید,برکت و دولت برای شخص آورده و او را بی نیاز مینماید.

استفاده از آبی رنگ آن مفید تر است.برای زن حامله مفید و محافظ است,استفاده از آن در آدمی احساس محبت,عشق,علم و هنر را ترقی میدهد,قلب و چشم را تقویت مینماید.به همراه هر کسی که باشد,از برق گرفتگی و غرق شدن,نیش جانوران موذی,نظر بد و قتل وکشته شدن در امان و محفوظ است.فیروزه با کسانی که مزاج بادی دارند موافق میباشد.فیروزه در اثر تغییرات هوا زمانی درخشتده و زمانی تار و مکدر میگردد.در اثر تغییرات روغن و مشک تیره میگردد.

ی با نگین فیروزه دارد اینکه دعایش را اجابت نکنم و دست خالی برگردانم.


کتاب رنگها و کریستالها

.

فیروزه

 فیروزه مظهر آبی آسمان و دریا است؛لایتناهی بودن اقیانوس از عمق روح سخن میگوید.فیروزه مانند خاک کدر است؛با اینهمه روح را بالا برده,درایت و عقل و زمین و آسمان را به ما ارزانی میدارد. فیروزه سنگ مسن و در عین حال جوانی است.تمدنهای قدیم فیروزه را بعنوان یکی از مقدسترین سنگها ,مورد توجه قرار داده اند. رنگ آبی فیروزه این اعتقاد را ایجاد کرده است که ما از روح ساخته شده ایم. در مصر باستان فیروزه ,مالاکایت,و لپیس لازولی از سنگهای مقدس بوده اند.در فرهنگ پارسی نیز فیروزه سنگ مقدسی بوده است و به فیروزه بعنوان مظهری از  خلوص مینگریسته اند.نزد بودایی های تبتی و سرخ پوستان آمریکایی فیروزه از احترام بسیار زیادی برخوردار است این افراد معتقدند که فیروزه اتمسفر اطراف زمین  و آسمان را نگه میدارد  و دهنده زندگی و نفس میباشد.سرخ پوستان آمریکایی معتقدند که فیروزه  محافظ و نگهبان جسم و روح میباشد. در دو تمئن فوق,مجموعه فیروزه و مرجان قرمز را برای ایجاد قطبیت مورد استفاده قرار میدهند(زمین- قرمز؛روح-آبی) کولی ها فیو معتقد بوده اند که فیروزه برای همه چیز مفید میباشد.در تبت پلی بنام پل فیروزه خوانده میشود. چرخ های عبادت و جعبه جواهرات را معمولا با فیروزه مزین میکنند و معتقدند که فیروزه خوش اقبالی می آورد.فیروزه را بعنوان نگین انگشتر یا برای تزیین مو بکار میبرند.زنان تبتی از کلاه گیس های بزرگی که با فیروزه پوشیده شده بود استفاده میکرده اندتا زیبایی های مو خود را به حد اکثر جلوه گر سازند. فیروزه احساسات منفی فرد استفاده کننده  را بخود جذب مینماید و در صورتیکه فرد بیمار باشد  و یا اتفاق ناخوشایندی برایش در شرف وقوع باشد,رنگ فیروزه عوض میشود.گاه در راه خدمت بفرد و بخاطر مراقبت از وی فیروزه قربانی میشود و ترک بر میدارد.

فیروزه دارای ارتعاشات درمان کننده بسیار قوی میباشد و بدلیل وجود مقدار  قابل  ملاحظه ای از مس در ساختمان آن این اثر درمان کننده,بطور قابل ملاحظه ای افزایش مییابدروزه را روی ناف خود می بسته اند.

فیروزه

واژه فیروزه در زبان انگلیسی به معنی سنگ ترکی است و دلیل آن در این واقعیت تاریخی است که در ایام گذشته صادرات ایران و سایر ملل شرق میانه از راه ترکیه به اروپا صورت میگرفته است و تصور همگان بر این بود که این کانی در ترکیه استخراج میشود.
تغییر رنگ در نگین فیروزه در نتیجه تابش نور آفتاب ، تبخیر آب طبیعی موجود در فیروزه یا حتی در اثر تماس با مواد شیمیایی نیز به وجود می آید. به همین دلیل هنگام شستن دست بهتر است انگشتری فیروزه را از انگشت خود بیرون آورید.
فیروزه ایرانی دارای کیفیتی بسیار بالا بوده و در شمال شرق ایران نزدیک نیشابور یافت می شود. علاوه بر این در کشورهای افغانستان ، شرق استرالیا ، چین (در تبت) ، ایالات متحده و تانزانیا و همچنین در اسرائیل یافت می شود.
در ایام قدیم از حدود 4000 سال قبل از میلاد مسیح ، فیروزه برای ساختن مواد آرایشی ، جواهرات و طلسم به مقدار زیاد مورد استفاده قرار میگرفت و بدین دلیل ذخائر شناخته شده آن زمان که در شبه جزیره سینا در مصر واقع بود به سرعت رو به اتمام گذاشت.
قدیمی ترین سنگ فیروزه جهان که به دست انسان تراشیده شده است از عمق 3.5 متری زمین در 20 کیلومتری نیشابور کشف شده که برروی کمربند اسکلت انسان 5500 ساله قرار داشته است.

تاثیر بر بدن

سنگ فیروزه به عوارض عملکردهای نادرست کبد و غدد کمک میکند.چشمها را نیرو میبخشد و بر علیه بیماری های چشم و اصلاح گردش خون موثر است,درد گلو,التهابات ریوی و بیماری های دستگاه تنفسی را درمان می کند, در برابر افسردگی ها مفید است و قلب را تقویت می کند.فیروزه برای همه بیماری ها که بر اثر کمبود مواد غذایی و تغذیه بد ایجاد میشوند مانند آناروکسی بکار میرود, معمولا هنگام پارگی رباطها و تاندونها,جریان خونی را در بافت های عضلانی زیادتر می کند,همچنین بخاطر درخشش آن شادی آور است و اثر سودمندی بر روی کمبود اکسیژن ,مسمومیت های خونی و استرس دارد.سنگ فیروزه کمک موثری به درمان نواحی  از بدن که تحت هجوم ویروسها و باکتری ها هستند یا نواحی آلوده نیز میکند. گفته شده است که فیروزه از عملکرد و شفا بخشی بیکران خود آگاهی ندارد ,همچنین دارای اهمیت زیادی است از این رو باید بدانید در صورتی که این سنگ رنگ خود را از دست بدهد یا اینکه خرد شود تمام نیرویش را برای شما از دست داده است بنابراین باید بلافاصله آن را در خاک بصورت خشک قرار دهید تا آنجا استراحت کند

استفاده از فیروزه باد فتق,درد ریح,جنون,درد اعضا و بسیاری از بیماری های داخلی را درمان مینماید.یک گرم کشته آن را همراه با شراب برای نیش مار و هر گونه مسمومیت پادزهر میباشد.برای دیگر جانوران موذی و دور کردن آنها نیم گرم کافی است

اثربر روح و روان

فیروزه سنگی توانمند و حامی بشمار میرود ,به ویژه فرض شده است  که اسب و سوار کار را در سقوط ناگهانی در امان نگه میدارد همچنین در زمان مسافرت از شخص حمایت میکند,همچنین طلسم اعضاءکارکنان هواپیمایی است,این سنگ باعث شادی و نشاط افراد غمگین و افسرده میشود و به آنها نیروی لازم برای به انجام رساندن کارهای سخت را با ظرفیت و چابکی منتقل میکند.این سنگ باعث اعتماد به نفس شده و جرأت لازم برای بیان استدلال هایمان را به طور مختصر و اطمینان خاطر در کنفرانس ها,در ما ایجاد میکند,نیرو و ارتعاشات مفنی ,مضر و آشفته را از ما دور میکند و حتی می تواند جذب کننده(نیروهای مثبت معنوی)باشد

امام رضا (ع) فرمودند: « اولین کوه هایی که اقرار به ولایت حضرت علی (ع) ذکردند، کوه های فیروزه، عقیق و یاقوت بوده است.»

روزی مردی به خدمت امام کاظم رسید و در انگشت حضرت، انگشتر فیروزه ای دید. در حالی که مرد به انگشتر خیره شده بود، حضرت از او پرسیدند: « میدانی نام این انگشتر چیست؟» وی در پاسخ گفت: فیروزه. حضرت به او فرمود: « فیروزه نا آن در زبان فارسی است، لکن در زبان عربی به آن « ظفر» (پیروزی) می گویند.»

امام صادق (ع) درباره این پنج فایده فرمودند: « دوست دارم هر شخص مؤمن پنج انگشتر در دست داده باشد. عقیق، حدید صینی، یاقوت، در نجف و فیروزه که این خواص دارد:

1-نگاه به آن سبب خوش حالی و شادابی روح می شود؛

2-نگاه به آن چشم را قوی می کند؛

3-دست کردن آن، سعه صدر و تحمل در برابر مشکلات می بخشد؛

4-قلب را تقویت می کند و قوت می بخشد؛

5-حاجت را برآورده می سازد و کارها را آسان می کند.

6-دفع فقر

7-یاری و کمک در امور

8-سبب بالا رفتن دعا و تسریع در اجابت آن

علی بن مهران میگوید:وارو خانه امام موسی کاظم شدم و در انگشتش انگشتری دیدم که نگین آت فیروزه بود و نقش آن ((الله الملک))بود و من نگاهم به این نگین زیاد شد.حضرت فرمود:برای چه اینقدر به این نگین نگاه میکنی؟گفتم روایتی به من رسیده که حضرت علی ع نیز انگشتری با نگین فیروزه و با نقش الله الملک داشت!حضرت فرمود آن انگشتر را میشناسی؟عرض کردم:نه. فرمود:این همان انگشتر است.فرمود:میدانی به چه علت دردست من است؟عرض کردم:نه.فرمود:این سنگی است که جبریئل به حضرت رسول هدیه داد.بعد فرمود:میدانی اسم این نگین چیست؟عرض کردم فیروزه.فرمود:این به لغت فارسی است,به عربی این نگین((ظفر))میگویند

در روایت سهل ابن زیاد از امام صادق ع آمده است که حضرت فرمود:دستی که انگشتر فیروزه داشته باشد نیازمند نخواهد یود.در روایت دیگر از عبد مومن انصاری از امام صادق ع ,آمده که فرمود,دستی که فیروزه داشته باشد هیچوقت نیازمند نمیشود


محل تجارت و نحوه نگهداری

 این سنگ بسیار حساس و آرام است و این برای این است که نباید آن را با آب تمیز کنید ,اما میتوانید توسط نمک دریای خشک این کار را بکنید,بهتر است فواصل تمیز کردن را بیشتر کنید ,صابون و محصولات شیمیایی و دیگر مواد فیروزه را خراب میکنند بنابر این از استفاده آنها اجتناب کنید.توصیه میکنم از نور خورشید هیچگاه برای شارژ این سنگ استفاده نکنید.

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
نماد اعتماد الکترونیکی
logo-samandehi
ثبت سفارش
تعداد
عنوان